Īpaši izveidotajā interaktīvajā izstādē būs apskatāma daļa no Lattelecom vēsturisko tālruņu kolekcijas, kā arī būs iespēja izbaudīt mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas.
Vecākais izstādes eksponāts ir 1898. gadā Vācijā ražots sienas telefona aparāts koka korpusā, taču apskatāmi būs arī Ulmaņlaikos «VEF» rūpnīcā ražoti tālruņi, Krievijas armijas telefons, Morzes aparāts, kā arī pagājušā gada 60-80 gadu taksofons, kas savienojumu nodrošināja pēc divkapeiku monētas ieviešanas. Lai gan taksofons darbojās bez laika ierobežojuma, uz tā bija brīdinājums neaizņemt aparātu ilgāk par trīs minūtēm.
«Izstādē ikviens varēs pārliecināties, cik ļoti 100 gados ir mainījušās tehnoloģijas, - tālruņi kļuvuši modernāki, parādījušās pavisam jaunas saziņas iespējas - internets un modernie IP telefoni, taču cilvēku vēlme sazināties paliek nemainīga. Šobrīd visā Latvijā ir ap pusmiljons «Lattelecom» fiksēto tālruņa līniju, ko ikdienā aktīvi izmanto gan mājsaimniecības, gan uzņēmumi,» skaidro «Lattelecom» komercdirektore Kerli Gabriloviča.
Kolekcionārs un lielākās privātās tālruņu kolekcijas īpašnieks Sergejs Blats atzinīgi vērtē šādas publiskas izstādes tapšanu. «Esmu pamanījis, ka lietas ar vēsturi cilvēkus iedvesmo un arī ļauj apjaust, kā laiks mainījies. Tagad mobilais tālrunis katram kabatā ir tik pašsaprotama lieta, taču kādreiz tikai bagātākajās mājās bija tālruņa aparāts, kas pat kalpoja kā interjera priekšmets.»
13.augustā, kad notiks Jaunmoku pils 110. gadu jubilejas svētki, izstāde būs apskatāma bez maksas.
Telekomunikāciju vēstures izstāde Jaunmoku pilī būs atvērta līdz septembra beigām.