Viens no populārākajiem mītiem ir uzskats, ka stiprās galvassāpes pēc alkohola lietošanas var novērst, atkārtoti lietojot alkoholu jeb "ārstējoties ar to, ar ko saslimis”, liecina Cido veiktā aptauja.
Speciālisti gan atzīst, ka šāda rīcība tikai īslaicīgi var mazināt galvassāpes un slikto pašsajūtu, jo šāda metode būtībā palielina intoksikāciju jeb saindēšanos.
Otrs izplatītākais mīts ir, ka palīdzēs melna kafija. Kā norāda aptaujas veicēji, tā vēl vairāk veicinās dehidratāciju, jo kafija, tāpat kā alkohols, iedarbojas kā urīndzenošs līdzeklis un tātad vēl vairāk atūdeņos organismu. Tāpat iespējams, ka kafija pastiprinās pulsējošās galvassāpes un vēl vairāk kairinās kuņģa gļotādu.
Vēl viens mīts saistīts ar pretsāpju medikamentu – aspirīna, paracetamola – lietošanu pirms gulētiešanas. "Pretsāpju tabletes noteikti nevajadzētu lietot pirms gulētiešanas – tad organismā ir vēl pārāk daudz alkohola, un, lietojot tabletes, tās vēl vairāk noslogos aknas un kopā ar alkoholu veicinās aknu bojājumu rašanos un veicinās kuņģa asiņošanu,” vēsta aptaujas veicēji, atsaucoties uz speciālistiem. Viņi brīdina, ka tāpat jābūt ļoti uzmanīgiem ar medikamentu lietošanu arī nākamajā dienā, jo organismā joprojām būs alkohola noārdīšanās starpprodukti, līdz ar to pastāv tāds pats risks, kā lietojot pretsāpju tabletes tieši pirms gulētiešanas.
Tāpat aptaujātie minējuši tādas metodes kā peldēšanās aukstā ūdenī vai auksta duša, iešana pirtī, dažādas sulas, kefīrs u.c. Ar stiprām galvassāpēm iet pirtī vai peldēties aukstā ūdenī speciālisti neiesaka, īpaši, ja to dara vienatnē.
Par vislabāko un organismam veselīgāko risinājumu speciālisti uzskata pietiekami ilgu miegam veltītu laiku, kā arī pastiprinātu šķidruma lietošanu.
Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas Dietoloģijas dienesta vadītāja Laila Meija norādījusi: lai nākamajā rītā pēc svētkiem izvairītos no galvassāpēm, kas radušās organisma atūdeņošanās dēļ, alkohola lietošanas laikā jāuzņem arī ūdens, un pirms gulētiešanas ieteicams izdzert vismaz 0,5 litrus ūdens. Tas palīdzēs organismam tikt vaļā no acetaldehīda – indīgas vielas, kas rodas, aknām noārdot alkoholu. Ūdens jādzer arī nākamajā rītā un visas dienas garumā, jo tas palīdzēs atjaunot ūdens daudzumu organismā.
Nepatīkamās sajūtas, kādas cilvēks piedzīvo paģiru laikā, rodoties gan no atūdeņošanās, gan no acetaldehīda, kā arī no alkohola tiešās kairinošās ietekmes uz kuņģa-zarnu traktu.