Amarillis – pirmais, kas sajūt pavasari. Kā kopt šo skaisto augu, lai tas ziedētu ilgāk?
Puķes uz palodzes pirmās sajūt, ka diena kļūst garāka, saulaināka un gaisā virmo pavasaris. Pirmais par to liecina hipeastrs jeb atpazīstams arī ar amariļļa vārdu.
Nočiept zariņu – pieci augi, kurus viegli varēsi izaudzēt savās mājās
Reizēm ciemos pie draugiem vai kādā citā vietā pamani tādu augu, ko labprāt gribētu arī savās mājās. Tad lieliski strādā metode, kārotajam augam nolaužot zariņu. Kaut tautā klīst nostāsti, ka nočiepti stādiņi esot apveltīti ar īpašām iesakņošanās spējām, jāatceras, ka vislabāk tomēr šāda veida darbībām gan taujāt saimnieku atļauju.
Skaisti un bīstami: indīgi augi, kas sastopami teju katrā dārzā
Indīgi augi ir ne tikai sastopami mežā un pļavās, bet atrodami mūsu lolotajos mazdārziņos. Lai gan skaistais augs vizuāli šķiet nekaitīgs, tas slēpj sevī indes devu, kas lielākos vai mazākos daudzumos var kaitēt ne tikai cilvēkam, bet arī novest pie mājas mīluļu nāves.
Dārza darbu kalendārs: augusts
Vasaras pēdējais mēnesis augusts var atnest dažādus laika apstākļus. Vienugad tas ir tikpat karsts un tveicīgs kā jūlijs, citugad liekas, ka līdz ar augustu atnācis rudens. Tik vēss un lietains tas ir.
Gudri padomi, kā pašam pagatavot kukaiņu atbaidītājus
Tārpi, vaboles vai gliemeži pavisam noteikti ir katra dārznieka lielākie ienaidnieki, kas dažkārt sabojā visai lielu ražas daudzumu. Tomēr pat mūžīgā cīņa ar dārza kaitēkļiem nav iemesls, kādēļ dārznieki ķersies klāt smagajai artilērijai, proti, dažādiem ķīmiskie kukaiņu atbaidītājiem vai pesticīdiem. Tomēr ir kāda labā ziņa – kukaiņu atbaidītājus var pagatavot arī no dabiskiem līdzekļiem, kas nekaitēs augam un nebojās ražas kvalitāti, taču vienlaikus atvairīs kaitēkļus.
Puķzirņu audzēšana: mēslošana, griešana, laistīšana
Puķkopis Mārtiņš Maltenieks no Salaspils novada priecājas par puķzirnīšu ziedu skaistumu. Daļa puķzirņu aug siltumnīcās, daļa uz lauka nojumēs.
Steidzamie darbi jūnijā: padomi zemeņu, tomātu, gurķu un vasaras puķu audzētājiem
Steidzamie darbi jūnijā: padomi zemeņu, tomātu, gurķu un vasaras puķu audzētājiem
Telpaugu ienaidnieki – kaitēkļi
Daudzi cilvēki tumšajā gadalaikā bieži sirgst ar saaukstēšanos, arī zaļajiem augiem ziemā ar imunitāti ir pašvaki. «Tas gan atkarīgs no kopšanas,» pārliecināta Latvijas Universitātes botāniskā dārza Tropu un subtropu laboratorijas vadītāja Dace Grīviņa.
Sējas un ražas kalendārs: 24. septembris līdz 2. oktobris
24., 25., 26. septembris Novāc ābolus un bumbierus glabāšanai. Vāc rudens avenes, vērtīgās, koši sarkanās irbeņu un bārbeļu ogas, mežrozīšu augļus. Spiež ābolu sulu, tai var pievienot melnā plūškoka ogas. Vāc vīnogas, tās pārstrādā ievārījumā, sulā, gatavo vīnu. Stāda ērkšķogas, jāņogas, upenes, avenes, arī lazdas. Ievāc augu sēklas.
Kā audzēt baklažānus?
"Plēves seguma siltumnīcā, kur aug tomāti, šogad iestādīju arī 15 baklažānu dēstus. Mēsloju ar atšķaidītiem putnu mēsliem un laistu, saauga vareni krūmi. Vai baklažāniem ir jāizlauž pazarītes? Cik augļu var atstāt vienam krūmam? Kā pareizi mēslot?" vaicā Vilma Zēģele Limbažu novadā.
Puķu jaunumi
"Rīgas Ziedu ballē" puķu mīļotāji varēja apskatīt un iegādāties gan agrāk neredzētus augus, gan pazīstamas ziemcietes neierastās krāsās.
Rozes - no A līdz Z
Pat neieguldot milzu pūles, var gūt labus rezultātus rožu audzēšanā. Ja vien... šīs skaistules pazīst, un zina, ko tās vēlas. Pareizi kopta roze vienā vietā var augt neskaitāmus gadus - ir pārliecināts Guntars Valants, kura dārzā Mellužos ik vasaru zied simtiem rožu.
« Atvērta lapa # 1 (no 4) » Materiāli : 1-12 (no 48) Šķirot