Par kibernoziedznieku upuriem kļūst arī tiešsaistes spēļu cienītāji – zagtu spēļu artefaktu un virtuālo pasauļu personāžu pārdošana patlaban ļauj labi nopelnīt.
Parasti parolēm nav tautības. «Kaspersky Lab» speciālistu veiktie pētījumi liecina, ka vispopulārāko tīmekļa paroļu desmitnieks ir līdzīgs visā pasaulē:
10. administrator
9. 12345678
8. 123456
7. 12345
6.
1234
5. 123
4. secret
3. pass
2. computer
1. qwerty
Populāru paroļu vidū ir arī «1», «password», «test», «admin», «user» un «info». Ir desmiti miljonu interneta lietotāju, kas izmanto šādas un līdzīgas paroles.
Padomi paroles izvēlei
Datordrošības speciālisti ir vienisprātis, ka drošai parolei ir jāsastāv vismaz no 8 rakstzīmēm, pārslēdzot lielos un mazos burtus un iekļaujot ciparus un/vai speciālās rakstzīmes. Tikai šādu paroli var uzskatīt par daļēji drošu. Kāpēc tikai daļēji?
Statistika liecina, kad tiek veikts uzbrukums tīmeklī, upura dators saņem aptuveni 2000 triecienu dienā – ar to pietiek, lai pēc noteikta laika, kas atkarīgs no ļaundariem pieejamajām iespējām, atkārtotu arī sarežģītu 8 rakstzīmju paroli. Tāpēc vēlams paroli mainīt ne retāk kā reizi mēnesī.
Ļoti svarīgi dažādām vietnēm un pakalpojumiem izmantot dažādas paroles. Liela skaita dažādu kombināciju ielāgošanu var ievērojami atvieglot personiskās iegaumēšanas sistēmas izveide. «Kaspersky Lab» Izglītības nodaļas vadītājs Staņislavs Ševčenko iesaka izmantot kaut vai šādu ērtu modeli – pievienot slepenajam vārdam burtus vai ciparus, kas palīdz asociatīvi saistīt paroli ar noteiktu tīmekļa vietni. Piemēram, ja runa ir par tīmekļa vietni «one.lv», paroli var sākt vai beigt ar burtu «o», ja domājam par sociālo tīklu «draugiem.lv», varam pievienot savam slepenajam kodam burtu «d».