Šīs sadarbības rezultātā līdz gada beigām tiks izbūvēta sistēma, kas Lattelecom klientiem ļaus lietot tehnoloģiski modernākās saziņas iespējas - pieslēgt fiksēto tālruni pie jebkura platjoslas datu pārraides tīkla (vairs nebūs vajadzības pēc atsevišķiem telefonu vadiem dzīvokļos), lietot virtuālo telefoniju gan uz datoriem, gan mobilām ierīcēm, izmantot visus mājas telefona papildpakalpojumus un funkcijas (piemēram, izveidot "vēlamo" un "nevēlamo" zvanītāju sarakstus, kuru sastāda pats abonents), veikt video izsaukumus starp abonentiem, ar papildpakalpojumu iespējām (pāradresācija, zvanu gaidīšana, izsaukuma pārvirzīšana utt.) u.c., informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite.
Lattelecom jau šobrīd ir izbūvējis modernu optisko datu pārraides tīklu, kas klientiem nodrošina kvalitatīvu datu plūsmu. Sadarbībā ar Huawei izveidotā platforma būs pēdējais posms nākamās paaudzes tīklā, un tā tiks izbūvēta saskaņā ar pēdējiem tehnoloģiju standartiem.
Pasaulē visi lielākie telekomunikāciju operatori pāriet uz IP jeb interneta protokola telefoniju, kas ir kvalitatīvāka, ērtāka un lētāka gan klientam, gan operatoriem.
Multimediju pakalpojumu platforma ļaus nākotnē attīstīt dažādus papildpakalpojumus, piemēram, čatu, failu apmaiņu starp platformas lietotājiem, balss pakalpojumu integrāciju ar sociālajiem tīkliem. Atrodoties ārpus mājas ienākošo zvanu uz mājas telefonu varēs "pārņemt" uz mobilo telefonu, kuram uzinstalēta virtuālā telefona aplikācija, bet ienākot telpās, sarunu atkal varēs pārslēgt uz telefonu vai datoru, turpat pieslēdzot arī video funkciju.
Jaunais risinājums nodrošina arī lielāku datu apmaiņas drošību, jo servisa platformā ir iebūvēta automātiska vairāku pakāpju drošības sistēma, kas neļaus nelikumīgi iegūt klienta informāciju vai nodarīt kaitējumu tehnikai ar vīrusa programmām, norāda Lattelecom.