5 Decembrī , Pirmdiena
Īpašā sadaļa :

Ko dāvināt kāzās?

Īpašā sadaļa » Noderīgi

Palielināt Samazināt 4 Okt 2010 , 17:55

Ko dāvināt kāzās?

Šāds jautājums rodas gandrīz vienlaicīgi ar mirkli, kad saņemam ielūgumu uz kāzām. Šķiet, ka tas tiešām ir sarežģītākais- izdomāt, kas jaunajam pārim būtu vajadzīgs, kas viņus no sirds iepriecinātu, tomēr vienlaikus mums ir jārēķinās ar kādu noteiktu naudas summu, kuru varam atļauties, lai nebūtu tā, ka ar šiku dāvanu dodamies uz kāzām, bet turpmāko mēnesi pārtiekam no sausiņiem. Ironizēju, protams, tomēr dāvanai ir jābūt samērīgai ar Jūsu kā kāzu viesa  ienākumiem.

Pirmkārt, mums ir kārtīgi jāpadomā, vai labi zinām jauno pāri. Ja jaunie ir attālu radu vai kolēģu pāris, diez vai mēs varam skriet pirmajā veikalā un pirkt spilvenus, lustru, gludekli vai šķietami simpātisku puķainu tējas servīzi. Protams, ja jaunie ir nupat sākuši savu kopdzīvi prom no saviem vecākiem, praktiskas lietas viņus iepriecinās, bet šādā gadījumā ir „jāizzondē”  informācija no tiem, kuri līgavu un līgavaini pazīst tuvāk. Nebūtu jauki, ja pēckāzu dienā no dāvanu kaudzes tiks izsaiņoti 6 segas, 8 gludekļi, 10 fotorāmji un 3 putekļu sūcēji...

Otrkārt, iespējams, ka jaunie jau laikus ir paziņojuši par vēlamajām dāvanām. Citreiz jau ielūgumā ir norādīts, ka jaunais pāris vēlētos atbalstu skaistam medusmēnesim, smalki norādot, ka labāk mest līkumu saimniecības preču veikalam, bet būtu patiesi priecīgi saņemt dāvanā naudu, kas darītu jaunlaulāto ceļojumu bezrūpīgu un skaistu. Tomēr līdzi ielūgumam var būt dāvanu saraksts, tad šajā gadījumā ir jāvienojas ar citiem visiem, ko kurš dāvina, lai nepieciešamās lietas nedublējas.

Idejas dāvanām:

Nauda

Atliek vien izdomāt, kā to skaisti pasniegt- ne jau ieņurcīt līgavainim kabatā pēc laulību reģistrēšanas. Tātad- pat ja mēs negribam, lai jaunie obligāti zinātu, cik konkrēti no visiem ir saņēmuši dāvanās, ētikas norma prasa klāt pielikt apsveikuma kartīti ar vēlējumu un dāvinātāju vārdiem. 

Noformēšana- pilnīgi iespējams, ka visvienkāršāk ir naudiņu ielikt aploksnē, bet, ja gribas skaistu noformējumu,  nāksies pielikt nelielas pūles- ir redzēti naudas kociņi (pirmais jaunlaulāto telpaugs, kas simboliski arī norāda, ka Jūs vēlat bagātību un bezrūpību), kuros ir iekarināta naudiņa- sarullēta papīra naudiņa, aptīta ar sarkaniem vai sudrabotiem diedziņiem. Vēl viens naudas dāvanas pasniegšana veids var būt dekoratīvs stikla trauks, kurā ir krāsaino smilšu- gliemežvāku- sauso augu u.c.kompozīciju materiālu kārtojums, kurā arī atrodama sarullēta naudiņa vai pa virspusi novietota dažādi papīra naudas origami locījumi. Vai nauda tiek pietīta klāt pie ziedu pušķa vai ievietota lādītē, satīta papīrīšos, ielikta oriģinālā krājkasītē, tas jau atkarīgs no iedvesmas, tomēr viennozīmīgi- izsaiņot dāvanas patīk visiem, tāpēc varbūt tiešām izmantot interesantāku dāvanas pasniegšanas veidu nekā aploksne.

Dāvanu karte

Arī šajā gadījumā jāzin, ko vēlas saņemt pāris. Iespējams, ka viņiem liels atbalsts būs dāvanu karte būvmateriālu veikalā, ja Jums ir zināms, ka šobrīd jauno miteklī notiek remonts. Varbūt Jūs zināt, ka laulātie būtu sajūsmā par dāvanu karti kādā apģērbu veikalā, ko ikdienā nesanāk apmeklēt naudas grūtību dēļ. Vai Jūs esat pārliecināti, ka būs pareizi, ja jaunais pāris saņems lielveikala dāvanu karti vai apmaksātas ziemas riepas viņu automašīnai. Kāpēc ne? Ja Jūs dodaties uz kāzām pie mīļā brāļa vai tuvākās draudzenes, mūža drauga kopš 5.klases, tad Jūs noteikti vislabāk zināsiet, ka pāris neko nepārpratīs, ka labprāt pieņems dāvanu ar humoru, dāvanu no sirds. Bet ja Jūs neesat praktisko lietu dāvinātājs un vēlaties jaunajai sievai un vīram dāvināt romantiku, tad tieši laikā būs dāvanu karte kādam atpūtas namam. Apmaksāts lidojums ar gaisa balonu. Brauciens ar lidmašīnu virs Latvijas. Izbrauciens ar suņu pajūgu. Turpināt var ilgi, tas viss atkarīgs no naudas summām, kuras, starp citu, var apvienot, piemēram, viss jaunā pāra draugu bariņš, ja vienam viesim nav iespējams apmaksāt patīkamu nedēļas nogali kādā attālākā viesu namiņā, jau sedzot maltīšu izmaksas, luksus numuriņu, pirti, baseinu, izbraucienu ar kuģīti utt. Tāpēc, ja, piemēram, dāvanu karte ir apmaksāts SPA, tad vēlams, lai jaunajiem pašiem nekas nav atsevišķi jāapmaksā, jo tad šī dāvana būs piespiedu kārtā- mums ir jābrauc atpūsties, bet jātērē vēl sava nauda pēc tā jau iespaidīgajiem kāzu organizēšanas tēriņiem! Dāvanu karte var būt arī masāžas salonā, tas var būt brauciens ar jahtu, iepirkšanās grāmatu veikalā...Iespējas Jūsu fantāzijai, lai tas ir personiski un mīļi, vienlaikus- arī pārdomāti.

Ceļojums

Šajā gadījumā arī jāzin, cik tukšojams ir Jūsu konts, pat ja jaunais pāris ir tuvs un sen zināms, jo ceļošana nav lēts prieks, tāpēc, pat ja esat dabūjuši lētas biļetes lidojumam uz Parīzi, Jums tomēr nav tiesību pārplānot jaunās sievas un vīra dzīvi, jo tad dāvana ir izmantojama konkrētā datumā. Savā ziņā tas uzliek slogu- mēs gribētu lidot vasarā, bet jālido novembrī, jāatprasās no darba utt.- tikai tāpēc, ka uz biļetēm jau ir datumi. Būs sāpīgi uzzināt, ka pāris nekur tā arī nav aizceļojis pēc visām Jūsu pieliktajām pūlēm un patiesi labākajiem nodomiem. Protams, tūrisma firmās ir nopērkamas dāvanu kartes, kas jāizmanto, piemēram,  12 mēnešu laikā. Tas arī ir reālāk- laikus saplānot brīvdienas, paņemt atvaļinājumu utt., kā arī nenonākt kādā bezgala skaistā valstī, bet pašās rudens lietavās un drēgnumā, kad neko citu tur nevar darīt, vien izklaidēties veikalos vai sēdēt siltā kafejnīcā. Varbūt Jūs varat iegādāties divas biļetes uz jaunā pāra iemīļotas grupas koncertu ?

Sadzīves preces

Izvēloties dāvināt saimniecībā noderīgus priekšmetus, ir jābūt drošam, ka saņēmējiem tāda jau mājās nav. Ir vienkārši jāpavaicā līgavas mammai, piemēram, vai jaunajiem noderētu mikseris, galda piederumu komplekts, sulu spiede vai fotoaparāts. Ja dāvana ir praktiska, tas nenozīmē, ka jaunais pāris nepriecāsies par to. Priecāsies ļoti, pie tam- atcerēsies Jūs, kad lietos šo dāvanu savā kopdzīves laikā. Protams, ir dāvanas, kas noder vienmēr- tā ir gultasveļa, segas, spilveni utt., ja ne pašiem, tad viesiem, kas kādreiz nakšņos pie precētā pāra, noderēs kāds lieks gultasveļas komplekts. Jauka dāvana ir sēžammaisi- pufi, bet atkal jāteic- ja zināt, ka jaunā pāra dzīvoklī jau tādu nav.

Personiska dāvana

Dodoties uz kāzām, Jums jau laicīgi ir zināms datums, kad svinības notiks, tāpēc ir iespējams pasūtīt speciāli jaunajiem izgatavotu dāvanu- vienādā stilā gatavotas rotaslietas, piemēram, vīram- kaklasaites adatu, sievai- līdzīgu piespraudi. Vai abiem speciāli izgatavotas zīda šalles ar viņu iniciāļiem vai pat stilizētiem portretiem. Jauka dāvana ir arī glezna, vien tad ir jāzin jaunā pāra mākslinieciskā gaume un mājokļa iekārtojums, sienu krāsas u.c.nianses. Šādos gadījumos jauki ir saņemt dāvanā kādu interesantu dizaina priekšmetu, kādu īpašu lampu, paklāju vai grīdas vāzi.  Interesanta dāvana ir vēja stabules- lieta, ko paši varbūt nepasūtīs izgatavošanai, bet no sirds priecāsies par šādu oriģinālu sveicienu no saviem draugiem. Jaunais pāris var būt arī uzgleznots, bet  skaisti ierāmētā glezna karāsies viņu guļamistabā, pozitīvi Jūs kā dāvinātāju atsaucot atmiņā katru reizi, kad viņi uz to skatīsies. Iespējams, ka vismīļākā dāvana viņiem liksies Jūsu dāvātais lina galdauts ar jaunā pāra iniciāļiem un tāda pati sedziņa vai paladziņš viņu pirmajam bērniņam.

Dāvanu tops 10

1. nauda

2. dāvanu kartes

3. ceļojumi, apmaksāti viesu nami (Latvijas robežās)

4. dāvanu kartes izklaides pasākumiem (SPA, izjāde ar zirgiem, lidojums gaisa balonā)

5. sadzīves tehnika (veļas mašīna, televizors, putekļu sūcējs, fotoaparāti u.c., apvienojoties lielākam sveicēju pulciņam)

6. greznumlietas, rotaslietas vai gleznas, izgatavotas pēc pasūtījuma

7. trauki (pusdienu, tējas, kafijas servīzes, galda piederumi, glāžu komplekti), katli, pannas

8. segas, spilveni, pledi, gultasveļa, aizkari

9. interjera priekšmeti (lampas, grīdsegas, svečturi)

10. mēbeles

Un noslēgumā- pats svarīgākais ir dāvināt ar prieku!

Ja vēlies nobalsot par šo rakstu, sūti SMS ar tekstu

TXT BALSS

uz numuru

....


Nobalsots 630 reizes


Maksa (0.00 Eur) ir pievienota telefona rēķinam vai atrēķināta no priekšapmaksas kartes.
Atbalsts: +371........ | zinuspice@gmail.com | Piedāvā fortumo.lv
IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 04 Oktobrī 2010

Skatīts : 1892 reizes

Avots : http://www.tavavieta.lv/kazas2/ko-davinat-kazas/

Birkas : līgavaini, kāzām, dāvanām, līgavu, dāvināt, kāzu, kāzās, pāri, kopdzīvi, dāvanai

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
 • Seksuālā orientācija veidojas līdz bērna dzimšanai

 • "Stiprais kvass" arī bērniem nav liegts

 • Izdos "Ainars Mielavs "Audiobiogrāfija""

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

[Absurds.] Tāda reliģijā nevar būt; reliģiju radījis svētais Vārds jeb dievišķais saprāts, kuram, kā zināms nav nekas kopējs ar cilvēka saprātu. Tikai neticības dēļ bezdievji apgalvo, ka atraduši kristietībā absurdu. Taču neticība pati neapšaubāmi ir vislielākais absurds. Lai kristietību atbrīvotu no visa absurda, vajag tikai pierast pie tā no bērnības un nekad to nepārbaudīt. Jo absurdāka ir kāda lieta cilvēka saprātam, jo pieņemamāka tā ir dievišķam saprātam jeb reliģijai.
-- Holbahs

DJ Bacon Līgo Tusiņš 2021

 • Visi aktuālie video
 • 5 Decembrī vēsturē

  Vai uzskatāt, ka klimata pārmaiņas var reāli apdraudēt Latviju?
  Atbildes: 49
  Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Katalogs | Kinofilm@LV