1. Intīmajai higiēnai neizmanto parastās ziepes
Kāds ir mūsu ādas skābju–sārmu līdzsvars jeb pH līmenis? 5,5? Pareizi! Bet vai zini, ka vagīnas pH līmenis ir ievērojami zemāks — tikai 3,3? Daba zina, ko dara — maksts vides skābums ir vajadzīgs, lai kaitīgie mikrobi nespētu izdzīvot, savukārt spermatozoīdi varētu atrast ceļu pie olšūnas.
Mazgājoties ar ikdienas dušas želeju, «intīmais» skābums tiek samazināts, un tas ļauj aktivizēties piena sēnītei un citām baktērijām un traucē spermatozoīdu kustību. Tādēļ mazgājoties jāizmanto speciālie līdzekļi, kas maigi attīra un dezodorē, kā arī iznīcina kaitīgo floru un samazina gļotādas kairinājumu.
2. Mazgājies vismaz divas reizes dienā
Ideālajā gadījumā intīmās ķermeņa daļas jāmazgā ik reizi pēc tualetes apmeklējuma. Ja šādas iespējas nav, nodrošinies ar mitrajām salvetēm, kas piesūcinātas ar antiseptisku losjonu. Šajās salvetēs nav spirta, kas izraisa gļotādas iekaisumu, toties ir dažādas mitrinošas augu eļļas, nomierinoši augu ekstrakti un pH līmeņa stabilizētāji.
3. Biksīšu ieliktnītis jāmaina pēc divām stundām
Ne retāk! Viss, ko ieliktnītis sevī uzsūc, ir ideāla vide, lai vairotos baktērijas. Jo ilgāk tiek izmantots biksīšu ieliktnītis, jo mazāks ir tā sniegtais labums un jo lielāks iekaisuma risks. Starp citu, šis likums attiecas arī uz higiēnisko pakešu lietošanu kritiskajās dienās.
Ja tev ir nosliece uz alerģiskām reakcijām, neizvēlies aromatizētos biksīšu ieliktnīšus.
4. Higiēniskās paketes izmanto atbilstoši «pilienu» skaitam uz iepakojuma
Uz pakešu iepakojuma norādītais pilienu skaits apzīmē to, cik šķidruma paketes spēj uzsūkt, nevis to, cik dienas ilgst mēnešreizes. Ginekologi iesaka menstruāciju pirmajās dienās, kad asiņošana ir spēcīgāka, izmantot paketes ar četriem vai vairāk pilieniem uz iepakojuma, bet pārējās dienās — ar diviem vai trijiem. Naktīs ieteicams izmantot speciālās «nakts» higiēniskās paketes, kas ir biezākas un platākas, šīs paketes ir paredzētas apģērba aizsargāšanai no vakara līdz rītam un tās nav jāmaina pēc divām stundām.
5. Tamponus izmanto tikai menstruālā cikla pirmajās dienās
Arī tampons jānomaina ik pēc divām stundām. Paturot to ilgāk, tiek sausināta vagīna un radīts gļotādas iekaisums, kā arī nekontrolējamos daudzumos vairojas bīstami mikrobi. Mikrobu izdalītās vielas var nokļūt asinsritē un izraisīt tā dēvēto toksiskā šoka sindromu. Nelieto tamponu dzemdes kakla un vagīnas iekaisumu gadījumos.
6. Izmanto intīmās higiēnas krēmus, lai aizsargātos no baktērijām un maksts sausuma
Ne velti šos krēmus iesaka uzklāt pat pirms peldēšanās baseinā vai atklātās ūdens tilpnēs. Antiseptiskās krēmu sastāvdaļas neļauj sliktajām baktērijām vairoties un paveikt savu nelāgo misiju. Intīmās higiēnas krēmus var izmantot arī kā lubrikantu, ja dabiskā mitruma nepietiek. Krēms mitrina, mīkstina un nomierina gļotādu, kā arī atjauno tās aizsargkārtu. Starp citu, šī problēma ir ļoti aktuāla Balzaka vecuma sievietēm, jo pēc 40 gadu sliekšņa mainās hormonālais fons un dzimumorgānu gļotādas pH kļūst sārmaināks.
7. Intīmās veselības ķīla — maksimāli ērta apakšveļa
Vai zināji, ka ginekologiem vislielākās raizes rada stringi un tangas? Neapšaubāmi, šīs biksītes izskatās labi un seksīgi, tomēr šaurā auduma strēmelīte ejot darbojas kā baktēriju pārnēsātājs no anālās atveres uz dzimumorgāniem. Turklāt, ja veļa pārāk cieši pieguļ ādai, šajā apvidū tiek traucēta skābekļa piegāde un asinsrite. Nav nozīmes, kāda materiāla apakšveļu izvēlies, galvenais, lai stakles daļa būtu no kokvilnas.