27., 28. septembris

Kur novākti kartupeļi un sakņaugi, pārar vai pārrok to aizņemtās platības, sevišķi smagākās augsnēs. Apstrādā zemi nezāļainos laukos. Uzrok jauno augļu koku apdobes, iestrādā pelnus un kompostu. Novāc nevietā augošus kokus un krūmus. Grābj nobirušās koku lapas, no tām gatavo trūdzemi vai arī liek komposta kaudzē, iekaisot pa vidu pelnus. Jau sagatavotu komposta kaudzi der nosiltināt ar biezāku lapu kārtu.

29. septembris

Novāc sakņu dārzeņus - bietes, burkānus, kāļus, pastinakus, sakņu selerijas un pētersīļus. Apstrādā augsni. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus. Norok topinambūrus, cenšoties izrakt visus bumbuļus, lai tie nākamajā gadā neaugtu kā nezāles. Stāda ziemas ķiplokus.

30. septembris

Stāda pavasarī ziedošās sīpolpuķes (pēdējās zemē liek tulpes), arī lilijas. Rozēm apgriež nenobriedušos dzinumus, ap tām sekli augsnē iestrādā pelnus. Rožu lapas ar tumšiem, slimību izraisītiem plankumiem jāsavāc un jāiznīcina. Vāc ārstniecības augus un garšaugus. Ja dārzā aug ālantes, kādu sakni der izrakt, nomazgāt, sagriezt un sažāvēt dziednieciskai un garšīgai tējai. Norok gladiolu un galtoniju sīpolus, dāliju gumus. Ievāc puķu un citu augu sēklas. Ja dārzā, uz balkona vai lodžijas vēl atrodas istabas augi, tie steigšus jāienes telpās.

1., 2. oktobris

Stāda dekoratīvos krūmus, kokus, ziemcietes, sakņu dārzā - ziemas sīpolus pavasara zaļumiem. Vāc vidēji vēlīno šķirņu kāpostus. Var novākt daļu puravu, jācenšas izmantot ne vien balto stublāju, bet arī to lapas (tās var izkaltēt un lietot kā piedevu zupai). Iestrādā augsnē nopļautos un jau apžuvušos zaļmēslojuma augus. Atbrīvo zālienus no kritušajām lapām.

Laika vērotāji sola rudenīgi vēsu un slapju oktobri, tāpēc jāsteidz paveikt visus dārza darbus.