6 Decembrī , Otrdiena
Dzīve :

4652 Kurš kuru baroja?

Dzīve » Vēsture

26 Nov 2022 , 15:14

Kurš kuru baroja?
Kurš kuru baroja?

Mīti un patiesība par Latvijas PSR rūpniecību

 

4647 Kādreizējās šausmu mājas

Dzīve » Vēsture

6 Apr 2021 , 14:42

Kādreizējās šausmu mājas
Kādreizējās šausmu mājas

Rīgā, Maskavas forštatē ir divi piecstāvu nami ar baisu vēsturi, no kuriem teju pusgadsimtu nāvē, spaidu darbos un nežēlīgā karaklausībā tika sūtīti tūkstošiem Latvijas un, pēc visa spriežot, arī desmitiem citu Eiropas valstu pilsoņu. Tie ir vairāk nekā gadsimtu veci īres nami Viļānu ielā 14 un 16, kuri nu smalki renovēti un kuros tiek pārdoti ekskluzīvi dzīvokļi, potenciālos iedzīvotājus piesaistot ar mistiskām pagānu zīmēm.

4614 Deklarācija, kas “apgāž kājām gaisā visas republikas dzīvi, tautas likteni”

Dzīve » Vēsture

3 Mai 2020 , 11:04

Deklarācija, kas “apgāž kājām gaisā visas republikas dzīvi, tautas likteni”
Deklarācija, kas “apgāž kājām gaisā visas republikas dzīvi, tautas likteni”

Retais apšaubīs tēzi, ka pēc 1918. gada 18. novembra valsts pasludināšanas akta 1990. gada 4. maijs un Deklarācija par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu ir bijis otrs svarīgākais notikums Latvijas valsts vēsturē.

4613 Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam uzdāvināta nozīmīga fotogrāfija

Dzīve » Vēsture

30 Apr 2020 , 20:57

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam uzdāvināta nozīmīga fotogrāfija
Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam uzdāvināta nozīmīga fotogrāfija

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Satversmes sapulces sasaukšanas 100. gadadienā saņēmis nozīmīgu dāvinājumu - vēsturisku fotogrāfiju, vēsta LNVM pārstāvji.

 

4612 Kāpēc ASV Baltais nams ir baltā krāsā?

Dzīve » Vēsture

30 Apr 2020 , 20:44

Kāpēc ASV Baltais nams ir baltā krāsā?
Kāpēc ASV Baltais nams ir baltā krāsā?

Baltais nams nenoliedzami ir viens no būtiskākajiem ASV arhitektūras objektiem. Jebkuram termins “Baltais nams” asociēsies ar ASV prezidenta rezidenci un, protams, arī balto ēkas fasādi. Tomēr iemesls, kādēļ šī nama fasāde ir balta, ir nevis dekoratīvs, bet utilitārs.

4605 Kā igauņi latviešiem olimpiskās spēles no degungala nocēla

Dzīve » Vēsture

21 Apr 2020 , 17:01

Kā igauņi latviešiem olimpiskās spēles no degungala nocēla
Kā igauņi latviešiem olimpiskās spēles no degungala nocēla

Kad pagājušā gada Jāņu dienā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (IOC) darīja zināmu, ka 2026. gada olimpiskās spēles rīkos Milāna un Kortīna d'Ampeco, nevis Stokholma, Ore un Sigulda, vēsturiski tā bija jau otrā reize, kad pieci olimpiskie riņķi izslīdēja latviešiem starp pirkstiem. Pirmā bija vēl sāpīgāka, jo toreiz jau pavisam drošu iespēju gar degunu aizlaidām paši, turklāt vēl palaižot garām pašu kā lēnprātīgus apceltos igauņus... Šovasar apritētu apaļi 40 gadi kopš olimpiskās regates norises Rīgas jūras līcī.

4597 Rādija meitenes. Tumsā spīdošo darbinieču tumšais stāsts

Dzīve » Vēsture

19 Apr 2020 , 18:28

Rādija meitenes. Tumsā spīdošo darbinieču tumšais stāsts
Rādija meitenes. Tumsā spīdošo darbinieču tumšais stāsts

Pirmā Pasaules kara laikā simtiem jaunu sieviešu ik dienas devās uz darbu pulksteņu rūpnīcās. Viņu darbs - krāsot to ciparnīcas ar tumsā spīdošu krāsu, kas tika ražota no rādija. Kad darbinieces, kuras pēc darba maiņām burtiski spīdēja tumsā, sāka mirt no šausminošām veselības problēmām, sākās viena no nozīmīgākajām cīņām par strādnieku tiesībām pasaules vēsturē, vēsta portāls "Buzzfeed".

4554 Dainis Īvāns: Rīts pienāca spēji

Dzīve » Vēsture

29 Sep 2018 , 05:15

Dainis Īvāns: Rīts pienāca spēji
Dainis Īvāns: Rīts pienāca spēji

"...process var iestrēgt pusceļā, ja visi, kas var un patiesi vēlas, necelsies kājās un neteiks savu vārdu, savu domu..."
Andrejs Cīrulis, "Padomju Jaunatne", 20.09.1988.

4503 Rīgas stāsti : Maskavas forštate

Dzīve » Vēsture

2 Sep 2018 , 06:21

Rīgas stāsti : Maskavas forštate
Rīgas stāsti : Maskavas forštate

Kvartāli ap Centrāltirgu un Zinātņu akadēmiju jau izsenis bija apbūvēti. Pēc Lielā Ziemeļu kara, Rīgai kļūstot par Krievijas impērijas pilsētu, šeit ieradās aizvien vairāk krievu tirgotāju – dzimtcilvēku, kurus muižnieki atlaida peļņā. Iekšpilsētā rāte tiem tirgoties neļāva, tādēļ priekšpilsētā durvis vēra daudzas mazas tirgotavas. Ir zināms, ka 18. gadsimtā bija iezīmējušies vairāki pilsētas attīstības plāni, no kuriem viens bija gar Daugavu Maskavas ielas apkārtnē. Kopumā tie realizējās tikai daļēji – tur, kur neprasīja īpašus valdības asignējumus. Vienīgais realizētais projekts bijis “krievu iebraucamās sētas” celšana Maskavas forštatē. Projekts paredzējis 72 veikaliņu un četru noliktavu izbūvi regulāra kvartāla veidā ar tirgus laukumu vidū. Tas ticis uzcelts par pašu tirgoņu naudu 1772. gadā Jēzus baznīcas priekšā. 

 

4496 Baznīca un pedofilija - desmit gadsimti seksuālas vardarbības

Dzīve » Vēsture

1 Sep 2018 , 05:26

Baznīca un pedofilija - desmit gadsimti seksuālas vardarbības
Baznīca un pedofilija - desmit gadsimti seksuālas vardarbības

Pāvests Francisks vizītē Baltijā ieradīsies laikā, kad visiem vēl labā atmiņā būs palicis nesenākais un viens no šokējošākajiem ziņojumiem par katoļu garīdznieku pastrādātajiem dzimumnoziegumiem pret bērniem ASV Pensilvānijas štatā vairāk nekā 70 gadu garumā. Katoļu baznīca vārdos ir apliecinājusi, ka pedofilija ir nopietna tās problēma, taču konkrēta darbība tā arī nav sekojusi. TVNET piedāvā īso kursu katoļu garīdzniecības pedofilijas vēsturē.

4468 Lieldienu salas iezemieši bija prasmīgi un miermīlīgi ļaudis, nevis kanibāli

Dzīve » Vēsture

18 Aug 2018 , 12:01

Lieldienu salas iezemieši bija prasmīgi un miermīlīgi ļaudis, nevis kanibāli
Lieldienu salas iezemieši bija prasmīgi un miermīlīgi ļaudis, nevis kanibāli

Jaunā pētījumā noskaidrots, ka Lieldienu salas pamatiedzīvotāji bijuši prasmīgi un miermīlīgi, nevis asinskāri kanibāli, kā uzskatīts iepriekš.

4465 Īstais Kapteinis Morgans

Dzīve » Vēsture

18 Aug 2018 , 05:51

Īstais Kapteinis Morgans
Īstais Kapteinis Morgans

Kad izdzirdi vārdu "Kapteinis Morgans", Tev prātā noteikti nāk populārais alkoholiskais dzēriens, bet vai Tu zini, kas īstenībā bija Kapteinis Morgans?

« Atvērta lapa # 1 (no 5) » Materiāli : 1-12 (no 60) Šķirot

Lielisks cilvēks palīdz cilvēkiem saskatīt sevī to labo, kas tur mīt, bet nemāca cilvēkiem saskatīt sevī slikto. Zemisks cilvēks dara otrādi.
-- Konfūcijs

"Jo vairāk krievu jaunkareivju nosals tranšejās, jo būs mazāk izvarotu un nogalinātu ukraiņu"

 • Visi aktuālie video
 • 6 Decembrī vēsturē

  Vai jūtaties droši par savu darbavietu?
  Atbildes: 56

  „Nu, nemīl tevi šeit neviens, saproti, nemīl!” – atceros bērnu dienu ķīviņu, kad mums, sētas bērniem, vajadzēja „atšūt” vienu kaimiņsētas puišeli, kurš runāja tikai krieviski, postīja mūsu „štābiņu”, regulāri zaga pīrādziņus un spārdīja kaķus. „Ņičevo, poļubiķe,” (nekas, iemīlēsit – krievu val.) – viņš augstprātīgi teica. Nesanāca – neiemīlējām. Tagad ar TV kanālu „Doždj” ir kaut kā līdzīgi: nu, nemīl jūs šeit neviens, saprotiet, nemīl! Iespējams, kāds tomēr mīl, bet tas ir mazākums. Un tas nav svarīgi. Galvenais – nebāzieties mums virsū ar savu dižpārākuma apziņu, nemāciet mūs dzīvot un nemēģiniet būt par spundi visām savām lielkrievu mucām, kuras te esat ievēluši. Brauciet prom. Mēs jums pat kādu savu pīrādziņu ceļam iedosim.

  06 Decembrī 2022
  Elita Veidemane

  Hercoga Jēkaba iekšzemes ūdensceļu plāns

  Paldies par aizrādījumu - kļūme izlabota !

  Komentē    Admin
  28 Janvārī 2014, 18:31
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV