Lai izplatītu vēsti, kustības biedri informē par tuvojošos apokalipsi sabiedriskā transporta pieturās, izplatot bukletus uz ielu stūriem, izvietojot plakātus un uzrunājot svešiniekus. Veselas misionāru grupas ceļo pa Latīņameriku un Āfriku, lai vēsti izplatītu arī ārpus savas dzimtenes.
«Daudzi cilvēki domā: «Gals ir tuvu, jāizpriecājas no sirds.» Taču Dievs mūs sūtījis, lai brīdinātu cilvēkus,» norāda Ekslija. «Es gribētu dzīvot, tāpat kā citi, taču tomēr daudz labāk ir zināt, ka tad, kad sāksies beigas, tu būsi glābts».
Augustā Ekslija pameta savas mājas Kolorādospringsā, lai dotos uz Kaliforniju un strādātu kristiešu radio «Family Radio Worldwide», ko dibinājis Herolds Kempings. Tieši viņš, lasot Bībeli, izskaitļojis, ka šā gada 21.maijā sāksies pasaules gals.
Šobrīd Ekslija organizē treileru kolonnas, kas iznēsā vēsti no pilsētas uz pilsētu. Plānots, ka līdz janvāra vidum automašīnas apbraukās piecas Ziemeļkarolīnas pilsētas, taču drīzumā kara veterāne dosies uz ārzemēm, un cer galu galā nonākt Irākā. «Es neplānoju atgriezties. Laika nav daudz,» viņa skaidro.
Ne visi, kas ir sadzirdējuši Kempinga vēsti, sper tik dramatisku soli. Daudzi turpina dzīvot savas ierastās dzīves, taču palīdz izplatīt pareģojumu citos veidos. Piemēram, Elisona Vordena no Reilijas izplata vēsti ar plakātu un pastkartīšu palīdzību, kā arī interneta vietnē «WeCanKnow.com». 29 gadus vecā biroja darbiniece smejas, kad viņai jautā par cilvēku reakciju uz vēsti, ar kuru aplīmēta visa viņas automašīna. «Tas pilnīgi noteikti nevienam nesagādā prieku, es to zinu. Mēs neceram, ka cilvēki tāpat vien noticēs mums vai Heroldam Kempingam. Mēs ceram, ka cilvēki paši ķersies pie Svētajiem Rakstiem.»
89 gadus vecais Kempings - bijušais inženieris - apgalvo, ka viņa aprēķini balstīti uz sīku Bībeles analīzi un ārējiem notikumiem, piemēram, Izraēlas valsts dibināšanu 1948.gadā. Saskaņā ar Kempinga doktrīnu 21.maijs būs Uzņemšanas diena, kad debesīs nonāks visi ticīgie, bet pārējie paliks uz zemes visu ciešanu periodu, kamēr iestāsies pasaules gals. Saskaņā ar Kempinga vārdiem tas notiks oktobrī.
«Ja pienāks 21.maijs un es vēl būšu šeit, tas nozīmēs, ka es neesmu glābta. Vai tas nozīmē, ka Dieva vārds ir neprecīzs vai nepareizs? Nebūt nē,» uzskata Vordena.
Kristus otrās atnākšanas solījums ir bijis viens no kristietības pamatelementiem kopš pašiem reliģijas izveidošanās sākumiem. Šie notikumi tiek daiļrunīgi aprakstīti Atklāsmes grāmatā, kas gadsimtiem iedvesmojusi kristiešus.
Tomēr retā baznīca vēlas noteikt pasaules gala datumu, vēršot uzmanību uz vārdiem Marka un Mateja evaņģēlijos, ka neviens nevar paredzēt dienu vai stundu, kad tas notiks. Taču Kempinga vēstij līdzīgi pareģojumi nav nekas jauns. Viens no slavenākajiem bija sludinātājs Viljams Millers, kas pasaules galu paredzēja 1844.gada 22.oktobrī. Tā kā 1844.gada 23.oktobrī pasaule bija turpat, kur iepriekš, to sāka dēvēt par Lielās vilšanās dienu. Daži no pieviltajiem vēlāk izveidoja Adventistu baznīcu.
Kā norāda Lojolas universitātes profesore Keterīna Vesindžera, «ASV joprojām daudzi, pārsvarā protestanti, uzlūko Bībeli kā sava veida mīklu, un šī mīkla ir Dieva vārds, un tā vēsta, kad nāks pasaules gals». Pēc viņas vārdiem, šāda veida pareģojumi gūst sevišķi lielu atsaucību brīžos, kad sabiedrība pārdzīvo grūtus laikus. Arī šobrīd, kad daudzi jūtas nedroši un apjukuši, šāda vēsts sniedz daudziem mierinājumu, apgalvojot, ka viss notiekošais ir daļa no Dieva plāna.