Ko ēst vai ko neēst, lai dzīvotu ilgāk
Vai brīdis pēc gadu mijas ir īstais laiks, lai pievērstos veselīga uztura ieteikumiem? Jā - ir pārliecināti speciālisti, jo tieši tagad daudzi izvērtē savus un ģimenes ieradumus un prātā ir jaunas ar veselību un labāku dzīvi saistītas apņemšanās. Tāpēc sertificētā uztura speciāliste "Veselības centru apvienībā" Anita Baumane un "Mēness aptiekas" farmaceite Linda Fevraļeva atgādina vairākas ar uzturu saistītas veselībai īpaši nozīmīgas patiesības.
5 veselības problēmas, kas saasinās, ja mājoklī ir pārāk sauss gaiss
Nedz labsajūtai, nedz veselībai par labu nenāk pārāk sauss gaiss, kas ir apkures sezonas neatņemams pavadonis. Precīzai gaisa mitruma mērīšanai lieto higrometrus, taču arī tad, ja šādu ierīču mājās nav, mēs ļoti labi jūtam, ka telpā ir sauss gaiss, - par to signalizē pašsajūta: kļūst sausa āda, pastiprināti elektrizējas mati, bieži parādās sausuma sajūta mutē un skrāpēšanās kaklā, jo sevišķi no rīta pēc pamošanās.
Brīnumzāles 1001 slimībai! Kas tik ļoti vērtīgs kāpostos?
Viena pati galviņa, simt lakatiņu – tāda ir latviešu mīkla par kāpostu. Bet kurš nu skaitīs, cik īsti lapu kāpostam! Galvenais, ka šis dārzenis labi garšo dažādos izpildījumos un ir arī lielisks dakteris. Leģendārais persiešu ārsts, zinātnieks Avicenna kāpostu uzskatījis par zālēm no 1001 slimības, un arī mūsu tautas dziedniecībā tas lietots pret ļoti daudzām vainām.
Kam jābūt Covid-19 slimnieka mājas aptieciņā?
Liela daļa Covid-19 pārslimo vieglā formā un mājas apstākļos. Tomēr arī mājās, lai organismam palīdzētu tikt galā ar vīrusu, ir svarīgi ievērot ārsta norādījumus un nodrošināties ar nepieciešamajiem medikamentiem un medicīnas ierīcēm. Kam būtu jāatrodas Covid-19 slimnieka mājas aptieciņā?
Bronhīts, pneimonija un Covid-19 – kad klepus ir pirmais simptoms
Klepus ir viens no biežākajiem simptomiem, ar kādiem saaukstēšanās periodos pacienti pēc palīdzības vērās pie farmaceita,” stāsta „Mēness aptiekas” farmaceite Brigita Jaunušāne.
Bailes no tuvības jeb intimofobija. Kā ar to sadzīvot?
Ikvienu ik pa laikam pārņem bailes, taču gadījumos, kad tās ir tik intensīvas, ka spēj negatīvi ietekmēt mūsu ikdienu, ir pamats runāt par fobiju. Par to, kas ir bailes no tuvības, kā tās izpaužas un ko darīt lietas labā, vēsta portāls "Postimees".
Ko darīt, ja uzņemts par daudz kofeīna?
Kafija lieliski uzmundrina, palīdz atvairīt miegainību, un lielai daļai cilvēku tā garšo, tomēr pārmērīgs kafijas patēriņš var izraisīt arī negatīvas sekas, norāda Women’sHealth.
Īsi padomi, kā vienmēr būt labā fiziskā un garīgā formā
Nav nekāds noslēpums, ka sievietes pievilcības pamatā ir kopta āriene, un nav pat būtiski, ka gluži neizskaties pēc modeles vai liktenīgās dīvas. Kas būtu jāievēro, lai tu vienmēr izskatītos skaisti?
Padomi, kā pareizi kopt ādu karstā vasarā
Vasara mūs, protams, lutina, taču īpaši šovasar ir jāpievērš uzmanība rūpēm par savu ādu. Siltā un saulainā laikā ādai nepieciešama ne vien atbilstoša aizsardzība un mitrināšana, bet lielāka uzmanība jāpievērš arī tās tīrīšanai. Vai tu pietiekami rūpējies par savu ādu?
Atkal niez! Atbildes par piena sēni un tautas līdzekļi, kā to apkarot
Šķiet, par piena sēni ir zināms viss. Līdz brīdim, kad pašai pēkšņi ar šo nepatīkamo problēmu jātiek galā. Tāpēc piedāvājam atbildes uz 6 biežāk uzdotajiem jautājumiem par piena sēni!
Gribi slaidu vidukli? Ēd šos produktus
Tie, kuri aktīvi sporto un rūpējas par savu fizisko formu, visticamāk, pievērš uzmanību arī savai ēdienkartei. Jo, kā zināms, sportiskās aktivitātes tikai tad dod rezultātu, ja tās iet rokrokā ar veselīgu uzturu. Šoreiz piedāvājam Top 10 produktus, kuri palīdzēs iegūt un saglabāt slaidu vidukli, ja īpašu uzmanību pievēršat tieši vēdera preses treniņiem.
USG, datortomogrāfija, rentgens un MR. Kas jāzina par šiem izmeklējumu veidiem
Pareizi noteiktai diagnozei un mūsdienīgai ārstēšanai ļoti svarīga ir agra un precīza diagnostika. Ko izvēlēties - ultrasonogrāfiju vai magnētisko rezonansi? Vai ir iespējams negaidīt uz izmeklējumiem mēnešiem ilgi, bet gan veikt pārbaudi 1-2 dienās, ātri saņemot atbildi? Par radioloģisko izmeklējumu smalkumiem stāsta Rīgas 1. slimnīcas Radioloģijas klīnikas vadītājs, medicīnas zinātņu doktors Ardis Platkājis.
« Atvērta lapa # 1 (no 13) » Materiāli : 1-12 (no 149) Šķirot