Ienākot www.touristinfoline.com, jebkurš interesents var bez maksas aplūkot Vecpilsētas tūrisma objektu 360˚ panorāmas, kā arī piezvanot pa Tūristu infolīnijas tālruņa numuru (+371) 2777 2888, par parasta zvana cenu uz Latvijas mobilā telefona numuru, noklausīties 13 stāstus par Vecrīgu, kas tapuši sadarbībā ar Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti.
Virtuālajam tūristam tiek piedāvāti sekojoši apskates objekti:
|
|
|
Projekts "Tūristu infolīnija" piedāvā noklausīties stāstus par Vecrīgu 16 pasaules valodās. Telefona gids 16 valodās ir unikāls Rīgas Tūristu infolīnijas produkts, kas ļauj gandrīz visai puspasaulei noklausīties audio ekskursiju savā dzimtajā valodā.
Valodu saraksts
|
|
Valodu izvēlē vadījāmies pēc diviem kritērijiem, pirmkārt, svarīgas ir visas Baltijas reģiona valodas, un otrkārt - lielākās pasaules valodas, kurās runā daudzi miljoni cilvēku.
Tūristu infolīnija un tās virtuālā tūre ir noderīga gan pilsētas viesiem, gan arī Latvijas iedzīvotājiem, jo bieži pat rīdziniekiem nav zināmi daudzi interesanti pilsētas vēstures fakti un leģendas. Pēc statistikas, līdz šim no 2010 g. 1.maijā, kad tika uzsākta Rīgas Tūristu infolīnijas darbība, vairāk nekā 50% no lietotājiem ir zvanījuši no vietējiem tālruņa numuriem.
Šobrīd, jebkurš, ienākot www.touristinfoline.com virtuālajā ekskursijā var piezvanīt uz Tūristu Infolīnijas telefonu (+371) 2777 2888, un noklausīties saistošus stāstus par slavenākajiem arhitektūras pieminekļiem, vēstures notikumiem un mūsu pilsētas leģendām.
Svarīgs aspekts ir arī tas, ka ar virtuālas telefona tūres palīdzību cilvēki ar kustību traucējumiem varēs nejusties tik sociāli izolēti kā viņi bija līdz šim.
Veidojot audio ekskursijas, Tūristu infolīnijā tika izmantotas visinteresantākās leģendas un fakti par Rīgas vēsturi. Tā var pieminēt ekskursijas objektu №9 - Akmens galvu Līvu laukumā, kura tika atrasta 2000.gadā, arheoloģiski pētot Doma dārzu.
Tūristu infolīnijas ekskursija stāsta par to, ka šo galvu 1851.g. rudenī atrada kāds zemnieks tīrumā starp Salaspili un Ikšķili un kopā ar citiem laukakmeņiem nogādāja Rīgas akmeņkalim. Akmeņkalis sapratis, ka atradumam ir vēsturiska vērtība, nodeva to Rīgas Vēstures un senatnes pētītāju biedrībai, kas savukārt galvu nodeva glabāšanā Doma muzejam. 19.gs. beigās, laikā kad Doma pagalmā notika labiekārtošanas darbi, akmens tēls tika aprakts Doma baznīcas dārzā, kam par iemeslu bija baznīcas neiecietība pret elku tēliem.
Vecrīgas virtuālā telefona tūre ir unikāls produkts, kas tapa Tūristu Infolīnijai Rīgā sadarbībā ar Virtuālo Ceļojumu Aģentūru - Ocean Virtual Tours (www.ocean.lv), Virtuālās Latvijas projektu www.virtuallatvia.lv un telekomunikāciju kompāniju Master Telecom (www.mastertelecom.lv). Šim pakalpojumam nav analogu nekur pasaulē.