Lavandas saldējums. Vasaras tveicē lavandas saldējums noderēs ne tikai, lai atvēsinātos, bet arī kā seksualitāti stimulējošs līdzeklis, jo šim augam piemīt daudz pozitīvu īpašību - jau seno civilizāciju pārstāvji to izmantoja kosmētiskos un medicīniskos nolūkos, bet senajā Romā sievietes mēdza iesmaržoties ar lavandas ūdeni ar nolūku uzbudināt stiprā dzimuma pārstāvjus.
Tā kā Latvijā lavandas saldējums veikalos nav manīts, šo našķi var aizstāt ar pašu gatavotiem desertiem, kuriem pievienots burvīgi un uzbudinoši smaržojošais augs.
Granātābols. Jau bībelē šis auglis minēts kā auglības un mīlestības simbols, un valda uzskats, ka Ieva paradīzes dārzā Ādamu iekārdināja tieši ar granātābolu. Tāpat sengrieķu mitoloģijā šim auglim piedēvēts neparasts auglības spēks, kura dēļ to audzējusi par mīlas dieviete Afrodīte.
Gadu tūkstošiem ilgi šis auglis izmantots kā ārstniecības līdzeklis C vitamīna, kālija, dzelzs un citu minerālvielu dēļ, bet daudzu valstu iedzīvotāji granātābolu uzskata par vienu no spēcīgākajiem afrodiziakiem.
Austeres. Jau senie romieši bija pārliecināti, ka šie moluski pastiprina seksuālās vēlmes, bet viens no pasaulē slavenākajiem mīlniekiem Džovanni Džakomo Kazanova dienā esot notiesājis aptuveni 50 austeres, kas viņam devušas spēku seksuālajiem piedzīvojumiem. Austeres satur daudz cinka, un šī viela nodrošina testosterona rašanos cilvēka organismā, tāpēc kā uzbudinošs produkts tas ieteicams tieši vīriešiem.
Vaniļa. Vaniļa savas neparastās garšas un smaržas dēļ ir viena no iecienītākajām garšvielām, kas darbojas ne tikai ēdiena aromāta uzlabošanai, bet arī kā seksuālās iekāres vairojošs līdzeklis. Lai gan vaniļas iedarbība zinātniski nav pierādīta, zināms, ka tā paaugstina adrenalīna līmeni un palielina mīlas prieku dziņas. Tiesa gan, pārlieku aizrauties ar šo augu nevajadzētu, jo vaniļa izraisa vieglu atkarību.
Ingvers. Ingvers tiek dēvēts arī par mīlas sakni, un tā lietošana uzturā paātrina asinsriti, kas, protams, atstāj labvēlīgu ietekmi arī uz seksuālajām dziņām, jo palielina asins piekļuvi dzimumorgāniem un līdz ar to arī to jutību. Pirmie ingveru kā afrodiziaku sāka izmantot ķīnieši, bet uz Eiropu šo brīnumlīdzekli atveda venēciešu ceļotājs un tirgotājs Marko Polo.
Medus. Medus tiek uzskatīts par vienu no labākajiem seksuālās enerģijas atjaunošanas līdzekļiem, jo tas satur dabisku cukuru, kas labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka dziņām un spējām. Šī iemesla dēļ medus tiek pievienots vairumam ēdienu, kurus parasti iesaka izmantot, lai pirms mīlas prieku baudīšanas iekārdinātu partneri.
Šokolāde. Šis garšīgais un aromātiskais našķis ne velti tiek uzskatīts par vienu no romantiskākajām dāvanām, jo tas lutina ne tikai garšas kārpiņas, bet arī atstāj pozitīvu ietekmi uz veselību.
Šokolāde organismā palīdz radīt serotonīnu jeb laimes un prieka hormonu, kakao pupiņu saturā esošais kofeīns darbojas kā tonizējošs līdzeklis, fosfors pozitīvi ietkemē prāta spējas, kā arī, protams, šis products atstāj pozitīvu ietekmi uz libido un padara spilgtākas seksuālās izjūtas un ādu jutīgāku pret glāstiem.
Vīģes. Šajos augļos ir ārkārtīgi daudz organismam nepieciešamu vielu - dažādi vitamīni un minerālvielas, piemēram, kalcijs, dzelzs, fosfors, nātrijs un citas, kas ļauj vīģes ierindot ne tikai starp spēcīgākajiem dabiskajiem ārstniecības līdzekļiem, bet arī afrodiziakiem, kas lieliski palīdz cīnīties pret seksuālo vājumu.
Ciedru rieksti. Ciedru riekstu iekļaušanu afrodiziaku sarakstā nodrošina tajos esošais augstais cinka līmenis - tā kā cinks labvēlīgi ietekmē vīriešu potenci, ar šo našķi daiļā dzimuma pārstāvēm pirms mīlas prieku baudīšanas ieteikts pacienāt savus partnerus. Kā potenci uzlabojoši līdzekļi darbojas arī pistācijas, mandeles un kokosriekstu mīkstums.
Ķiploki. Arī šis garšaugs gadu tūkstošiem izmantots ne tikai kā ārstniecības līdzeklis, bet arī kā seksuālo dziņu vairotājs un pastiprinātājs. Jau senajā Grieķijā valdīja uzskats, ka ķiploki vīriešiem ļauj būt mīlas priekos nenogurdināmiem, bet mūsdienās šo augu pievieno neskaitāmiem seksuālās spējas stiprinošiem līdzekļiem, kā arī iesaka lietot uzturā, pievienojot ēdieniem.