Spānijas futbolisti pirmo reizi triumfē Pasaules kausa izcīņā

• Sazināties
  • Saites

Sports » Futbols

Palielināt Samazināt 12 Jūl 2010 , 07:42

Par Pasaules kausa izcīņas uzvarētāju svētdien pirmo reizi tās vēsturē kļuva Spānijas futbola izlase, kas finālmačā "Soccer City" stadionā Johannesburgā pagarinājumā ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0) pārspēja Nīderlandi.

Uzvaras vārtus 2008.gada Eiropas čempionvienības labā trīs minūtes pirms papildlaika beigām guva pussargs Andress Injesta.

Spānija šogad pirmo reizi spēlēja Pasaules kausa izcīņas finālmačā un uzreiz kļuva par čempionvienību.

Savukārt Nīderlande Pasaules kausa izcīņas finālā iepriekš bija spēlējusi 1974.gadā un 1978.gadā, abās reizes piedzīvojot zaudējumus pret Vāciju un Argentīnu.

Finālmaču daudz aktīvāk uzsāka Spānijas izlase, kuras uzbrukumi bija bīstamāki un organizētāki. Lieliska iespēja atklāt rezultātu jau pēc piecām nospēlētām minūtēm bija Serhio Ramosam pēc spēcīga sitiena ar galvu, taču ne mazāk teicami Nīderlandes valstsvienības vārtos darbojās Mārtens Štekelenburgs.

Neilgi pēc tam Ramoss izdarīja labu piespēli gar pretinieku vārtiem, taču neviens no komandas biedriem to neuztvēra. Savukārt Davida Viljas sitiens no izdevīgas pozīcijas lidoja secen pretinieku vārtiem.

Pirmā puslaika pirmajā pusē pārsvarā notika bezkompromisa cīņa par iniciatīvu laukuma vidusdaļā, par ko liecināja arī mača galvenā tiesneša Hovarda Veba piecas parādītās dzeltenās kartītes abu izlašu futbolistiem kopumā.

Spānijas izlase, kā ierasts, centās vairāk kontrolēt bumbu un neļaut pie tās tikt pretiniekiem, kas attaisnojās, jo vārtsargam Ikeram Kasiljasam nopietnu pārbaudījumu nebija.

Turpinājumā spēle kļuva "saraustītāka", ar atsevišķiem uzplaiksnījumiem abu izlašu izpildījumā, tomēr labas vārtu gūšanas izdevības ne vienai, ne otrai neradās.

Tomēr jau puslaika kompensācijas laikā Kasiljass glāba savu izlasi no vārtu zaudējuma pēc spēcīga un precīza Ārjena Robena sitiena vārtu apakšējā stūrī.

Otrā puslaika sākumā laba izdevība radās Spānijai, bet Hoans Kapdevila netrāpīja pa bumbu, atrazdamies vārtu priekšā pēc stūra sitiena izspēles.

Dažas minūtes vēlāk nedaudz neprecīzs bija Ksavi Ernandesa izpildītais soda sitiens ārpus pretinieku soda laukuma robežām. Tomēr arī Nīderlandes futbolisti ar ātru futbolu centās panākt kļūdas Spānijas izlases aizsardzībā, bet spēja radīt tikai dažus "pusmomentus" pie tās vārtiem.

Lielisku izdevību gūt vārtus mača 62.minūtē neizmantoja Robens, kurš pēc savlaicīgas Veslija Snaijdera piespēles izskrēja vienatnē pret Kasiljasu, tomēr vārtsargs ar kāju aizskāra bumbu un tā aizlidoja garām vārtiem.

Nedaudz vēlāk ne mazāk lieliska iespēja bija Viljam, bet viņa sitienu no vārtu priekšas pēdējā brīdī nobloķēja Nīderlandes izlases aizsargs Džonijs Heitinga.

77.minūtē teicama izdevība atkal radās Ramosam, taču pēc stūra sitiena izspēles viņš neviena netraucēts ar galvu no tuvas distances raidīja bumbu pāri Nīderlandes izlases vārtiem.

Iniciatīva piederēja spāņiem, kas pavēra labas izdevības Nīderlandes izlasei, lai veidotu pretuzbrukumus un vienā no tādiem Robens atkal nonāca vienatnē pret Kasiljasu un atkal duelī uzvarēja pieredzējušais vārtsargs.

Pamatlaikā tā arī vārti netika gūti, lai gan abas izlases aktīvi aizvadīja arī pamatlaika pēdējās minūtes.

Pirmā pagarinājuma sākumā abas izlases vēlreiz apmainījās ar lieliskām vārtu gūšanas izdevībām, vispirms Fransesks Favregass uzsita tieši virsū Štekelenburgam, bet pie pretējiem vārtiem Joriss Matijsens lēca augstāk par visiem, bet raidīja bumbu pāri Kasiljasa sargātajiem vārtiem.

Abas izlases turpināja demonstrēt uzbrukuma futbolu un radīja vēl vairākus vārtu gūšanas momentus, bet arī pagarinājuma pirmās 15 minūtes noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Pagarinājuma otrajā puslaikā Nīderlandes izlase palika mazākumā, kad otro dzelteno kartīti un tam sekojušo noraidījumu saņēma Heitinga par Andresa Injestas nogāšanu pie sava soda laukuma. Tieši Injesta no soda laukuma vidus trīs minūtes pirms pagarinājuma beigām guva uzvaras vārtus.

Par finālturnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem ar pieciem vārtu guvumiem kļuva uzreiz četri futbolisti - finālmača dalībnieki Vilja un Snaijders, kā arī vācietis Tomass Millers un urugvajietis Djego Forlans.

Mačā par trešo vietu sestdien Vācijas izlase ar 3:2 pieveica Urugvaju.

Nākamais Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs pēc četriem gadiem risināsies Brazīlijā.

Nīderlandes izlases sastāvs: Mārtens Štekelenburgs, Georgijs van der Vīls, Naidžels de Jongs (Rafaels van der Vārts 99.min.), Džonijs Heitinga, Joriss Matijsens, Džovanni van Bronkhorsts (Edsons Brāfheids 105.min.), Marks van Bomels, Arjēns Robens, Dirks Kujts (Eljero Elia 71.min.), Veslijs Snaijders, Robins van Pērsijs.

Spānijas izlases sastāvs: Ikers Kasiljass, Serhio Ramoss, Hoans Kapdevila, Herards Pikē, Karless Pujols, Serhio Buskets, Ksavi Alonso (Fransesks Favregass 87.min.), Andress Injesta, Ksavi Ernandess, Pedro Rodrigess (Hesuss Navass 60.min.), Davids Vilja (Fernando Torress 106.min.)

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 12 Jūlijā 2010

Skatīts : 1663 reizes

Birkas : izcīņas, Nīderlandi, futbola, finālmačā, kausa, Spānijas, Spānija, finālmaču, futbolisti

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Pat viskonsekventākais ateistiskais eksistenciālists nespēj atbrīvoties no ētiskas un reliģiskas terminoloģijas.
-- Munjē

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

• Visi aktuālie video
  • 18 Aprīlī vēsturē

Kam šobrīd visvairāk būtu nepieciešama sociālā palīdzība?
    Atbildes: 55

„Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

19 Janvārī 2023
    Elita Veidemane

Eiduka prestižajā 'Tour de Ski' sasniedz karjeras labāko rezultātu slēpojumā klasiskajā stilā

Наша команда искусных исполнителей приготовлена выдвинуть вам передовые системы утепления, которые не только гарантируют долговечную протекцию от холодильности, но и подарят вашему жилищу стильный вид.
    Мы эксплуатируем с современными строительными материалами, заверяя постоянный срок службы службы и превосходные решения. Изоляция наружных стен – это не только сокращение расходов на подогреве, но и ухаживание о окружающей природе. Экологичные инновации, каковые мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природных ресурсов.
    Самое основное: <a href=https://ppu-prof.ru/>Утепление фасада дома снаружи цена</a> у нас стартует всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домик в истинный приятный корнер с минимальными затратами.
    Наши достижения – это не только изоляция, это образование пространства, в где каждый член символизирует ваш личный образ действия. Мы берем во внимание все твои потребности, чтобы преобразить ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
    Не откладывайте заботу о своем квартире на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш обиталище не только теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших работах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в мир гармонии и стандартов.