21 Janvārī, Trešdiena
Ikgadējie pasākumi :

Somijas hokejisti otro reizi vēsturē kļūst par pasaules čempioniem

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Ikgadējie pasākumi » PČ hokejā 2011

Palielināt Samazināt 16 Mai 2011 , 07:17

Somijas hokejisti otro reizi vēsturē kļūst par pasaules čempioniem

Pasaules čempionāta spēlē par zelta godalgām svētdienas vakarā Somijas hokejisti ar 6:1 pieveica Zviedrijas valstsvienību.

Somija un Zviedrija 6:1 (0:0, 1:1, 5:0).
Immonens (Pesonens, Koivu, 40), Nokelainens (Pīlstrēms, 43), Kapanens (Āltonens, Komarovs, 44), Pesonens (Granlunds, 57), Pīrela (Koivu, Salmela, 58), Pīlstrēms (Lajunens, 60); Pējervi Svensons (28).
Vārtsargi: Vehanens (33/32) - Fāsts (32/26).
Soda minūtes: 4-8.

Spēli nedaudz aktīvāk iesāka somi, tomēr turpinājumā mačs izlīdzinājās un nedaudz bīstamāki momenti pat veidojās pie Vehanena vārtiem. Kopumā pirmajās 20 minūtēs dominēja aizsardzība un reālu vārtu gūšanas momentu praktiski nebija. Pat trešdaļas beigās iegūtais somu vairākums rezultātu nedeva un arī Fāsts palika nepārspēts.

Otrā perioda sākumā laba iespēja gūt vārtus bija Tedenbijam, bet pēc tam dažas izdevības atklāt rezultātu bija Somijas hokejistiem. Tomēr 8. minūtē zviedru uzbrucējs Magnuss Pējervi Svensons ar ļoti precīzu metienu vārtu augšējā stūrī pārspēja Vehanenu. Turpinājumā Zviedrijas izlasei bija vēl dažas teicamas izdevības - nedaudz pietrūka Personam, bet pa stabiņu trāpīja Berglunds. Bet perioda pēdējā minūtē Granlunda nopelnīto vairākumu septiņas sekundes līdz trešdaļas beigām vārtu guvumā pārvērta Jarko Immonens.

Trešā perioda sākumā Petrašeka kļūdu izmantoja Pīlstrēms, kurš atdeva piespēli Peteri Nokelainenam, kurš izvirzīja somus vadībā. Turklāt jau pēc nepilnas minūtes somi izkaroja ripu pretinieku zonā un Niko Kapanens panāca 3:1. Spēles beigās somi izmantoja to, ka zviedri jau bija nokāruši galvas un guva vēl trīs vārtus - Janne Pesonens, Mika Pīrela un Anti Pīlstrēms.   

Somijas valstsvienība līdz šim vienīgo reizi pasaules čempionātā triumfēja 1995. gadā, kad finālmačā Kurta Lindstrēma vadītā komanda ar 4:1 pieveica Zviedrijas izlasi.

Svētdien bronzas medaļas izcīnīja Čehijas hokejisti, kas rezultatīvā cīņā ar 7:4 pārspēja Krievijas izlasi.




IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 16 Maijā 2011

Skatīts : 1305 reizes

Avots : http://www.apollo.lv/portal/sports/hokejs2011/articles/238084

Birkas : spēli, Zviedrijas, Somijas, čempionāta, Поздняя, valstsvienība, hokejisti, čempioniem, valstsvienību

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • Lūdz nosaukt ielu Jura Podnieka vārdā

  • Sandra Buloka ir vislabāk apmaksātā Holivudas aktrise

  • Ātri aizņemies, ātri grimsti parādos

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Tas, kurš pārvarējis šķēršļus, parasti aizmirst grūtības un nelaimes, kas sākumā viņu piemeklējušas.
-- Balzaks

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 21 Janvārī vēsturē

    Vai uzskatāt, ka klimata pārmaiņas var reāli apdraudēt Latviju?
    Atbildes: 50

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Tieši jautājumi par attiecībām (2.daļa)

    Esmu tik priecīga, ka pat nespēju izteikt laimi savā sirdī. Burvestības autors, kuru satiku tiešsaistē un kura e-pasta adrese ir (solution.temple@mail.com), man izteica atkalapvienošanās mīlestības burvestību. Un tā patiešām nostrādāja, redzot savu bijušo vīru atgriezušos mājās un atceļot šķiršanos.

    Komentē    helen
    19 Janvārī 2026, 14:11
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV