18 Augustā, Ceturtdiena
Sievietēm :

Kā satikt savu īsto vīrieti? Padomi un reāla pieredze

Sievietēm » Attiecības

Palielināt Samazināt 22 Apr 2010 , 10:51

Kā satikt savu īsto vīrieti? Padomi un reāla pieredze

Tu esi skaista, gudra un šarmanta, un apkārtējie ne reizi vien tev sacījuši, ka tu varētu būt katra vīrieša sapnis. Taču tu tā arī nespēj satikt savu īsto. Kā satiec kādu vīrieti, viņš vienkārši mūk neatskatoties.

«Mūžsenais jautājums, kā atrast vīrieti un palikt ar viņu kopā, ir teju vai no tās pašas sērijas, kā meklēt atbildi uz jautājumu – kā dzīvot laimīgi? Bet lai notiek!» tēmā dziļāk ieskatīties piekrīt psihoterapeite Irēna Goluba. Īstenībā šajā pasaulē nekas nav mainījies, darbojas tā pati sensenā gudrība – esi gatava satikt VIŅU jebkurā mirklī un viņam uzsmaidīt. Ne velti par 19. gadsimta franču sievietēm, kas bija nācijas lepnums, teica, ka viņas uz vīriešu kārtas pārstāvjiem gatavībā ieraudzīt savu VĪRIETI skatījās, sākot no astoņu un beidzot ar 80 gadu vecumu. Viņas zināja – kāds noteikti to pamanīs, ieraudzīs, atskatīsies. Kas katrai no mums traucē pasmaidīt? Vai tas ir mūsu kautrīgums, bailes, kauns… Ja satiekoties nesmaidi, vīrietis tevi automātiski uztver kā rūpju avotu, nevis kā savas dzīves saulīti.
Ja esat satikušies un tu saproti – tie vairs nav tikai vienkārši randiņi, bet jau kaut kas vairāk, visticamāk – esi iemīlējusies! Vienīgi nekad nevar pateikt, kurš iemīlēsies pirmais – tu vai viņš? Un tieši šajā mirklī var uzglūnēt pirmās briesmas.
* Ja vīrietis acīmredzami ir iemīlējies, tad sievietes bieži pašas mēdz visu sabojāt, mēģinot viņu pārveidot. Tomēr pat vislielākā iemīlēšanās cilvēku nepadara tik aklu, lai neredzētu, ka no viņa vēlas izveidot citu cilvēku. Arī viskaislīgākā iemīlēšanās reiz beidzas, un jūtas, kas seko pēc tam, lielā mērā atkarīgas no tā, vai cilvēks var palikt pats.
* Otrs klupšanas akmens ir tad, kad vīrieša iemīlēšanās nav acīmredzama. Tad šaubas un satraukums sievietēm nereti liek vīrieti pārlieku kontrolēt. Viņas domā – ja tu reiz esi ar mani, tad gribu just tevi katru mīļu mirkli!
* Ja esi ar kādu kopā, ar laiku sākas ikdiena. Un te atkal paradokss – visi zina, ka vīriešiem, lai cik neatkarīgi viņi būtu, patīk labi paēst un mājās var rast patvērumu. Kas tev traucē par to parūpēties?
Kad cilvēki no atšķirīgām ģimenēm sāk dzīvot kopā, viņiem tiešām nepieciešama liela savstarpēja pretimnākšana. Tas nozīmē kaut ko paciest un kaut ko piedot, kaut kam nepievērst uzmanību, savu reizi kaut ko noklusēt… Cilvēka dzīvi veido sīkumi, un jo īpaši attiecību sākumā tieši no sīkumiem atkarīgs, vai vīrietim gribēsies atgriezties mājās, vai – ne. Protams, cilvēku ar garšīgu zupu nevar iekarot, bet, ja viss ir labi un ir vēl zupa, tas ir tik labi!

«Dabūt» ideālu – nav iespējams
Dabūt sev vīrieti – ideālu, nav iespējams! Ne tāpēc, ka tāds nav piedzimis, bet tāpēc, ka to nevar dabūt sev! Pamēģini šo teicienu attiecināt uz sevi, ka būsi vīrietim ideālā sieviete un apmierināsi visas viņa vajadzības. Nepatīk, vai ne? Bet, kad sapņojam par vīrieti, viņam vajag tādam būt! Senāk bija vieglāk, jo tad sieviete skaidri zināja, ka viņas dzīves uzdevums un sūtība ir darīt visu labāko, lai vīrietis būtu apmierināts. Agrāk pati dzīve un sabiedrība uzlika vīrietim un sievietei pienākumus, un tajā nebija nekā personīga. Tāda bija lietu kārtība, tāpēc nebija, par ko īpaši konfliktēt. Tagad, kad pāris dala pienākumus un lomas – kurš būs līderis, kurš – sekotājs, viss kļūst personīgi. Katrā ģimenē ir citādi, tomēr visiem gribas varu. Ja ne pār otru, tad vismaz pār sevi. Bet ģimenē vai pāra attiecībās katra individuālā suverenitāte ir ierobežota. Nav iespējams dzīvot kopā ar kādu vienā istabā, ar viņu nerēķinoties. Tieši tāpēc prasme rēķināties vienam ar otru, pārlieku neciešot, ir liela dzīves gudrība. Tās ir ābeces patiesības – pieņemt vienam otru. Kas traucē? Dažreiz lepnums, dažreiz – prasību līmenis, aizvainojums, gaidas, cerības un izvēles brīvība. Proti, ja man nesanāks ar šo, būs cits. Vecajos labajos laikos bija skaidrs – ja ir kāzas, mājas, zeme, lopi, tur vairs neko mainīt nevar. Protams, tam līdzi nāca arī traģēdijas, jo, ja kaut kas attiecībās neizdevās, tās kļuva par mūža ieslodzījumu. Tagad ir citi laiki. Tāpēc ir būtiski saprast, ar ko garā distance attiecībās atšķiras no konfekšu un ziedu perioda un aplidošanas, ka starta uzplaukums nekad nepaliek tāds, kā bija. Ja to ignorē, vilšanās sajūta dažreiz ir ļoti liela.

Man vienkārši nesanāk
Ja attiecības neveidojas, vajadzētu padomāt, kurā posmā tās parasti «apraujas». Visbiežāk tās izčab jau pašā startā: vīrietis viņai saka – kādas jums skaistas acis, bet viņa uz viņu pat nepaskatās. Vai arī nodomā – jēziņ, nu visādu idiotu, kas uzbāžas, ir pilns, bet kur ir īstais?
Otra tipiskākā doma, kas liedz veidoties attiecībām, – viņš mani nemīl pietiekami stipri! Turklāt šeit ir arī zīmīgs psiholoģiskais moments; ja meitene nav no vecākiem saņēmusi mīļumu, uzmanību, mīlestību un maigumu, tad viņa diezgan bieži to mēģina iegūt no vīrieša. Bet vīrietis nav maigs! Viņš ir vīrietis. Maigumu un mīļumu vajadzēja mazai meitenītei no vecākiem.
Cik paradoksāli – kad sievietes stāsta, kādu vīrieti vēlētos, vienas no svarīgākajām īpašībām ir tieši maigums un mīļums. Bet kā viņas pēc tam šādus vīriešus «dancina», sauc par lupatām! Jo pretruna ir pašos pamatos. «Atvainojiet par teicienu, bet mātītei vajag atdoties visspēcīgākajam, tā ir sievietes mauciskā dabas daļa. Vīrietis var būt mīļš un maigs, bet nevar tāds būt nepārtraukti,» ir pārliecināta Irēna Goluba. Psihoterapijas praksē neskaitāmas reizes bijis jāredz, ka sieviete no vīra prasa to, ko nav saņēmušas no tēva, taču vīrietim tas nav pa spēkam! Viņš nav sievietes laimīgās dzīves atslēga. Bet sievietes bieži tā arī uztver – ja būšu kopā ar viņu, beigsies visas manas dzīves problēmas, un viņa mīļums būs emocionālā komforta garantija visam mūžam. Bet nē! Laimīgas attiecības nav tās, kurās nestrīdas, bet tās, kur pēc strīda iemācās sadzīvot. Varbūt kādai sievietei tāpēc visas attiecības beidzas, ka viņa nemāk strīdēties, apvainojas, nespēj palūgt piedošanu, piedot...
Ja attiecības vispār nesāk veidoties, tad visbiežāk sievietei no tām ir bail. Ir teiciens – strādā tā, it kā tev nevajag naudu, dejo tā, it kā tevi neviens neredz, un mīli tā, it kā nekad neesi piedzīvojusi nodevību. Ļoti bieži pacelt galvu un vispār kaut ko iesākt traucē sāpes no iepriekšējām attiecībām, bailes no nodevības, piesardzība. Bet, kad otrs smaida vietā redz kokteili – uztraukumu, neuzticēšanos, piesardzību plus nicinājumu – visticamāk, viņš tā arī paies tev garām.

Kas vēl jāzina par laimīgām attiecībām?
* Ir vērts būt tikai tādās attiecībās, kuras tev kaut ko dod, neatkarīgi no tā, vai noved tevi pie altāra, vai – ne. Ja ir jādomā – precēties vai iet prom, tad jāiet prom. Šādas attiecības ir tikai laika tērēšana. Domāt: «Bet, ja nu viņš mani tomēr apprec?» ir lieki, jo arī precēts nav miris!
* Nav starpība, pēc kāda principa izvēlies vīrieti. Jo ikviens cilvēks, kurš redz, ka viņu kāds ir izvēlējies, nevis mīl, uzreiz mūk. Neviens negrib būt izvēlēts, visi grib būt mīlēti.
*Visi laimīgie ir līdzīgi, un visi nelaimīgie ir unikāli. Kā notiek laimīgiem cilvēkiem, to visi zina. Tad atrodi, ar ko tu atšķiries no laimīgajiem, un tev būs vieglāk saprast, kas jādara, lai dzīvē kaut ko mainītu. Kā to izdarīt? Ļoti vienkārši – nostājies blakus laimīgai sievai, paskaties, kā viņa dzīvo. Vēl labāk – paskaties uz trijām. Un padomā, ar ko tu atšķiries...
* Vīrieši vienmēr sev atrod sievieti, ar ko vēlas saistīt dzīvi, vai arī iesaistās attiecībās, kas vienkārši sanāk. Bet sievietes ir izvēlīgas, viņas negrib ņemt to, kas pagadās. Šajā izvēlē ir sievišķības (mūsu mātītes) būtība! Tā arī ir visa drāma, kad gudras, labas un skaistas sievietes nespēj atrast sev vīrieti, jo viņas negrib samierināties ar švakiem tēviņiem.
* Kad vīrietim ir problēmas ar sievu, viņš pārvēršas par darbaholiķi vai aiziet attiecībās ārpus laulības. Tā viņš notiekošo spēj paciest. Sievietei ir grūtāk. Ja mums kaut kas izteikti nepatīk attiecībās, biežāk izvēlamies šķirties.
* Ja cilvēks prot būt laimīgs pāra attiecībās, viņš tajās atradīs laimi, ja viņš prot būt laimīgs bez attiecībām, viņš tāds būs, dzīvodams viens. Ja cilvēks neprot būt laimīgs laulībā, viņš mocīsies. Mīts, ka pastāv «īstie» cilvēki, kas padara mūsu dzīvi citādāku, realitātē nedarbojas.
* Teiciens – ja tu gribi būt laimīgs, tad esi – izklausās pēc ņirgšanās, bet tā tiešām ir! Pamatideja ir ļoti vienkārša – tas, vai tu esi laimīgs vai nē, ir atkarīgs no tavas garīgās dzīves daudz vairāk nekā no konkrētiem notikumiem. Samierināties ar to, ka esi viena vai nē, arī to nosaka mūsu garīgā dzīve. Psihologs te nav vajadzīgs.

Populārākie skaidrojumi tam, kāpēc esam vienas

Esmu viena, jo pārāk gudra. Vīrietim ir sarežģīti ar sievieti, kas ir gudra un stipra. Vai jautājums ir tiešām par to, ka viņa ir gudra, vai arī par to, ka visam jānotiek tā, kā viņa izlēmusi? Diemžēl šādus cilvēkus nemīl ne tikai vīrieši, viņus nemīl arī citās attiecībās.
Nav, kur iepazīties! Tas nav arguments, tas drīzāk nozīmē, ka vīrieši uzreiz manis dēļ nekrīt gar zemi. Tomēr pasmaidīt un paskatīties otram acīs ir nepieciešams. Kaut ko pateikt, nodibināt kontaktu. Nevar būt, ka viņai nekad neviens nav uzsaucis saldējumu. Cits jautājums, ka tam, kurš uzsaucis, ir ne tādi mati, ne tāds intelekts un izturēšanās. Tādas vietas, kur iepazīties ar skaistiem, gudriem, dāsniem un mīļiem miljonāriem, kas, ieraugot tevi, krīt gar zemi, tiešām nav.
Ar gadiem kļūsti izvēlīgāka, jo vajag vīrieti, kurš sevi ir jau atradis. Tieši tā. Bet jāņem vērā – ja viņš ir stabils un sevi jau atradis, tad viņš ir atradis arī sievu.
Kādu laiku man pirmajā vietā bija karjera, bet tagad gaidu vīrieti, kurš arī kaut ko dzīvē ir sasniedzis. Kā teica viena krievu klasikas filmu varone – lai būtu ģenerāļa sieva, ir jāapprecas ar leitnantu. Protams, var satikt cilvēku, kurš dzīvē jau kaut ko sasniedzis, bet parasti vīrieši tik ilgi negaida. Tādi vīrieši, kuriem vispirms vajag sevi pierādīt karjerā un tikai tad precēties, ir tikai sieviešu sapņos. Ja viņš negribēja precēties, kamēr nav «kaut kas», un meitenes tikai izmantoja, kāpēc tu domā, ka nebūsi nākamā? Var būt tā, ka viņš beidzot nolēmis, ka vajag «atražoties», bet arī šajā gadījumā sievietes liktenis ir neapskaužams. Turklāt arī vīrieši jūt, ja viņiem nomēra maka biezumu. Cilvēkam gribas, lai mīl viņu. Labi, gudri, emocionāli stabili, uz ģimeni orientēti vīrieši sev atrod meitenes samērā ātri. Pēc tam viņi ir svešie labie vīri.
Varbūt esmu uzlikusi pārāk augstu latiņu? Ja sieviete nolemj pazemināt savu prasību latiņu, viņa vīrieti pēc tam grauzīs kaut kā citādi. Attiecības var izdoties, ja sievietei izdodas pārvērtēt vērtības. Bet tas ir garš ceļš... Jebkurā gadījumā pati pieeja, ka es gribu vīrieti ar zināmu eksterjeru (izskats, maka biezums, profesija...), ir tikai rāmītis, kas darbojas kā atlases siets. Tad, kad cilvēki satiekas, viņi jūt viens otru kā vīrietis un sieviete, nevis kā sociālās grupas pārstāvji. Tāpēc arī vīrietis, kurš meklē sievieti ar konkrētiem parametriem, visbiežāk tā arī neko neatrod.
Vīrietis apstādina manu attīstību, bet es gribu – lai iedvesmo! Uzreiz ir pretjautājums – uz ko tu pati esi gatava viņu iedvesmot? Kuras viņa aktivitātes tu esi atbalstījusi? Parasti cilvēki sāk otrā visu neciest, kad attiecībās jūtas apdraudēti. Neesmu līdz šim dzirdējusi, ka vīri būt pret to, ka sievas studē maģistrantūrā.
Būtu gatava visu pamest, būt mājsaimniece, ja sastaptu īsto vīrieti… Tātad vīrietim jābūt tādam, kura dēļ visu pamest! Bet tas nav reāli! Kādas ir prasības īstajam? Visbiežāk tā ir skabarga no kādām neizsērotām attiecībām, kad īstais ir nesasniedzams.
Tiklīdz būšu gatava attiecībām, tās ienāks manā dzīvē. Ļoti iespējams. 

Ja vēlies nobalsot par šo rakstu, sūti SMS ar tekstu

TXT BALSS

uz numuru

1897


Nobalsots 545 reizes


Maksa (0,36 LVL) ir pievienota telefona rēķinam vai atrēķināta no priekšapmaksas kartes.
Atbalsts: +37129469896 | zinuspice@gmail.com | Piedāvā fortumo.lv
IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 22 Aprīlī 2010

Skatīts : 1636 reizes

Avots : http://www.kasjauns.lv/lv/news/ka-satikt-savu-isto-virieti&news_id=20169

Birkas : iepazīšanās, satikt, vīrietis, īstais

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
 • Par huligānismu aizturēts režisors Viesturs Kairišs

 • Iztikas minimums aprīlī palielinājies līdz 165,12 latiem

 • Bakalaura darbus masveidā kopē no "Atlanta"

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Vissmagākais ir apvainojums, kas nācis no cilvēka, kuram neesi nodarījis nekā ļauna.
-- Abu El Faradžs

DJ Bacon Līgo Tusiņš 2021

 • Visi aktuālie video
 • 18 Augustā vēsturē

  Vai uzskatāt, ka klimata pārmaiņas var reāli apdraudēt Latviju?
  Atbildes: 49
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Katalogs | Kinofilm@LV