Formulas, kas tika izstrādātas 1917. un 1918.gadā, acīmredzot bija tik slepenas, ka vēl 1976.gadā aģentūra nolēma neatklāt šo informāciju.
«Šie dokumenti bija slepeni gandrīz gadsimtu, kamēr jaunākie sasniegumi tehnoloģijā neradīja iespēju to publiskot,» teikts CIP direktora Leona Panetas paziņojumā. CIP pārstāvji nebija pieejami, lai paskaidrotu, kādi procesi noveduši pie šo dokumentu atslepenošanas.
Atslepenotajos materiālos, kas, pēc CIP teiktā, esot pēdējie Pirmā pasaules kara laika slepenie dokumenti, ir vairākas slepenās tintes pagatavošanas receptes. Vienā no tām dzelzs sulfāta un ciānkālija vai rīsu cietes maisījums jāsajauc ar tinti un ūdeni. Lai padarītu tinti redzamu, uz rakstītā jāuzklāj ūdens, kālija jodīda un vīnskābes maisījums.
Citā memorandā, kas datēts ar 1918.gada 14.jūniju un rakstīts franču valodā, minēta formula, kas izmantota vācu slepenās tintes izgatavošanai.
«CIP apzinās, cik svarīga nozīme ir šo vēsturisko dokumentu atvēršana plašai publikai,» teica CIP Informācijas dienesta pārvaldes direktors Džozefs Lamberts.
2010. finanšu gadā CIP atslepenoja un publiskoja vairāk nekā 1,1 miljonu lappušu dažādu dokumentu. Dokumenti būs pieejami interneta vietnē «CIA.gov» un CIP datņu meklētājā CREST Nacionālajos arhīvos Koledžparkā, Merilendas štatā.