Viņš norādīja, ka sarkanie baloni ar 50 litru tilpumu, ko "visi atceras no bērnības", faktiski ir tikai Baltijā, kamēr Eiropas Savienībā (ES) apritē sadzīves vajadzībām ir 27 litru baloni. Pēc Gomberga stāstītā, patlaban spēkā ir Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva par prasībām pārvietojamām spiediena iekārtām, tostarp baloniem. Saskaņā ar to ir aizliegts pildīt balonus, kuriem nav atbilstības zīmes, savukārt sertificēt 50 litru balonus atbilstoši šai zīmei faktiski neesot iespējams, jo tie ražoti pirms 50 gadiem un ražotāju dokumenti nav saglabājušies.
"Ja parādās 50 litru baloni ar šo zīmi, droši vien tie ir viltoti," sacīja Gombergs.
Viņš teica, ka lietuvieši ieviesuši direktīvas prasības bez izmaiņām un tās jau ir stājušās spēkā, bet Latvijā termiņš jauno prasību ieviešanai pagarināts līdz nākamā gada martam. LPG gan paredz, ka termiņš tiks atlikts līdz 2012.gada beigām.
"Šie baloni ir ļoti veci, un to uzturēšana, lai garantētu drošību, ir dārga. 50 litru balonā gāze sver 21 kilogramu, bet kopā tas sver 40 līdz 45 kilogramus, līdz ar to pacelt tos ir grūti un piegādē jāiesaista divi cilvēki. Savukārt 27 litru baloni ir ērti, tos var nopirkt dažādos veikalos un ielikt automašīnā, kaut divus uzreiz," sprieda Gombergs.
Tomēr īstenot pāreju neesot viegli. "Vērtējam, ka apritē ir 400 000 līdz 500 000 balonu. LPG īpašumā ir 30 000 balonu, citām kompānijām kopā varētu būt līdz 100 000 balonu. Pārējais ir privātpersonu īpašumā. Mazās kompānijas faktiski neremontē balonus, vienkārši apmaina, bet LPG ir lielāka kompānija, kam tiek pievērsta lielāka uzmanība, līdz ar to nevaram laist apgrozībā bojātus balonus. Līdz ar to LPG jāremontē par visu tirgu, kas ir ļoti neizdevīgi," norādīja uzņēmuma pārstāvis.Uzņēmums esot gatavs ieguldīt līdzekļus un atjaunot savu balonu parku, pērkot lielos balonus par trīs četriem latiem kā metāllūžņus un dodot mazos balonus, taču LPG vēlas atbalstu no Ministru kabineta, lai būtu noteikumi, ka balons ir uzņēmuma īpašums un tikai īpašnieks drīkst to pildīt.
"Tad garantējam gan gāzes kvalitāti, gan pārējo un varam ieguldīto naudu atgūt. Līdzīgi kā ar mazcenas telefonu - samaksā vienu latu un esi piesaistīts. Varam arī pārdot balonu, lai cilvēks pilda, kur grib. Tas būtu taisnīgi," skaidroja Gombergs. Mazām kompānijām gan neesot līdzekļu balonu nomaiņai, un tās var pazaudēt tirgu, skaidroja uzņēmuma valdes loceklis un piebilda, ka nozarē ir divas asociācijas un viena šā iemesla dēļ svārstās.
Pēc uzņēmuma pārstāvju vērtējuma, LPG un "Intergaz" kopā ir aptuveni 60% tirgus, vēl darbojas 10-15 mazās kompānijas.
Jau ziņots, ka šovasar par LPG lielāko īpašnieku ar 60% daļu kļuvusi Kiprā reģistrētā "BLG Holding Limited", liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas "Lursoft" dati. Šā uzņēmuma īpašnieki ir Jurijs Gorbovs un Ludmila Baumane. Atlikušie 40% LPG daļu palika Šveices uzņēmuma "Massonyx Ltd" īpašumā. Pēc izmaiņām īpašnieku sastāvā par valdes locekli tika iecelts Gombergs.
LPG darbojas piecās jomās - balonu gāze, autogāze, apkures gāze, gāze iedzīvotājiem sadzīves vajadzībām, kā arī stividorpakalpojumi, proti, terminālis Bolderājā. Kompānijai ir Rīgas nodaļa un bāzes Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī un Rīgā.
LPG apgrozījums pagājušajā gadā bija 25 532 378 lati, savukārt peļņa - 327 383 lati. Salīdzinot ar 2009.gadu, apgrozījums ir pieaudzis par 40%, bet peļņa samazinājusies 4,4 reizes.
Pilnu interviju ar Gombergu lasiet biznesa portāla "Nozare.lv" sadaļā "Viedokļi/intervijas" un aģentūras LETA sadaļā "Intervijas".