Svece kā interjera elements
Nez vai mūsdienās var atrast māju, kurā nebūtu nevienas sveces. Pat ja cilvēks to nelieto kā dekoratīvo elementu ne ikdienā, ne svētku reizēs, vismaz viena svece ir nepieciešama, ja mājās pazūd elektrība. Tomēr lielākoties cilvēki sveces pērk, lai radītu telpā mājīgāku, romantiskāku noskaņojumu. Liesmojoša svece izplata ne tikai siltumu, bet arī raisa cilvēkos patīkamas emocijas. Svece izplata patīkamu smaržu, īpaši, ja ir aromatizēta vai gatavota no dabiskā bišu vaska. Sevišķi tumšajos rudens vakaros tā vien gribas uzvārīt aromātisku tēju, palīst zem siltas segas un, raugoties svecītes liesmiņā, pārcilāt aizvadītās dienas notikumus, pasapņot par nākotni vai vienkārši atslābināties, ne par ko nedomājot.
Pēdējos gados moderni ir veidot askētiskus, pārdomātus mājokļu interjerus bez liekiem elementiem. Ja telpā dominē gaišie vai tumšie toņi, vizuāli padarot telpu vienmuļu un neinteresantu, to lieliski akcentēt var sveces. Var nopirkt vienu lielu sveci vai daudzas mazas, tas jau atkarīgs no katra vēlmēm. Turklāt sveču krāsas var mainīt atbilstoši garastāvoklim, gadalaikam vai svētku reizei. Tādējādi telpa katrreiz izskatīsies savādāka, mainīsies tās raksturs un priecēs tās iemītnieku.
Populārākie sveču veidi
1. Parafīna sveces:
• Parafīna jeb t.s. parastās sveces izgatavo no parafīna vaska, kuru iegūst no jēlnaftas. Naftas blakusproduktu izmantošana ir ekonomiski izdevīga, tāpēc parafīna sveces nav dārgas.
• Parafīna vasks sadegot saindē iekštelpu gaisu, izdalot naftas ķīmiskās vielas, kuras veido kvēpu nogulsnes.
• Parafīna vaska traipi ir diezgan nepatīkami, un tos bieži vien nav iespējams iztīrīt.
2. Bišu vaska sveces:
• Šīs sveces ir pilnīgi dabīgs produkts.
• Dedzinot bišu vaska sveces, notiek vaskā esošo ēterisko eļļu iztvaikošana un izplatīšanās telpā.
• Degošas vaska sveces attīra telpas gaisu, likvidējot nepatīkamus aromātus, cigarešu dūmus, smacīgu gaisu mājās vai birojā. Sveces degot smaržo pēc vaska, medus un propolisa.
• Vaska sveces deg daudz ilgāk par mākslīgajām parafīna svecēm.
3. Stearīna sveces:
• Sveces ir ražotas no tīra stearīna, kas iegūts no palmas augļu eļļas. Tātad – 100% dabīgs produkts.
• Šīs sveces nepil un deg ilgāk nekā parafīna sveces.
• Pēc izskata – ar raupju, nelīdzenu virsmu.
4. Pulverspiestās sveces:
• Vispopulārākās un arī vislētākās sveces, jo tās var saražot ātri un daudz, sapresējot parafīna pulveri.
• Sveces iekšpusē ir baltas, ārpusē- krāsotas. Nevainojams šo sveču izskats tiek panākts, izmantojot laku un citus apstrādes veidus.
Sveces dziednieciskais spēks
Cilvēki pērk sveces, pārsvarā balstoties uz mirkļa sajūtām. Iekrīt acīs sveces forma vai krāsa, apbur tās smarža- nopērk. Tie, kas interesējas par krāsu terapiju vai mistiskām lietām, noteikti piedomā, kādas krāsas sveci pirkt. Bet dažreiz īstā krāsa tiek izvēlēta intuitīvi.
Tā ir katra indivīda personīgā izvēle- ticēt vai neticēt pārdabiskām lietām, t.sk. sveču dziednieciskajam spēkam. Tomēr pat skeptiķis var apliecināt, ka svecei piemīt kaut kas maģisks. Bērns, pūšot savas dzimšanas dienas tortes sveces, tic, ka viņa vēlēšanās piepildīsies. Baznīcā aizdedzam sveci par tuvajiem cilvēkiem (arī aizgājējiem). Un Adventa laikā katru svētdienu vienu pēc otras aizdedzam svecīti Adventa vainagā. Jo ticam brīnumam.
Svece ir neaizstājams līdzeklis dziedniecībā, to izmanto arī cilvēki, kuri strādā ar t.s. smalkajām enerģijām. Jau no seniem laikiem, kad svece bija vienīgais gaismas avots, cilvēki ir ticējuši un tic, ka sveces liesmai piemīt maģiskas īpašības, jo tā satur spēcīgu uguns enerģiju. Uguns spēj gan nomierināt un attīrīt, gan arī sadedzināt un iznīcināt. Kad ir depresīvs noskaņojums, drūmas domas un cilvēks psiholoģiski jūtas sagrauts, ieteicams sev pretim nolikt sveci un, skatoties uz to, palūgt, lai tā uzņem sevī visas negatīvās emocijas un slikto pašsajūtu. Ugunij piemīt transformēšanas spējas – tā pārvērš un attīra. Gan domas, gan telpu. Labāk izmantot bišu vaska sveces, jo tās ir spēcīgākas, par cik tās ir veidotas no t.s. saules materiāla. Turpretī parafīna sveces ir darinātas no zemes materiāla un ir vājākas. Vēl labāk ir iegādāties baznīcas sveces.
Bez šaubām, ikviens var izvēlēties tādas krāsas sveci, kādu vēlas, tomēr gadu gaitā sveču krāsas ir ieguvušas savu īpašo nozīmi. Dedzinot noteiktas krāsas sveci un pareizi koncentrējot savas domas, var izcelt kādu savu rakstura īpašību vai tieši otrādi- apslāpēt to. Pirms aizdegšanas sveci jāattīra no svešām enerģijām, notīrot to ar eļļu, slaukot virzienā no apakšas uz augšu. Domās jāizsaka sava vēlēšanās, tad svece jāaizdedzina. Nav ieteicams sveci nopūst, jo tad zūd tās dziednieciskā ietekme. Sveci vajag nodzēst ar rokas kustību, mājot uz savu pusi, tādējādi labo enerģiju virzot uz sevi.
Kā jau iepriekš minēts, liela nozīme ir sveces krāsai. Te īsumā būs dažu krāsu nozīmes:
Baltā – attīroša. Ja blakus atrodas citas krāsas svece, pastiprina otras sveces darbību.
Dzeltenā – dod spēku un labu pašsajūtu.
Sarkanā – attīrītāja, noņem slikto. Mīlestības, veselības nesēja, palīdz mērķa sasniegšanai nesakārtotās attiecībās (arī nešķirtā laulībā).
Oranžā – prieka un radošas darbības simbols. Izmanto meditācijās, lai stimulētu garīgumu. Pievelk mums vajadzīgos cilvēkus.
Zaļā – naudas svece, arī izaugsmes un darbības svece, palīdz atmodināt zemapziņu. Enerģētikas, pārticības un bagātības krāsa.
Zila – garīgās izpratnes krāsa, uzlabo miegu, bērnu svece (ja neveicas skolā u.tml.). Violeta – piesaista veiksmi, palīdz garīgai izaugsmei.
Pirmdiena: Balta vai sudrabaina svece. Balts ir miera krāsa, kas labi palīdzēs kašķīgiem pāriem nokārtot attiecības un ieviest sapratni. Ja vēlies harmonizēt attiecības ar līdzcilvēku, iededz balto sveci.
Otrdiena: sarkana svece. Sarkanai krāsai ir ļoti liels spēks. Šo sveci jādedzina cilvēkiem, kas vēlas atrisināt personiskas dabas problēmas. Ja tev nav pārliecības par savām spējam, ir enerģijas bads vai zudis garīgais spēks, tad noteikti palīdzēs šīs sveces liesma. Protams, sarkana ir seksuāla rakstura krāsa, tāpēc palīdzēs arī šajā jomā.
Trešdiena: dzeltena svece. Šī krāsa palīdz aktivizēt garīgās spējas un dāvā prieku, komunicējot ar cilvēkiem. Dzeltenā ir mentalitātes krāsa. Izmanto dzelteno viesību laikā.
Ceturtdiena: Zila un oranža. Zila krāsa veicina sasparošanos un atvaira negatīvos spēkus, kas ir ļauna acs un noburšana. Šī krāsa palīdz optimizēt un sakārtot astrālā ķermeņa auru.
Oranžā krāsa ir harmonijas un miera krāsa, kas darbojas kā dzīvības spēka ģenerators. Oranžā krāsa palīdz depresijas novēršanai, jo tā vairo spēku un enerģiju. Ļoti grūtos periodos, kad nepieciešams tikt pāri apvainojumiem vai neticībai, iededz šo sveci.
Piektdiena: zaļa vai rozā. Zaļā svece ir labs līdzeklis pret stresu, kas palīdz stabilizēt veselību un nomierināt nervus. Ieteicama cilvēkiem, kam ir emocionālas dabas problēmas, daudz uztraucas un izjūt diskomfortu. Zaļā krāsa palīdz fokusēties uz materiālu problēmu risināšanu, vari pamēģināt iedvesmot sevi, veroties liesmā un domājot par veiksmi un naudu. Zaļš mazina greizsirdību un palīdz tiem, kas izjūt maiguma, ko dāvā otrs cilvēks, trūkumu.
Rozā krāsa palīdzēs lūgt piedošanu vai veldzēt dvēseles ievainojumus. Atceries, ka gars attīstās piedodot. Rozā sveci dedzini, ja vēlies sevi dziļāk iepazīt un izprast.
Sestdiena: violeta. Šī ir garīgās atveseļošanās krāsa. Violetu dedzini, ja vēlies meditēt, palīdz aktivizēt gaišredzību. Šī svece palīdzēs iedvest domas par labo, ko vēlies ieviest ikvienā sfērā.
Svētdiena: zeltaina vai dzeltena svece. Pārticības krāsa. Aizdedzini trīs zelta sveces un ļauj tām izdegt. Nenopūt liesmiņu, lai svece deg! Nopūšot tu aizpūt savu labklājību.