Sākumā vajag sīkāk uzzināt, ko mums dod kontrastduša. Možums un imunitāte ne tuvu nav viss. Aukstā un karstā ūdens maiņa trenē Jūsu saites un asinsvadus. Tas atgādina muskuļu trenēšanu fizisko vingrojumu laikā. Katru reizi, veicot kontrastdušu, Jūs attīriet savas ādas poras no netīrumiem un uzlabojiet asinsriti. Asinsrite savukārt uzlabo vielmaiņas procesus jūsu organismā, kas netieši palīdz nomest lieko svaru. Un tas viss pateicoties kontrastdušai. Nav slikti, vai ne? Bet kāpēc visiem tā nepatīk? Pamatā tas ir tāpēc, ka cilvēki nav pieraduši. Vēl jo vairāk aukstajā rudens un ziemas laikā ir grūti sevi piespiest sākt lietot kontrastdušu, tāpēc labāk pie tās ir pierast vasarā. Lai kā arī nebūtu, nepatīkamās izjūtas jūs pavada tikai pašā sākumā. Tāpēc pirmās 5 reizes piespiediet sevi veikt kontrastdušu, bet pēc tam viss būs kārtībā.
Pats process izskatās šādi.
• Jūs nostājieties zem dušas.
• Uzgrieziet patīkami karstu ūdeni un stāviet zem karstās dušas 10-15 sekundes.
• Pēc tam pagrieziet auksto ūdeni un stāviet zem aukstā ūdens 10-15 sekundes.
Tā atkārtojiet trīs reizes.
Sākt dušu vienmēr vajag ar karsto ūdeni, bet noslēgt ar auksto. Pakāpeniski pastipriniet temperatūras kontrastu starp karsto un auksto. Pierodiet pie kontrastdušas pakāpeniski. Sākumā, lai pierastu, divas nedēļas pieņemiet parasto ikdienišķo dušu ar patīkamo temperatūru. Pēc tam pārejiet tikai uz vienu kontrastu un nestāviet ilgi zem aukstās dušas (5-10 sek.). Turpmāk pēc nedēļas vai divām pārejiet uz diviem trijiem kontrastiem.
Dažreiz sākumā var samazināt temperatūras maiņu, t.i., aplieties ne ar pašu aukstāko vai karstāko ūdeni, bet silto un vēso. Bet esiet šajā gadījumā uzmanīgi. Tāpēc, piemēram, pie 20°С temperatūras organisma aizsargfunkcijas vēl nestrādā, bet jums jau ļoti sāk salt. Rezultātā sāk sāpēt. Šādos gadījumos vajag strauji mainīt temperatūru, ieslēdzot uz pāris sekundēm ledaini aukstu ūdeni. Vispār, ātra īslaicīga apliešanās ar ledaini aukstu ūdeni nespēj atņemt daudz siltuma organismam, bet spēcīgi iedarbojas uz nervu sistēmu un uzlabo imūnsistēmu.
Kā jebkurā lietā, tā arī šajā gadījumā vajag piesargāties. Ja jums ir traucēta asins piegāde smadzenēm, tromboflebīts, hipertoniskās saslimšanas, asinsvadu spazmas, tad kontrastdušu vajag lietot ar lielu piesardzību. Ja jums ir sirds un sirds asinsvadu sistēmas saslimšanas, ļaundabīgi pietūkumi, akūti tromboflebīti, tad nedrīkst iet kontrastdušā. Vispār, jebkuras slimības uzliesmojuma laikā (sievietēm arī menstruāciju laikā) labāk izvairīties no kontrastdušas. Citos gadījumos kontrastduša ir pats labākais jūsu sabiedrotais.
Avots: Aleksejs Ziza, interneta žurnāls "Informācija Lēdijām"