15 Jūnijā, Svētdiena
Izklaide :

Atzīmēs tenora Jāņa Zābera 75. jubileju

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Izklaide » Mūzika

Palielināt Samazināt 7 Aug 2010 , 12:24

Atzīmēs tenora Jāņa Zābera 75. jubileju

Madonas kultūras namā 11. augustā, dienā, kad Jānis Zābers svinētu savu 75. dzimšanas dienu, Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" ar solistiem Viesturu Jansonu, Guntaru Ruņģi, Normundu Rutuli un diriģentu Andri Vecumnieku sniegs koncertu "Jānim Zāberam – 75", portālu "Delfi" informē orķestra pārstāvji.

Profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" koncerta "Jānim Zāberam – 75" scenārijā atbalsosies Jāņa Zābera dzīves gājums, kam pakārtota koncerta programma. Koncertu vadīs Latvijā pazīstamais dziedātājs un radio dīdžejs Normunds Rutulis.

Koncerta pirmajā daļā skanēs latviešu mūzika. Skanēs Emīla Dārziņa solo dziesmas un Jurjānu Andreja "Barkarola" četriem mežragiem, ko sacerējuši Jāņa Zābera dzimtajai vietai Meirāniem kaimiņu novados – Piebalgā un Ērgļos dzimuši komponisti. Tālāk Ģ. Ramaņa, E. Īgenbergas, A. Žilinska un R. Ores skaņdarbi par Rīgu, par pirmajām jaunības jūsmām un mīlestību iezīmēs Zābera agrās jaunības laiku Rīgā, mācības J. Mediņa mūzikas skolā un Latvijas Valsts konservatorijā.

Koncerta 2. daļas programmā ietverta itāļu opermūzika un neapolitāņu dziesmas no Jāņa Zābera repertuāra studijām Itālijā un darba gaitām Latvijas Nacionālajā operā. Skanēs Dž. Pučīni Kavaradosi ārija no "Toskas", P. Maskaņji, Dž. Verdi, R. Leonkavallo mūzika. Koncerta noslēgumā visi trīs solisti dziedās populāras neapolitāņu dziesmas.

Liriski-dramatiskais tenors Jānis Zābers (11.08.1935.-25.03.1973.) bijis Latvijas Nacionālās operas solists, iestudējis 22 operlomas. 1962. gadā kā aspirants papildinājies Romā pie profesora Dž. Favareto, 1963. gadā Milānas La Scala teātra praktikants un Dž. Barras audzēknis. Sniedzis koncertus Latvijas novados, tautā ļoti populārs un mīlēts dziedātājs. Daudz dziedājis latviešu komponistu mūziku – klasiskās solo dziesmas un arī sava laika estrādes dziesmas.

1963. gadā, uz dažiem mēnešiem no Itālijas atgriezies Latvijā, Jānis Zābers sniedza koncertu Universitātes aulā. Ārste Līvija Kazaine par šo koncertu atcerējās: "Koncerts bija grandiozs. Kā viņš dziedāja itāliešu dziesmas! Arī dziesmu "Mātei" tik aizkustinoši, un viņa mamma turpat priekšā sēdēja. Pēc koncerta neviens negāja projām. Cilvēki stāvēja abpus Raiņa bulvārim. Es biju otrā pusē un redzēju, kā pa universitātes durvīm cilvēki sajūsmā Jāni Zāberu iznes uz rokām."

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Madonas kinoteātra "Vidzeme" kasē. Rīgā koncerts skanēs 2010. gada 14. novembrī Lielajā Ģildē un biļetes uz šo koncertu jau ir iespējams iegādāties visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.


IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 07 Augustā 2010

Skatīts : 1187 reizes

Avots : http://kultura.delfi.lv/news/entertainment/music/article.php?id=33413039

Birkas : pūtēju, solistiem, jubileju, dziedātājs, tenora, koncerta, orķestris, Zābera, Zābers, Madonas

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • Ar plostiem no Piedrujas līdz Rūjienai

  • Osteoporoze var apdraudēt arī gados jaunas sievietes

  • Ar baktēriju palīdzību ražos lētu benzīnu

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Saglabājiet aukstasinību. Vienalga pēc simts gadiem tam visam nebūs nekāda nozīme.
-- Emersons

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 15 Jūnijā vēsturē

    Kam šobrīd visvairāk būtu nepieciešama sociālā palīdzība?
    Atbildes: 55

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV


    Madonas kultūras namā 11. augustā, dienā, kad Jānis Zābers svinētu savu 75. dzimšanas dienu, Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" ar solistiem Viesturu Jansonu, Guntaru Ruņģi, Normundu Rutuli un diriģentu Andri Vecumnieku sniegs koncertu "Jānim Zāberam – 75", portālu "Delfi" informē orķestra pārstāvji.">