Logitech jau krietnu laiku ir viens no tirgus līderiem datora aksesuāru ražošanā, viens no pirmajiem piedāvājot kompaktas bezvadu peles un klaviatūras atbrīvojot vadu lērumu uz galda, kā arī īpaši prasīgiem spēļu spēlētājiem piedāvājot tastatūras ar integrētiem ekrāniem un informējošām gaismiņām dažādiem notikumiem. Zīmīgi, ka Logitech produkcija nav lēta, acīmredzot kvalitāte nevar būt lēta.
Arī jaunā Logitech bezvadu tastatūra ar saules baterijām K750 nav izņēmums. Tās cena, kas ir ap 70 latiem, ir iespējams dārgākais piedāvājums, ko esmu redzējis tastatūru tirgū. Daudzi piebildīs, ka par šādu naudu baterijas varētu iegādāties visai ilgi, kamēr parastā klaviatūra ar vadu vispār maksā piecu latu robežās.
Glīta un stilīga
Jaunā K750 ir ļoti glīta, plāna, melnu virsu un baltu aizmuguru, kas atgādina Apple produkciju. Lai tastatūru varētu novietot nedaudz ieslīpi, aizmugurē ir slīpi atlokāmas trausla paskata nelielas kājiņas, kas rada bažas par to ilgmūžību. Taustiņi, gluži kā klēpjdatoriem ir plakani ar klusu, nelielu, bet nepārprotamu nospiešanas gaitu. Taustiņi ir gana atstatus, sekojoši rakstīt varēsim mazāk pieļaujot drukas kļūdas. Teju visu tastatūras augšu rotā saules baterijas, kas dizaina ziņā ļoti organiski iederas tastatūras dizainā un ir vienā līmenī ar korpusu. Līdzīgi kā pārējiem Logitech bezvadu produktiem, arī šim ir pieejams neliela izmēra USB Bluetooth spraudnis datoram, kas ievietotā veidā no datora ārā ir vien nieka 4 milimetrus, k ir ērti jo spraudnis neaizsedz citas USB spraudņus, līdzīgi kā piemēram USB 3G modemi, kā arī lietojot klēpjdatoros, varam droši ar šādu spraudni aprīkotu datoru iemest somā, bez bažām, ka kaut kas nolūzīs, vai ilgtermiņā sabojās USB portu.
Saules enerģija
Galvenais jautājums, protams ir - vai mūsu Latvijas apstākļos pietiks gaisma? Vai ar šādu klaviatūru ir iespējams strādāt vēlos vakaros un naktī ar blakus novietotu galda lampu vai biroja dienasgaismas spuldzi, kas atrodas kaut kur griestu līmenī? Lai atbildes būtu objektīvas, tastatūru saņēmām uz nedēļu un novietojām pie datora, kas atrodas piecu metru attālumā no loga, visai vidēji apgaismotā vietā. Janvāra beigas, februāra sākums, saule nav redzēta tā vien šķiet ka mēnešiem. Vai saules bada nomocītā Latvijā šāda klaviatūra maz strādās?
Tastatūras augšējā labajā pusē ir neliela podziņa, kuru nospiežot iedegas neliels indikators. Ja tas ir zaļā krāsā, tad akumulatoriem enerģija pietiek. Ja tas ir (sarkans?) tad? Taisnību sakot, citas krāsas gaismiņu nedēļas laikā ieraudzīt man neizdevās. Tikai vēlāk uzzinu, ka iebūvētais akumulators bez uzlādes nodrošina darbu vēl 3 mēnešus. Kur nav gaisma trīs mēnešus? Iespējams, raktuvēs vai kādā serveru uzturēšanas bunkurā, kur tā atrodas uz kāda pārvietojama stenda, kas laiku pa laikam tiek pārstumts starp serveru skapjiem, kamēr pārējā laikā atrodas pilnīgā tumsā.
Lai enerģiju taupītu, tastatūrai ir pieejama arī izslēgšanas poga, taču domāju, ka datoru izslēdzot risinājumam būtu jābūt gana gudram, lai atbilstošu signālu nosūtītu arī tastatūrai un tā pati pārietu miega režīmā un taupītu uzkrāto elektrību.
Par un pret
Vai ir vērts šādu iegādāties? Dārgi. Tev ir jābūt visai zaļi domājošam, vērtējot bateriju kalnus, kas pēc tevis nonāk pareizā pārstrādē vai arī visticamāk nenonāk. Bet varbūt tev ir jābūt stilīgam un turīgam, ar stilīgu stikla darba galdu, kur tā iederētos starp lielu melnu monitoru, bezvadu skārienjūtīgas virsmas peli un, piemēram, konusveida skandām par 1000 Eiro.
Šīs ir pirmās bezdelīgas un līdzīgi kā ar
saules baterijām darbināmi kalkulatori ir norma un standarts jau
vairākus gadu desmitus, līdzīgs liktenis piemeklēs arī citas ierīces.
Iespējams, Bluetooth vietā tiks izgudrots cits, enerģiju taupošāks
risinājums, iespējams Bluetooth būs pieejams katrā datorā bez papildus
USB spraudņu nepieciešamības. Ar laiku saules baterijas tiks veiksmīgi
maskētas un mēs tās vairs neredzēsim zem spožām stikla vai alumīnija
imitācijas virsmām. Šodiena ir bezvadu. Nākotne ir bezvadu enerģijas
iegūšanā un pārvadē.