Lai gan tīri ideoloģiski daudziem ir aizspriedumi pret Wikipedia resursā atspoguļoto faktu precizitāti, mājaslapas "seja" un pazīstamākais no bezpeļņas organizācijas Wikipedia dibinātājiem Džimijs Veilss šo projektu uzskata par enciklopēdiju un apgalvo, ka tā tikai tagad sākot pa īstam attīstīties.
Patlaban Wikipedia darbojas Wikimedia Foundation paspārnē, kurā strādā 57 algoti darbinieki - lielākoties inženieri un biroja menedžeri, bet pats Veilss atalgojumu par darbu Wikipedia valdē nesaņem.
Viņš gan ir nodibinājis komerciālu uzņēmumu Wikia un, iespējams, guvis finansiālus panākumus, tirgojot vērtspapīrus Volstrītā.
"Ikreiz, kad cilvēki saka, ka Wikipedia ir liels zīmols, kas varētu nest milzīgu peļņu, es domāju, ka tāpat varētu teikt arī par Sarkano Krustu," uzskata Veilss un norāda, ka Wikipedia darbinieki to vienmēr uzskatījuši par "humanitāru misiju".
"Wikipedia aicinājums ir darīt ko noderīgu pasaulei," intervijā izdevumam Washington Post uzsvēris uzņēmuma "seja" Veilss.
Kā viss sākās?
Wikipedia parādījās 2001. gadā un desmit gadu laikā kļuva par sesto (pēc citiem datiem - septīto) populārāko interneta resursu pasaulē. Pirmo ierakstu veicis pats Veilss, ierakstot lakonisku vēstījumu: "Sveika, Pasaule!"
Pamazām enciklopēdija tika papildināta ar dažādiem ierakstiem, un jau pēc mēneša tajā bija izvietoti vairāk nekā tūkstoš raksti, kuri izskatījās apmēram šādi: "Zviedrija: valsts Ziemeļeiropā. Iedzīvotājus dēvē par zviedriem. Sarunvaloda - zviedru. Galvaspilsēta - Stokholma".
Toreiz skeptiķi interneta vietnei solīja ātru bojāeju - rakstos tika atrastas daudzas faktu kļūdas un interneta vietne nereti tika dēvēta par enciklopēdiju diletantiem.
Taču drīz vien brīvās ievietošanas un rediģēšanas princips darīja savu - materiālu neitralitāte tika panākta daudzo labojumu un autoru diskusiju rezultātā. Un jau piecu gadu laikā pēc ierakstu skaita Wikipedia pietuvojās Encyclopædia Britannica - respektablajai drukātajai enciklopēdijai.
2005. gadā zinātniskais izdevums Nature salīdzināja šīs divas enciklopēdijas un izrādījās, ka abās ir līdzvērtīgs rupju faktu kļūdu skaits - četras. Tiesa, mazāk nozīmīgu kļūdu Wikipedia bija vairāk - 162 pret 123.
Savukārt latviešu Vikipēdija tika izveidota 2003. gada jūnijā, un tajā pašlaik ir vairāk nekā 32 000 ierakstu.