25 Februārī, Otrdiena
Ziņas :

Šodien sakopjam savu valsti. Jaunākajam talciniekam gadiņš

Ziņas » Latvijā, Dienas ziņa, Tikai pozitīvi

Palielināt Samazināt 24 Apr 2010 , 14:22

Šodien sakopjam savu valsti. Jaunākajam talciniekam gadiņš

Šodien jau trešo gadu pēc kārtas visā Latvijā notiek Lielā talka, kuras laikā no plkst.9 līdz 14 daudzviet tiek vākti ne tikai atkritumi, bet arī stādīti koki, veidotas puķu dobes un veikti citi labi darbi.

Kopumā Lielajai talkai šogad pieteiktas vairāk nekā 1300 norises vietas visā Latvijā, un talkas rīkotāji cer, ka darbos izdosies iesaistīt 200 000 talcinieku.
Lielās talkas laikā tiek sakopta Rīgas lielākā avota Ķengaragā apkārtne, Liepājas, Ventspils, Rīgas un Saulkrastu pludmalēs tiek uzstādīti basketbola grozi, talkas darbi notiek Bērnu slimnīcā, Turaidas muzeja rezervātā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kā arī talka norit, braucot ar laivām pa upi no Kandavas līdz Rendai.
Lielās talkas aktivitātes notiks daudzviet Latvijā, un ar talkas norises vietām var iepazīties mājaslapā "www.talkas.lv".

Arī ministri un politiķi talko
Talkas pasākumos piedalās gan politiķi, gan sabiedrībā zināmas personas, gan arī uzņēmumi un dažādas organizācijas.
Piemēram, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) darbinieki šodien talko dažādās Latvijas vietās, lai sakoptu vidi un attīrītu dabu no cilvēku atstātām plastmasas pudelēm, gumijas riepām, indīgām krāsu bundžām un citiem atkritumiem.
Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) Lielajā talkā piedalās piekrastes kāpu joslas sakopšanas talkā Ķemeru nacionālā parka teritorijā.

Valsts prezidents un premjers

Valsts prezidents Valdis Zatlers par talkošanas vietu izraudzījis Skrīveru novadu. Prezidents ar ģimeni un kopā ar jaunsargiem, skautiem, gaidām un Skrīveru novada iedzīvotājiem talko Skrīveru Dendroloģiskajā parkā.
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) Lielajā talkā piedalās gan apvienības "Vienotība", gan valdības sociālo partneru - Latvijas brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas rīkotajos vides sakopšanas pasākumos.
Turpinot pagājušā gada tradīciju, premjers kopā ar saviem padomniekiem valdības sociālo partneru talcinieku rindas, no plkst.10 strādā Gaujas nacionālā parka vides sakopšanā teritorijā starp Velnalu un Krimuldas pili, savukārt laikā no plskt.12 Dombrovskis pievienosies apvienības "Vienotība" komandai, kura piedalīsies Strazdumuižas parka sakopšanā pie Juglas ezera.
Arī aizsardzības ministrs Imants Lieģis (PS) kopā ar vairāk nekā 30 jaunsargiem piedalās talkā. Atsaucoties jaunsargu aicinājumam, aizsardzības ministrs talko Rīgā, Bolderājā, kur plānots sakopt Jūras spēku bāzi - apkārtni pie Jaunsardzes kuģa "Junga", kā arī veikt sakopšanas darbus uz kuģa klāja.
Partija "Par prezidentālu Republiku" iecerējusi strādāt Saulkrastos.
Lielās talkas atkritumu maisus bez maksas ir iespējams saņemt oficiāli pieteiktajās talkas vietās, pašvaldībās, "Rimi" un "Supernetto" veikalos visā Latvijā. Šogad pašvaldības izvedīs tikai tos atkritumus, kas būs ievietoti Lielajai talkai paredzētajos baltajos polipropilēna maisos. Lielajā talkā tiek sakoptas publiskas teritorijas. Ja talka notiek privātīpašumā, tad savāktie atkritumi uz poligoniem jānogādā pašiem talciniekiem.

Ja talkojat individuāli...

Ja kādam sanācis talkot individuāli, tad piepildītie atkritumu maisi būs jānogādā līdz tuvākajai oficiāli reģistrētajai talkas vietai. Bet, ja tas ir pārāk tālu, tad talcinieks par savu piepildīto maisu atrašanās vietu ziņo sava novada vai pilsētas talkas koordinatoram vai arī atzīmē mājaslapā "www.talkas.lv" esošajā kartē "Atstātie atkritumu maisi".
Talkas dalībniekiem šogad pašiem jāparūpējas ne tikai par talkošanai atbilstošu apģērbu, bet arī par cimdiem.
Sinoptiķu prognozes liecina, ka šodien apstākļi būs nemīlīgi, jo sevišķi Latvijas centrālajos un austrumu rajonos, kur gaidāmi īslaicīga rakstura nokrišņi, turklāt Vidzemē ne tikai lietus, bet arī slapja sniega veidā.

Kā noris Lielā talka? Ziņas no visas Latvijas 

­* Valsts prezidents Skrīveros iebetonējis soliņu un kopā ar kundzi iestādījis lapegli.

* Talsos talcinieki sakopj estrādi un ugunskurā cep desiņas.

* Liepājā mākslas skolas audzēkņi apglezno savas skolas sienu.

* Cēsīs no savāktajiem zariem tiek veidota ekoloģiskā sēta.

* Ķīšezera krastā savākti jau 65 maisi.

* Kārsavā spēcīga krusa, tomēr talkā piedalās 100 cilvēki.

* Auru pagastā strādā 140, savukārt Nīgrandē 320 talcinieki.

* 8 talcinieki sakopj veloceliņu Imantā.

*  Gulbenes novadā uz poligonu nogādāti jau 4140 kg atkritumi.

*  Olainē atrasta kaste ar pamestiem dzīviem kaķēniem. Par kaķēniem varēs sazināties ar Dzīvnieku SOS.

* Ķengarags, SIA „CIDO GRUPA”. No Cido grupas šodien ap 80 darbinieku un smaidīgu cilvēku uzkopj avotiņu Ķengaragā. Cido Grupa pirms talkošanas bija paņēmuši ūdens paraugus, rezultāti iepriecinoši – Ķengaraga ūdens ir tīrs un dzerams.

* Rīga, Vecmīlgrāvis, 20 talcinieki rosās un ir atraduši interesantas lietas: kāmju būrīti, labi, ka bez saimnieka! Pikniks.

* Madonas novads, Vestienas pagasta pārvalde.  Piedalās 27 cilvēki, piepildīti 40 maisi, der kafiju un vāra tomātu zupu.

* Apes novads, Gaujienas mūzikas un mākslas skola. Piedalās 16 cilvēki, tiek iekārtotas taciņas un līdzinātas šķembas. Papīrs samircis, pildspalva neraksta, fotoaparāts slapjš, bet visi aktīvi strādā.

* Alūksnes novads, Padedzes pagasta pārvalde. Piedalās 47 cilvēki, līst lietus, bet esam jautri. Piepildīti 277 maisi.

* Cēsis, Cēsu novada pašvaldība. Cēsīs snieg, bet vairāki simti cēsinieku jau  talko, dažas teritorijas jau sakoptas.

* Olaines novads, Olaines novada dome. Piedalās 233 cilvēki, no tiem 35  ieslodzītie no Olaines cietuma. Vakar talkoja 240 skolnieku.

* Siguldas novads, Turaidas muzejrezervāts. Strādā ap 100 talcinieku, pēc cītīga darba stundas visi sildās pie ugunskura, lai varētu turpināt strādāt.

* Rīga, VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca”. Rīga dimd, talcinieki sanākuši, tie to Rīgu dimdināja. Grābeklīšus paņēmuši, darba cimdi rociņā. Savāks visu Rīgas šmauci, sabērs baltos maisiņos. Ar šādu un vēl citām dziesmām  mēs uzmundrinājām talciniekus, lai jestrāk rosītos darbi. Esam nedaudz vairāk kā 100 talcinieku, tīrām bērnu rotaļu laukumu, grābjam lapas lielajā parkā, > taisām jaunus soliņus mūsu apmeklētājiem un mazajiem pacientiem.

* Cēsu novads, NBS instruktoru skola. Liekam atpakaļ Gaujas plūdos aizskalotos dabas taku tiltiņus.Strādā NBS instruktoru skolas karavīri.

* Īves pagastā izgatavoti putnu būrīši un tiek vārīta bukstiņu biezputra.

* Valmierā notiek sportiskā talka kopā ar olimpieti Jolantu Dukuri. Padedzē piepildīti jau 300 atkritumu maisi.

* Jūrmala, SIA „Nexus idejas”. Piedalās 15 cilvēki, pagaidām piepildīti 50 maisi.

* Valka, Valkas novada dome. Pensionāru kluba Zelta rudens 9 meitenes piepildījušas 10 maisus.

* Rīga, Vecāķi. Cilvēki ap 45, vējains laiks, maisi pildās.

* Valkas novads, Valkas novada dome. 4 čakli talcinieki un jau 4 maisi pilni

* Rīgā jaunākajam talciniekam ir 1 gadiņš.

Bukmeikeru prognoze: talko 200 000, pamatā sievietes

„Unibet Live” bukmeikeru prognozes liecina, ka šogad Vislatvijas sakopšanā piedalīsies līdz pat 200 tūkstošiem talcinieku, turklāt lielākā daļa – 60% – no tiem varētu būt tieši daiļā dzimuma pārstāves (likmes koeficients 1.72). Turklāt tiek prognozēts, ka šogad Lielajā Talkā visā Latvijā kopīgiem spēkiem tiks savākti vairāk nekā 400 tūkstoši atkritumu maisu, tādējādi pārspējot pērnā gada rezultātus.
Bukmeikeri prognozē, ka visaktīvāk šogad talkos Rīgas un Rīgas rajona iedzīvotāji, tas tiek vērtēts ar 40% iespējamību (likmes koeficients 1.85). Tāpat aktīva cilvēku iesaistīšanās Lielajā Talkā tiek prognozēta Latgales (likmes koeficients 2.15) un Vidzemes reģionos (likmes koeficients 5.00). Savukārt vismazāko iedzīvotāju aktivitāti bukmeikeri paredz Zemgalē (likmes koeficients tikai 8.00) un Kurzemē (likmes koeficients 6.50).

Ja vēlies nobalsot par šo rakstu, sūti SMS ar tekstu

TXT BALSS

uz numuru

1897


Nobalsots 515 reizes


Maksa (0,36 LVL) ir pievienota telefona rēķinam vai atrēķināta no priekšapmaksas kartes.
Atbalsts: +37129469896 | zinuspice@gmail.com | Piedāvā fortumo.lv
IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 24 Aprīlī 2010

Skatīts : 1546 reizes

Avots : http://www.kasjauns.lv/lv/news/sodien-sakopjam-savu-valsti&news_id=20328

Birkas : sakopt, talkotāji, talka, sakopšana, sakopjam

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Ka citi par tevi runā mēlnesības un pļāpas, no tā visa tu nevari gan izsargāties, dzīvodams še, pasaulē; bet no pļāpāšanas par citiem gan pats ikreiz vari izsargāties.
-- Kaudzīte R.

Rīgas svētku tiešraide

  • Visi aktuālie video
  • 25 Februārī vēsturē

    Kam šobrīd visvairāk būtu nepieciešama sociālā palīdzība?
    Atbildes: 49
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Katalogs | Kinofilm@LV