Pērn atrasti 370, bet 2008.gadā aptuveni 450 nesprāguši lādiņi. Vēvers portālam "Delfi" pastāstīja, ka šogad sapieri uzspridzinājuši jau 15 lādiņus, bet rindā uz spridzināšanu gaida ap 25 šo kara laika "liecinieku".
Vēvers, kurš ikdienā kailām rokām savāc sprāgstvielas, portālam "Delfi" stāsta, ka apkārtnē vēl varētu slēpties apraktas kravas automašīnas ar nesprāgušiem lādiņiem. Policijas rīcībā nav tādas tehnikas, lai sprāgstvielas atraktu un iznīcinātu visas uzreiz. Vēveram pat nav speciāla apģērba, lai droši spridzekļus pārvietotu un, lai gan viņš pats atzīst, ka "sapieri kļūdās tikai vienu reizi", ikdienā lādiņus pārvieto ar rokām.
Policijas iecirknī ir viena bruņu veste, kuru policists mēdz uzvilkt gadījumos, kad dodas kopā ar sapieriem spridzināt atrasto kara laika mantojumu, bet ikdienā to neizmanto, jo tā uz visu iecirkni ir viena. "Man no armijas laikiem ir pieredze," uzver policists, sakot, ka zina, kā izskatās katrs lādiņš, atzīstot, ka ikreiz, pārvietojot kādu no bīstamajiem atradumiem, riskē.
Dunikas mežos viņš ir atradis vienu "Ivanu" un kādas trīs "Maujošās govis". Tā žargonā speciālisti sauc krievu un vācu armijas reaktīvos lādiņus. Ja gadās atrast šādu lādiņu, Vēvers par atradumu uzreiz ziņojot sapieriem. Šie lādiņi ir ļoti spēcīgi, piemēram, "Maujošā govs" sprāgst ar skaļu "māvienu", sākumā pārbiedējot ar skaņu, kurai seko sprādziens.
Parasti pēc katra atraduma policists sapierus nesauc, jo tiem pietiek darba un ceļš jāmēro no Saldus. Lādiņus Vēvers savāc, noslēpj kādā drošā vietā, kurai nejaušs garāmgājējs klāt netiks un, kad savācies lielāks pulks sprāgstvielu, izsauc sapierus. Katru atradumu policists nofotografē. "Man ir pilns telefons ar lādiņu bildēm," stāsta Vēvers. Par lielkalibra spridzekļiem gan ziņo sapieriem uzreiz.
Pēdējā laikā cilvēki seno lādiņu sprādzienos nav cietuši.. Vēvers atminas, ka nesen Liepājas pusē ekskavators uzbrauca nesprāgušam lādiņam, bet viņa apsekotajā teritorijā cilvēki cietuši nav. Viņš gan atzīst, ka teritorija nav ierobežota, jo to neļauj tās lielie apmēri. Brīdinājuma zīmes par bīstamajiem priekšmetiem arī nav izvietotas, jo tas var pastiprināt cilvēku interesi un atbildīgajiem dienestiem tikai sagādāt papildus galvassāpes. Tiesa, par sprāgstvielām nereti policistam ziņo arī iedzīvotāji.
Portāls "Delfi" jau rakstīja, ka Dunikas apkārtnē pēdējā laikā regulāri atrod pa kādam nesprāgušam lādiņam.