Bērnu atmiņas var būt visai neskaidras un ātri izplēnošas, taču dažas no tām uz visiem laikiem iesēžas atmiņā. Un tas, kas mums, pieaugušajiem, var nešķist svarīgi, bērnam var kļūt par vienu no spilgtākajiem brīžiem viņa dzīvē, turklāt tās atsauks atmiņā tieši tēta un mammas tēlu.
Portāls "Popsugar" aplūko tās septiņas lietas, kuras bērni noteikti atcerēsies par vecākiem, esot jau pieaugušo dzīvē. Pamēģini pats atcerēties tos stāstiņus no savas bērnības, kuras tev stāstījuši tavi draugi un paziņas.
Kas glabājas viņu atmiņās? Mammas sejas izteiksme vectēva bērēs, aizvainojums uz tēti, kurš darba dēļ nav atnācis noskatīties ludziņu skolā, laimīgas vecāku acis ģimenes izbrauciena laikā ārpus pilsētas… Daži brīži kopā ar bērnu paliks visu mūžu, lai cik gadu viņam būtu, tādēļ noteikti it vērts pacensties. Lūk, ko bērni par tevi atcerēsies, kad kļūs jau pieauguši!
Kopā pavadītais laiks
Diezin vai bērni atcerēsies visas mantas, ko esi viņiem dāvinājis dzimšanas dienās, vai arī nopirktā saldējuma daudzumu. Kopā pavadīts laiks ģimeni satuvina daudz vairāk, nekā lietas, tāpēc bērnu atmiņā, visticamāk, saglabāsies tieši tie brīži, kad patiesi baudījāt viens otra sabiedrību.
- Kāds ir vecāku uzmanības ikdienas minimums bērnam, uzzini šajā rakstā.
Tie brīži, kad tu malā noliec telefonu
Mēs cenšamies nofotografēt visus svarīgākos brīžus bērna dzīvē un praktiski no rokām neizlaižam savus gadžetus. Taču bērnam svarīgi ir nevis faktiskie viņa prasmju pierādījumi, bet tava uzmanība.
Bērni zina, ka mēs viņus mīlam, bet tajos brīžos, kad mēs izslēdzam datoru un malā noliekam telefonu, viņa sajūt rūpes un tavu vēlmi pabūt kopā ar viņiem.
Tavas uzslavas
Pasaulē, kur frāze "Es tevi mīlu" skan pārāk bieži, vārdi sāk zaudēt savu nozīmi. Bet ir arī citi veidi, kā izrādīt jūtas pret bērnu, piemēram, "Es lepojos ar tevi", "Tu mūsu ģimeni padari labāku", "Tu esi labs draugs". Visas šīs frāzes agrīnā vecumā bērnā veicina individualitātes un cieņas pašam pret sevi attīstību.
Kad tu atrod izeju no sarežģītām situācijām
Tu esi kā savu bērnu mentors viņiem nepazīstamajā pasaulē, kurā viņi jūtas neaizsargāti. Grūtā dzīves brīdī, piemēram, kāda ģimenes locekļa nāves vai slimības gadījumā, tieši tavi vārdi un rīcība bērnos "iesēs" pārliecību un drošības sajūtu. Tādi brīži atmiņā paliek visspēcīgāk.
Laiks, kad tevis nebija blakus
Bērni smagi pārdzīvo brīžus, kad viņiem vajadzīgi vecāki, bet viņu nav blakus. Vienlaikus šādai pieredzei ir arī pozitīvais efekts. Patstāvīga problēmu pārvarēšana ceļā, lai sasniegtu mērķi, ir daļa no pieaugšanas un neatkarības iegūšanas.
- Te atradīsi 12 paņēmienus, kā ar bērnu veidot ciešākas attiecības.
Tas, kā tu un tavs partneris uzvedieties kopā ar citiem pieaugušajiem (un viens ar otru)
Bērni vienmēr vecākus uztver kā piemēru, un ja tu par kādu cilvēku runā sliktu viņam aiz muguras vai vienkārši pret kādu slikti izturies, bērni uzvedīsies tieši tāpat, uzskatot tavu uzvedību par normu.
Bērnu klātbūtnē izrādi mīlestību un rūpes par partneri, jo bērns mācās no tava uzvedības modeļa, pat tad, ja tu to nepamani.
Kā tu uzvedies, ja kāds uz tevi izdara spiedienu, vai arī stresa situācijā
Dzīve ne vienmēr ir bezrūpīga un viegla, un tavi bērni no tevis pārņem to uzvedības manieri, kāds tu esi stresa situācijās, – kad nav pabeigts kāds projekts, vakariņas nav pagatavotas un tev šķiet, ka jūc prātā.
Ja tu ļausi stresam sevi salauzt, tavi bērni, kļūstot pieauguši, arī būs negatavi cīnīties ar dzīves grūtībām. Bet vēl bērns atcerēsies, ka nopietnu problēmu rašanās gadījumā uz tevi nevar paļauties.