4 Jūlijā , Piektdiena
Sandis, Uldis, Ulvis, Sandijs
IT & zinātne :

"Crucial" SSD diskdziņos – progresīvākās atmiņas tehnoloģijas

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

IT & zinātne » Tehnoloģijas

Palielināt Samazināt 14 Jūn 2011 , 08:30

"Crucial" SSD diskdziņos – progresīvākās atmiņas tehnoloģijas

Vārds "Lexar" jau labu laiku ir kvalitātes etalons atmiņas karšu jomā, kuram uzticas fotogrāfi. Ņemot vērā savu īpašnieci – kompāniju "Micron Technologies", kura ir viens no vadošajiem pasaules atmiņas mikroshēmu ražotājiem, "Lexar Media" var piedāvāt patērētājiem progresīvākās tehnoloģijas.

Tirgū sākot ienākt jauniem cietajiem datu nesējiem (SSD), "Lexar" izmantoja savas zināšanas un kompetenci arī šeit, piedāvājot patērētājiem ar "Crucial" preču zīmi marķētus SSD datu nesējus, kuri pastāvīgi iegūst dažādu informācijas tehnoloģiju ekspertu apbalvojumus.

Modernākās tehnoloģijas "Lexat" izmantoja, radot arī jaunākos izstrādājumus – "Crucial m4" SSD datu nesējus. Tajos izmantota "Micron" radītā un ražošanā vadošā 25 nanometru NAND tipa atmiņas tehnoloģija.

2,5 collu formāta, 64-512 gigabaitu ietilpības pārnēsājamajiem datoriem piemērotie "Crucial m4" SSD diskdziņi izceļas ar savu datu nolasīšanas un ierakstīšanas ātrumu.

"Crucial m4" ir saskaņojama ar SATA 6 Gb/s saskarni. Tā sasniedz līdz 415 megabaitiem sekundē informācijas nolasīšanas ātrumu, savukārt ierakstīšanas ātrums 512 GB SSD diskos ir palielinājies līdz 260 megabaitiem sekundē. Šie rezultāti ir aptuveni 10 reizes ātrāki, nekā parastam, tipveida datora cietajam diskam.

Ar reāliem testiem ir noteikts, ka "Windows" sistēma, biroja programmas datoros ar SSD diskdziņiem tiek ielādētas vairāk nekā divas reizes ātrāk, salīdzinot ar HDD cietajiem diskiem.


Ar savu ātrumu SSD apsteidz parastos cietos diskus (HDD), jo SSD diskdziņos dati tūlīt tiek nolasīti vai ierakstīti mikroshēmā, kamēr HDD mehāniskajai nolasīšanas-ierakstīšanas galviņai ir jānonāk līdz atbilstošajai diska vietai, no kuras nolasa vai ieraksta datu bloku.

Lielāks SSD diskdziņa ātrums uzlabo arī visa datora ātrdarbību – ātrāk reaģē uz komandām, ātrāk ielādē operētājsistēmu, programmas. Tādēļ "Crucial m4" var iedvest jaunu dzīvību vecākos datoros, kuru darbības ātrums neapmierina.

Bez tam SSD diskdziņi ir ievērojami uzticamāki – tajos nav kustīgu daļu, tādēļ tie ir izturīgāki pret triecieniem un vibrāciju. Savukārt kustīgie mehānismi HDD diskdziņos ir viens no galvenajiem šo disku bojājumu avotiem. Tā kā SSD diskdziņos tādu mehānismu nav, nav arī kam sabojāties – tas padara tos par vēl uzticamākiem datu nesējiem.

SSD diskdziņu uzticamība ir atkarīga no mikroshēmu kvalitātes, bet to "Crucial" SSD izstrādājumos garantē pasaules līderes "Micron Technologies" atmiņas tehnoloģijas.

Savu īpašību dēļ, tāpat ekonomijas dēļ – SSD diskdziņi patērē mazāk elektroenerģijas nekā diskdziņi un sver ievērojami vieglāk - "Crucial m4" ir ērti lietošanai rūpniecībā, mazos mobilajos pārnēsājamajos datoros, kad akumulatora darbības ilgums ir viens no svarīgākajiem kritērijiem.

Latvijā/Igaunijā 64 GB ietilpības "Crucial m4" maksā ap 75 latiem, 128 GB – aptuveni 150 eiro, 256 GB – 280 eiro, bet 512 GB – 555 eiro.

Aprakstīto produkciju izplata vairumtirdzniecības kompānija SIA "ACME PLUS"", preces var iegādāties jebkurā jums tuvākajā datortehnikas salonā.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni
www.tvnet.lv

Ievietots : 14 Jūnijā 2011

Skatīts : 1274 reizes

Avots : http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozares_jaunumi/380992-crucial_ssd_diskdzinos_progresivakas_atminas_tehnologijas

Birkas : datu, Cruical, Lexar, diskdziņos, informācijas, diskus, HDD, atmiņas, mikroshēmu, SSD

0
(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • Ķīpsalā demonstrēs "laika mašīnu"

    Ķīpsalā demonstrēs "laika mašīnu"

  • Augusta sākumā pie Līgantes notiks mūzikas festivāls "LABADABA"

    Augusta sākumā pie Līgantes notiks mūzikas festivāls "LABADABA"

  • No dzimumzīmes līdz melanomai

    No dzimumzīmes līdz melanomai

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Dažkārt sienas izdaiļo ar izteicieniem, bet nekad - ar mehānikas teorēmām.
-- Vitgenšteins

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 4 Jūlijā vēsturē

      ASV Neatkarības diena.
    1776. gadā divpadsmit Ziemeļamerikas kolonijas pieņem Neatkarības deklarāciju.
    1790. gadā dzimis angļu ģeodēzists Džordžs Everests. Viņš pirmais noteica pasaules augstākās virsotnes augstumu, tāpēc arī šis kalns tika nosaukts viņa vārdā.
    1862. gadā Čārlzs Dodžsons piknika laikā meitenei, vārdā Alise Lidela, sāk stāstīt pasaciņu par Alisi, kas nokļuvusi Brīnumzemē. Divpadsmit gadu vecā Alise Lidela iesāk šo stāstiņu pierakstīt, un Dodžsonam šī ideja liekas interesanta. Tad pēc kāda laika viņš ar pseidonīmu Lūiss Kerols uzraksta grāmatu «Alise Brīnumzemē».
    1927. gadā dzimusi itāliešu aktrise Džina Lolobridžida.
    1950. gadā sāk raidīt radiostacija «Brīvā Eiropa».
    1989. gadā virs Vācijas Demokrātiskās Republikas sabojājas iznīcinātājs MIG-23, kura pilots nolemj katapultēties. Taču bez pilota palikušais lidaparāts dīvainā kārtā noturas gaisā un nolido vēl vairākus simtus kilometru, nogāžoties Beļģijā un nogalinot vienu cilvēku.

    Vai jūs atbalstītu tautas vēlētu prezidentu?
    Atbildes: 63

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV


    Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un darbību. Lai šī tīmekļa vietne darbotos tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas sīkdatnes.
    Ielāde...