1. Paliec mierīga
Labākais, ko vecāki var darīt, kad mazais raud, ir palikt mierīgiem. Palielināts stress tev palielinās stresu arī bēbītim. Paliec mierīga, un mazais sekos tavam piemēram!
2. Pārbaudi mazuļa autiņbiksītes
Mitras vai piekakātas autiņbiksītes ir viens no biežākajiem bērnu raudāšanas iemesliem. Pat tad, ja nesen esi nomainījusi autiņbiksītes, būs noderīgi, ja izdarīsi to vēlreiz. Pārbaudi mazuļa autiņbiksītes un, ja nepieciešams, nomaini tās, pirms ķeries pie citām nomierināšanas metodēm.
3. Pārbaudi mazuļa temperatūru
Patausti mazuļa kaklu, lai redzētu, vai mazajam nav pārāk auksts vai pārāk karsts. Pēc nepieciešamības uzvelc vai novelc kādu drēbju kārtu.
4. Pabaro mazo
Lielākā daļa mazuļu raud, kad ir izsalkuši. Mēģini piedāvā krūti vai pudelīti, lai mazo nomierinātu. Reizēm māmiņas, kuras baro ar krūti, baidās pārbarot mazo, tāpēc nepiedāvā krūti. Eksperti uzskata, ka tas ir normāli, ka ar krūts pienu baroti mazuļi biežāk vēlas ēst, jo, kā zināms, krūts piens ātrāk uzsūcas.
5. Atvieglo gāzīšu izraisītās sāpes
Ja bēbītis raud pēc ēšanas, iespējams, ka viņa puncī uzkrājies burbulis. Mēģini piespiest celīšus pie punča vai masē punci pulksteņrādītāja virzienā.
6. Izklaidē mazo
Tas ir pārsteidzoši, cik bieži šī metode darbojas. Vecāki, kuri mēģinājuši veidot dažādas grimases vai taisa jautras skaņas uz punča, novirza mazuļa domas no raudāšanas.
7. Apmīļo
Visiem mazuļiem ir vajadzīga mīlestība. Nesteidzīgi apmīļo mazo. Sniedz neskaitāmas bučiņas un apskāvienus, turi viņu cieši, cieši sev klāt un pastāsti, cik ļoti tu viņu mīli.
8. Pamaini veidu, kādā turi mazo
Dažiem mazuļiem patīk, ka viņus tur pār plecu, citi dod priekšroku futbolbumbas tvērienam, bet citiem patīk atbalstīties pret mammas vēderu. Pamēģini, kā tavam mazulim patīk vislabāk!
9. Padziedi vai padungo viņam
Maiga, mierīga dziesmiņa pazīstamā māmiņas izpildījumā nomierina mazuli. Tas notiek pat tad, ja dziedātājs nav pārāk apdāvināts. Dungošana palīdzēs arī tāpēc, ka tā rada jauku dūcošu un vibrējošu skaņu.
10. Dejo
Lēnas kustības ieaijā mazuli. Mīloša cilvēka ķermeņa siltums kopā ar deju sniedz papildu priekšrocības.
11. Maiga šūpošanās
Bēbīti var nomierināt, arī šūpojoties uz bumbas. Tomēr, ja vēlies, lai mazais justos tāpat kā dzemdē, paņem mazo uz rokām ar seju pret tevi un lēni ietupies un šūpojies ceļos.
12. Atģērb bēbīti
Reizēm iemesls mazuļa diskomfortam nav skaidri redzams. Šā iemesla dēļ eksperti iesaka zīdainīti atģērbt pilnīgi pliku un paskatīties, vai nav kādas fiziskas sāpes. Autiņbiksīšu aizdare var kairināt bērniņa maigo ādu un, iespējams, viņa raudām ir pavisam vienkāršs iemesls - pārāk cieši uzliktas autiņbiksītes.
13. Ieliec vannā
Siltumam un ūdenim ir nomierinošas īpašības. Pāris pilienu lavandas eļļas vannā sniegs papildu relaksāciju mazulim. Turklāt vanna var palīdzēt dzēst arī māmiņas spriedzi, tāpēc vannojieties kopā!
14. Ādas-ādas kontakts
Pētījumi rāda, ka mazuļa turēšana uz kaila ķermeņa ne tikai nomierina mazo, bet arī palīdz attīstīties.
15. Pamasē mazuli
Noguldi mazuli uz siltas, stingras virsmas vardes pozā un pamasē viņa muguru, koncentrējoties uz muguras lejasdaļu. Šī metode var būt tik efektīva, ka mazais var arī aizmigt. Ja tas notiek, apgriez bērnu atpakaļ uz muguras, lai būtu drošs miedziņš.
16. Lieto knupīti
Lai gan knupīša lietošana ir diskutējams jautājums, daudzi mazuļi nomierinās zīžot. Ja tavējais nav izsalcis, bet viņam vajag zīst, piedāvā viņam knupīti un pavēro, kā viņš reaģē.
17. Samazini ārpasaules stimulāciju
Reizēm mazuļi raud tāpēc, ka viņiem apkārt notiek pārāk daudz un viņi nevar to izturēt. Samazini apgaismojumu, novāc rotaļlietas un samazini trokšņa līmeni.
18. Ietin bēbīti autiņā vai sedziņā
Ietinot mazo cieši siltā, mīkstā sedziņā, tas var palīdzēt nomierināšanā. Tā kā pavisam mazi bēbīši nespēj kontrolēt savas kustības un nesaprot, ka tie ir viņi paši, kas vicina rokas, viņi var nobīties. Ietīšana samazina nemieru un bēbītim rodas sajūta, it kā esot dzemdē.
19. Izbrauc ar mašīnu
Tikai dažas lietas var nomierināt mazo tikpat labi kā braukšana ar mašīnu. Vibrācijas un nomierinošā skaņa spēj apklusināt par visgriezīgākos kliedzienus.
20. Izejiet pastaigā
Svaigs gaiss un saule var palīdzēt māmiņai un mazulim justies labāk. Dodieties pastaigā ar ratiem vai slingā!
21. Lieto mehāniskas skaņas
Reizēm vecāki, lai nomierinātu mazo, ķeras pie visdīvainākajiem priekšmetiem, piemēram, putekļusūcēja, matu fēna, ventilatora. Ja esi atklājusi, ka šo sadzīves priekšmetu skaņa spēj nomierināt, ieraksti to skaņu.
22. Zini, kad padoties
Reizēm pat vismierīgākie un pacietīgākie vecāki salūst. Zinot savas robežas, tu vari pasargāt savu mazuli. Kad jūti, ka pacietības mērs ir pilns, noguldi mazo gultiņā un aizver aiz sevis durvis. Izmanto pāris mirkļu, lai nomierinātos un atcerētos, ka tas nebūs mūžīgi. Ja nepieciešams, piezvani draugiem vai ģimenes locekļiem un lūdz palīdzību.