15 Jūnijā, Svētdiena
Ziņas :

Hirosimas kodolkatastrofas 65. gadadiena

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Ziņas » Ārvalstīs

Palielināt Samazināt 6 Aug 2010 , 09:08

Hirosimas kodolkatastrofas 65. gadadiena

6. augustā aprit 65. gadadiena kopš amerikāņu karaspēks 1945. gadā gandrīz pilnībā iznīcināja Hirosimas pilsētu Japānā. Tā ir lielākā pilsēta Čjūgoku reģionā Honsju salas rietumos, kas pasaules vēsturē ir iegājusi kā pirmā pilsēta, kuru iznīcināja atombumba.

Desmitiem tūkstoši cilvēki no visas pasaules piektdien sapulcējās Japānas pilsētā Hirosimā, lai pirmā kodoluzbrukuma 65. gadadienā atkārtotu aicinājumus atteikties no kodolieročiem.

Aptuveni 55 000 cilvēki Hirosimas Miera parkā ieturēja klusuma brīdi plkst. 8:15 no rīta — precīzi šajā laikā pirms 60 gadiem virs Hirosimas uzsprāga pirmā karā izmantotā atombumba, nopostot pilsētu un nogalinot desmitiem tūkstošus cilvēku.

Hirosimas mērs Tadatosi Akiba nolasīja miera vēstījumu, aicinot ANO izveidot komisiju, kas pētītu iesējas atbrīvoties no kodolieročiem.

Viņš norādīja, ka kodolvalstis — ASV, Krievija, Lielbritānija, Francija, Ķīna, Indija, Pakistāna un Ziemeļkoreja — «apdraud cilvēces izdzīvošanu».

Mūsdienās vēl joprojām turpinās debates par Hirosimas un Nagasaki bombardēšanu ar atomieročiem.

Daudzi vēsturnieki norāda, ka plašie postījumi piespieda Japānu piecas dienas pēc Nagasaki bombardēšanas padoties, tādā veidā izbeidzot Otro pasaules karu. Savukārt citi uzskata, ka atomieroču pielietošana bija pārāk šausminoša, nešķirojot nogalinot arī civiliedzīvotājus, un nevajadzīga, jo Japāna jau bija kara nomocīta.

Sprādziena brīdī bojā gāja aptuveni 70 000 no 350 000 Hirosimas iedzīvotāju, bet līdz 1945. gada decembrim upuru skaits pieauga līdz 140 000, cilvēkiem mirstot no smagajiem apdegumiem un radiācijas apstarojuma.

Kopējas Hirosimas sprādziena upuru skaits pašlaik ir sasniedzis aptuveni 242 000 cilvēku.

Tajā pašā laikā ASV veikta «Gallup» aptauja liecina, ka lielākā daļa — 57% — amerikāņu Hirosimas un Nagasaki bombardēšanu uzskata par pareizu rīcību. 80% amerikāņu uzskata, ka Japānas bombardēšana ar atomieročiem, izbeidzot karu, ir glābusi amerikāņu dzīvības.

Tajā pašā laikā 41% amerikāņu uzskata, ka Japānas bombardēšana ar atomieročiem glābusi arī japāņu dzīvības.




IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 06 Augustā 2010

Skatīts : 2602 reizes

Avots : http://www.apollo.lv/portal/news/articles/53248

Birkas : Hirosimā, kodolieročiem, gadadiena, atombumba, Japānā, kodolkatastrofas, Hirosimas, amerikāņu, kodoluzbrukuma, karaspēks

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • Rīgas Dinamo treneris Šuplers baltā zirgā pilsētas ielās

  • Nosaukti labākie spriedzes filmu aktieri

  • Nākamā nedēļa būs auksta, slapja un vējaina

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Daba tā ir iekārtojusi, ka nodarītie apvainojumi ilgāk turas atmiņā nekā labie darbi. Labais piemirstas, bet sliktais spītīgi par sevi atgādina.
-- Seneka

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 15 Jūnijā vēsturē

    Vai Jums ir problēmas ar kredītsaistībām?
    Atbildes: 42

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV