8 Decembrī , Piektdiena
Īpašā sadaļa :

4768 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

19 Jan 2023 , 11:07

Elita Veidemane
Elita Veidemane

„Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

4764 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

18 Jan 2023 , 13:43

Elita Veidemane
Elita Veidemane

Kāds brīnums, kāds pārsteigums! Tiesībsargs aicina 14. Saeimu ratificēt Stambulas konvenciju, ko neizdarīja iepriekšējais Saeimas sasaukums. Tiesībsargs Juris Jansons norādīja, ka vardarbība pret sievieti un vardarbība ģimenē joprojām ir aktuāla problēma. Kad Juri Jansonu 2021. gada martā pārvēlēja amatā uz trešo termiņu, par viņu balsoja arī Nacionālā apvienība, kas nespēja paredzēt, ka viņš atbalstīs Latvijai bīstamo stambuliādi. Varbūt Jurim Jansonam kāds vismaz tagad varētu pateikt, ka šī „konvencija” nekādā veidā nemazina vardarbību pret sievietēm (painteresējieties par valstīm, kurās ir ratificēta šī „konvencija”!) un ka mums ir Krimināllikums, kurā ir atbilstoši panti?

4760 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

15 Jan 2023 , 22:03

Elita Veidemane
Elita Veidemane

„Kauns. Tiesībsargs, diskriminētās rases pārstāvis un psihologs viennozīmīgi norāda – Kiršteina izteikumi no Saeimas tribīnes ir aizskaroši, naidīgi un nepieņemami,” sašutumā kožot sev elkoņos, sauc progresiste Antoņina Ņenaševa, jo Ētikas komisija nobalsoja: nav pārkāpuma. Kiršteins (NA) pērn, piedaloties debatēs par viendzimuma laulību likumu, runāja par valodas lietojuma mainīšanos, iekļaujot vārdus „nēģeri”, „pederasti” un „žīdi”. Progresisti iesūdzēja Kiršteinu komisijā. Tā kā tiesībsargs jau kādu laiku dzied līdz liberālmarksistiem, paliek tikai divi jautājumi. Kas Latvijā ir „diskriminētā rase”? Un – vai nevajag izsaukt psihiatru? Ne jau Kiršteinam, bet progresistiem. Un labi, ka Ņenaševai ir kauns par saviem tekstiem.

4739 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

4 Jan 2023 , 06:01

Elita Veidemane
Elita Veidemane

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra ambulatorajās iestādēs uz konsultāciju par iespēju saņemt atzinumu personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes līdz vakardienai bija pieteicies 21 cilvēks, ziņo aģentūra LETA. Persona var saņemt atbrīvojumu no šīs pārbaudes, ja personai ir noteiktas smagas psihiskas diagnozes, piemēram, demence, šizofrēnija, smaga garīga atpalicība utml. Interesanti, cik daudz cilvēku pieteiktos uz psihisku diagnozi, lai dabūtu atbrīvojumu, piemēram, no runāšanas krieviski vai reizrēķina mācīšanās, vai nodokļu maksāšanas. Cik daudz šādu pārģērbušos psihu ir Latvijā? Bail sāk palikt...

4738 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

3 Jan 2023 , 20:59

Elita Veidemane
Elita Veidemane

Britu tabloīds „The Daily Mail” ar atsauci uz avotu raksta, ka Puķins atcēlis piedalīšanos daudzos pasākumos, jo krasi pasliktinājusies viņa veselība. Drūmā deviņu minūšu jaungada uzruna, kas filmēta kopā ar kremļa štata aktieriem, bijis tirāna pēdējais publiskais izgājiens. Viņa veselības stāvokļa pasliktināšanos esot izraisījušas hroniskās neveiksmes Ukrainas frontē. Ak, nabadziņš. Atliek paraudāt, līdzjūtot kara noziedznieka sirdssāpēm. Taču īsts saldkrējums ir komentāri zem šīs ziņas: simtiem cilvēku novēl izdzimtenim atmest pleznas, un – jo ātrāk, jo labāk. Diez vai šis sātana gabals lasa internetu, jo viņš nezina, kas tas tāds ir. Bet iedomājieties, kā viņam atsiltu sirds, zinot, cik daudz cilvēku viņu... mīl.

4737 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

3 Jan 2023 , 10:56

Elita Veidemane
Elita Veidemane

„Vai novēlēt mums šodien brīnumus? Ukraiņi paši tos jau rada. Novēlēt īstus draugus? Mēs jau zinām, kuri tie ir. Novēlēt ticību un cerību? Abas jau sen ir Ukrainas bruņotajos spēkos. Novēlēt gaismu? Tā ir katrā no mums, pat ja nav elektrības. Laimīgu jauno gadu! Mūsu uzvaras gadu.” Tas ir fragments Ukrainas prezidenta Volodimira Zeļenska jaungada uzrunas. Skaidros, celsmīgos vārdos ietērpta, tā mundrināja ukraiņus un aizkustināja tos, kuri dzīvo līdzi šai tautai, kas apbrīnas vērta. Jo kas gan ir galvenais valsts prezidenta darbā? Manuprāt, spēja iedvesmot. Iedvesmot dzimtenes mīlestībai un aizstāvībai. Tieši tāpēc šis būs uzvaras gads. Ne tikai ukraiņu, arī mūsu uzvaras gads.

4735 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

29 Dec 2022 , 05:16

Elita Veidemane
Elita Veidemane

„Lai nodrošinātu MK „Noteikumu par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību” izpildi, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs (RPNC) no 2023. g. 2.01 sāks izsniegt psihiatra atzinumus personas atbrīvošanai no valsts valodas prasmes pārbaudes vai noteiks atvieglojumus valsts valodas prasmes pārbaudes kārtošanai.” Ko tas nozīmē? Ka uz RPNC nākamgad dosies tūkstošiem īpatņu, lai dabūtu oficiālu izziņu, ka viņiem ir psihiskas novirzes, un tāpēc viņi nevar iemācīties valsts valodu? Valsts valodas likums pārstās eksistēt? Varbūt šiem „slimniekiem” neizsniegs autovadītāja apliecību? Vai arī mēs kārtējo reizi panāksim pretim abižotajiem nespējniekiem?

4729 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

28 Dec 2022 , 05:34

Elita Veidemane
Elita Veidemane

Nezinu, vai tas ko līdzēs. Taču jācer uz saprātu, kas reizēm pamostas gluži negaidīti. Līdz jaungadam dažas dienas, un varbūt kāds tomēr apdomāsies... Nešaujiet tās idiotiskās petardes. Netaisiet uguņošanu savos pagalmos, mežmalās vai pļavās. Putni tajā laikā ir aizmiguši, sprādzienos viņi iztrūkstas no miega, sāk bezmērķīgi mētāties, viņu sirsniņas pārtrūkst, daudzi no viņiem mirst... Suņi bailēs trīc, bēg, pazūd. Dzīvniekiem nav saprotams jūsu sprādzienprieks. Vēl vairāk: pāris minūšu bezmērķīga trokšņa var dzīvām radībām maksāt dzīvību. Padomājiet par to, uzreiz nelecot kājās un nekliedzot: „Bet mēs visu mūžu šaujam salūtu!” Varbūt nevajag... šaut?

4722 Elita Veidemane  

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

27 Dec 2022 , 13:39

Elita Veidemane
Elita Veidemane

Vakar ap pustrijiem dienā pamanīju, ka interneta vietnē rigaslepo.lv ir fantastisks piedāvājums: aplūkot par jaunu uzcelto okupantu pieminekli, kas atkal lepni slejas Uzvaras parkā. It kā nebūtu bijis nekāds augusts, it kā nebūtu bijusi nekāda staba slīcināšana kurkuļdīķī. Pēc pāris stundām attapās Rīgas domes (RD) mājslapas saimnieki, pateicās par vērību un solījās sazināties ar slēpotāju lapas uzturētājiem. Pēc piecām stundām piedāvājums apslēpot ap „dzīvo” okupantu pirkstu joprojām bija spēkā. Saprotu, Ziemsvētki, un tā. Bet vai kopš augusta nevienam RD atbildīgajam personāžam nu nekādi neatradās brītiņš, lai atgādinātu „slēpotājiem”, ka okupantu pirksts ir nojaukts un vajag ielikt citas bildes? Bet varbūt tiešām nav nojaukts, ko?!

4711 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

23 Dec 2022 , 08:10

Elita Veidemane
Elita Veidemane

Drīz pienāks mirklis, kad pasaule svinēs kāda bērna piedzimšanu. Un nav pat svarīgi, ko mēs katrs par to domājam – bija tāds Jēzus Kristus vai nebija, darīja viņš to, kas teikts Rakstos, vai nedarīja, bija tā pasaka vai nebija... Nozīmīgākais būs jautājums, ko uzdosim paši sev: vai kaut kas jauns var piedzimt arī manī? Jā, kas šogad piedzima manī? Bezgalīga apbrīna, cieņa un mīlestība pret ukraiņu tautu. Un kas vēl piedzims? Lūgums pēc Ziemsvētku dāvanas: atbrīvot Ukrainu un pasauli no kara noziedznieka Puķina un visas viņa varzas. Nav taču neizpildāma dāvana, vai ne?

4703 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

22 Dec 2022 , 09:20

Elita Veidemane
Elita Veidemane

„Nebija nekādu šaubu, ka šī valdība būs stagnāciju nesoša. Bet to, ka jau pirmajā valdības sēdē par labām idejām atzīst tās, kas tika ieviestas padomju savienībā, to es negaidīju. Varens sākums,” asprātībā mirdz bijušais vides ministrs Artūrs Toms Plešs. Pagaidām gan nevar zināt, kura no valdībām uzvarēs stagnācijas sacensībā – tā, kuru pārstāvēja neko izdarīt nevarošais Artūrs, vai tikko iebalsotā. Precizēsim: Artūrs uztapināja depozītpudeļu sistēmu. Vareni! Arī padomju savienībā bija tāda sistēma, tikai pudeles nevajadzēja bāzt caurumā, tās atdeva pudeļu pieņēmējam. Atšķirībā no spožajiem depozītpanākumiem mūsu Artūrs neko nav varējis izdarīt Dvinskas guberņas jautājumā. Bet tas jau neattiecas uz stagnāciju, vai ne?

4699 Elita Veidemane

Īpašā sadaļa » Veidemanes citāts

21 Dec 2022 , 16:52

Elita Veidemane
Elita Veidemane

„Mums ir jāražo nākotnes nodokļu maksātāji,” valdības sēdē saka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS). „Varbūt jāliek šis „bezbērnu nodoklis”,” viņš turpina, atcerēdamies „krievu laikus”, kad ar šo nodokli aplika tos, kuriem nebija bērnu. Nu, jauki! Nez, no kura brīža personu varēs aplikt ar šo nodokli? Tūlīt pēc vidusskolas absolvēšanas? Un ārsta apliecinājumu, ka personai bērnu nevar būt tāpēc, ka nevar būt, vajadzēs iesniegt VID Bezbērnu nodaļā? Varbūt tad uzreiz ieviešam bezvecāku, bezmāsu un bezbrāļu nodokli? Bezsmadzeņu nodoklis, šķiet, jau ir ieviests...

« Atvērta lapa # 1 (no 2) » Materiāli : 1-12 (no 18) Šķirot

Audzināšanas mērķis ir padarīt cilvēku par patstāvīgu būtni, t.i. ar brīvu gribu apveltītu būtni.
-- Hēgelis

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

 • Visi aktuālie video
 • 8 Decembrī vēsturē

  Uz kā gatavojat ēst savās mājās?
  Atbildes: 76

  „Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

  19 Janvārī 2023
  Elita Veidemane

  Pedavaju kreditu

  LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

  Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
  15 Jūnijā 2023, 11:41
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV