Ministrs paudis prieku, ka par spīti ekonomiskajiem izaicinājumiem, šo projektu īstenos Latvijas uzņēmums.
«Būtiski, ka jaunie patruļkuģi tiks izmantoti ne tikai valsts aizsardzības, bet arī civilām vajadzībām, veicot glābšanas un meklēšanas darbus jūrā,» norādījis Lieģis.
Lieģis novēlēja Rīgas kuģu būvētavas darbiniekiem raitu un sekmīgu darbu, būvējot kuģi, lai tas varētu ilgi un uzticami kalpot bruņotajiem spēkiem, sargājot Latvijas krastus.
«Patruļkuģi ikdienas pildīs svarīgu civilo uzdevumu – meklēšanas un glābšanas darbus jūrā. Patruļkuģi sniegs atbalstu nelaimē nokļuvušajiem iedzīvotājiem jūrā,» uzsverot patruļkuģu nozīmi gan militāro uzdevumu pildīšanā, gan civilās drošības veicināšanā norādījis Jūras spēku Flotiles komandiera pienākuma izpildītājs Rimants Štrimaitis.
Patruļkuģu būves uzsākšanas ceremonijā piedalījās AM un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadība, kā arī «Rīgas kuģu būvētava» un Vācijas kuģu būves rūpnīcas «Abeking &Rasmussen" pārstāvji.
Ceremonijas viesi iepazīstināti ar kuģu ražošanas iecirkni, kā arī varēja vērot simbolisku kuģu būves uzsākšanu, izgriežot alumīnija korpusa detaļas.
Jauno patruļkuģu būvniecība NBS bija nepieciešama, lai nodrošinātu Latvijas Jūras spēku Flotiles spēju attīstīšanu, lai tā būtu mūsdienīga un sekmīgi spētu pildīt aizsardzības funkcijas.
Patruļkuģiem jau ir doti nosaukumi – Skrunda, Cēsis, Viesīte, Jelgava un Rēzekne. Tās ir nozīmīgākās Brīvības cīņu norises vietas Latvijas vēsturiskajos reģionos.