6 Jūlijā , Svētdiena
Arkādijs, Anrijs
Dzīve :

Zinātnieks: Jēzus nenomira pie krusta

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Dzīve » Mistika

Palielināt Samazināt 1 Jūl 2010 , 16:35

Zinātnieks: Jēzus nenomira pie krusta

Nav nekādu pierādījumu, ka romieši pirms 2000 gadiem situši cilvēkus krustos, bet stāsts par kristiešu pestītāja nāvessoda izpildi ir balstīts baznīcas dogmās un mākslinieku ilustrācijās, atsaucoties uz teologu Gunnaru Samuelsonu, ziņo The Telegraph .

Samulesons, kurš par šo tēmu sarakstījis 400 lapaspuses garu pētījumu, apgalvo, ka, tulkojot no oriģinālvalodām, Bībele varētu būt tikusi pārprasta - senajos tekstos neesot tiešu atsauču ne uz naglām, ne krustā sišanu. Tajos rakstīts, ka Jēzus nesis kādu staurus, kas tulkojumā varot nozīmēt nevis krustu, bet stabu.

"Antīkajā literatūrā trūkst jebkādu atsauču uz krustā sišanām. Avotos, kuros loģiski vajadzētu būt šīs Jēzus nāves versijas pamatojumam, tādu nav iespējams atrast. Arī Jaunā Derība nepasaka tik daudz, cik mums gribētos cerēt," skaidro Gēteborgas universitātes zinātnieks.

"Tas, ka vīrietis vārdā Jēzus šajā pasaules daļā ir dzīvojis, ir labi pierādīts fakts. Es arī ticu, ka minētais vīrietis ir Dieva dēls. Es nevēlos mudināt kristiešus apšaubīt vai neticēt Bībelei. Es tikai vēlos panākt, lai mēs to lasām tādu, kāda tā ir, nevis tādu, kādai mums liekas, ka tai būtu jābūt," aicina Samuelsons.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni
www.mango.lv

Ievietots : 01 Jūlijā 2010

Skatīts : 1301 reizi

Avots : http://www.mango.lv/zinas/divainibas/pasaule/zinatnieks-jezus-nenomira-pie-krusta.m?id=32782921

Birkas : krustos, Jēzus, teologu, nāvessoda, kristiešu, pestītāja, dogmās, Baznīcas, romieši, krustā

0
(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • Izdod grāmatu par kristietības paradigmu izmeklēšanu

    Izdod grāmatu par kristietības paradigmu izmeklēšanu

  • Mercedes izgatavo helikopteri

    Mercedes izgatavo helikopteri

  • Maskavā avarē 140 000 Ls vērtais Mercedes-Benz SLS AMG

    Maskavā avarē 140 000 Ls vērtais Mercedes-Benz SLS AMG

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Ar audzināšanu mēs saprotam to, kas jau no bērnības dara cilvēku labāku, kas izraisa cilvēkā dedzīgu vēlmi kļūt par priekšzīmīgu pilsoni, kas prot pakļauties taisnīgai varai vai arī taisnīgi valdīt.
-- Platons

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 6 Jūlijā vēsturē

      1885. gadā Luijs Pastērs pirmo reizi praksē veiksmīgi pārbauda paša izgudroto vakcīnu pret trakumsērgu.
    1902. gadā miris latviešu eposa «Lāčplēsis» autors Andrejs Pumpurs.
    1940. gadā dzimis «eksbītls» Ringo Stārs.
    1946. gadā dzimis amerikāņu aktieris Silvestrs Stalone.
    1957. gadā pirmo reizi viens otru ierauga Džons Lenons un Pols Makartnijs. Vēsturiskā tikšanās notiek kādos baznīcas svētkos, kur uzstājas Lenona grupiņa. Makartnijs par vienīgo jēdzīgo mūziķi šajā grupā atzīst Lenonu, tāpēc nav brīnums, ka abi iepazīstas un pēc kāda laiciņa nolemj muzicēt kopā.
    1980. gadā iznāk laikraksta «Moskovskije Novostji» pirmais numurs.

    Vai jūsu paziņu lokā atrodas kāds, kurš nemaksā nodokļus?
    Atbildes: 49

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV


    Nav nekādu pierādījumu, ka romieši pirms 2000 gadiem situši cilvēkus krustos, bet stāsts par kristiešu pestītāja nāvessoda izpildi ir balstīts baznīcas dogmās un mākslinieku ilustrācijās, atsaucoties uz teologu Gunnaru Samuelsonu, ziņo The Telegraph .">
    Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un darbību. Lai šī tīmekļa vietne darbotos tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
    Ielāde...