Kā informēja Latvijas Astronomijas biedrības projektu vadītājs Mārtiņš Gills, katru gadu Saules un Mēness aptumsumu skaits mainās, bet vidēji ir no diviem līdz četriem, taču ne visi tie ir interesenti un viegli saskatāmi, tomēr ļoti retos gadījumos vienā gadā ir vairāk aptumsumu.
2011.gadā notiks četri Saules un divi Mēness aptumsumi, bet ne visi būs Latvijā novērojami. Šajā gadā pirmo daļējo Saules aptumsumu varēja novērot jau 4.janvārī. Nākamais daļējais Saules aptumsums šajā gadā notiks jūnija pirmajās dienās, tad sekos daļējs Saules aptumsums 1.jūlijā un 25.novembrī, kas būs Antarktīdas apkaimē, līdz ar to Latvijā neviens no tiem vairs nebūs redzams.
Latvijā nākamais daļējs Saules aptumsums būs vērojams 2015.gada 20.martā ap plkst.10, bet pēc tam pilnais Saules aptumsums būs tikai 2142.gada 25.maijā.
Savukārt abiem Mēness aptumsumiem, kas būs pilni, Latvijā vajadzētu būt redzamiem.
Kā informēja Gills, pirmais Mēness aptumsums gaidāms 15.jūnijā. Latvijā šis Mēness aptumsums nebūs vērojams no paša sākuma - tas būs vērojams no pasākuma vidusdaļas līdz noslēgumam. Aptumsuma laikā Mēness parādīsies pie horizonta un celsies augšup, līdz ar to tas būs mēneslēkts.
Nākamais Mēness aptumsums būs gaidāms 10.decembrī.
Saules un Mēness aptumsumu veidošanās un tā biežums ir atkarīgs no tā, kā veidojas Zemes, Saules un Mēness konfigurācija. "Nekādas mistikas vai speciālas zīmes tur nav," pauda Gills.
Saules aptumsums var notikt tikai jauna Mēness fāzē, kad apmēram uz vienas līnijas ir izkārtojušies Saule, Mēness un Zeme, Mēnesim metot pilnu vai daļēju ēnu uz Zemes virsmu. Savukārt Mēness aptumsums var notikt tikai pilnā Mēness fāzē, kad apmēram uz vienas līnijas ir izkārtojušies Saule, Zeme un Mēness, Mēnesim ieejot pilnā vai daļējā Zemes ēnā.
Tiek uzskatīts, ka Saules aptumsumam nav tik liela ietekme uz cilvēka psihi kā Mēness aptumsumam, kas spēcīgi ietekmē cilvēkus ar novirzēm, tomēr Saules aptumsums vairāk ietekmē cilvēka veselību.