29 Martā, Piektdiena
Īpašā sadaļa :

Mēness fāzes 2011 gadā

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Īpašā sadaļa » Noderīgi

Palielināt Samazināt 18 Dec 2010 , 15:02

Mēness fāzes 2011 gadā

Šeit ir visu mēness fāžu grafiks 2011 gadam. Atcerieties, ka tieši Mēness fāzes nosaka, cik ātri un intensīvi organisms uzsūc vai gluži pretēji izvada ar uzturu uzņemtās vielas.

Zinot Mēness fāzes, cilvēks var vieglāk atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, kā arī plānot dažādas diētas vai organisma atslodzes dienas. Augoša Mēness laikā organisms cenšas maksimāli uzņemt uzturu un pēc iespējas vairāk to uzkrāt, bet dilstoša mēness laikā organisms aktīvi izlieto uzņemtās kalorijas, nesteidzoties tās uzkrāt. Tādēļ augoša mēness laikā jāēd mazāk, bet dilstoša Mēnesī var atļauties vairāk gastronomisku vaļību.

Savukārt atslodzes dienas un diētas labāk iekārtot dilstošā Mēness laikā. Diētu vislabāk sākt divas trīs dienas pirms pilnmēness.

Uzskata, ka ieteicams ieturēt atslodzes dienu (par to gan jākonsultējas arģimenes ārstu) 12 stundas pirms fāzes maiņas brīža un 12 stundas pēc tās.

Janvāris

Jauns mēness – 4. janvāris, 09:03

Augošs mēness – 12. janvāris, 11:31

Pilns mēness – 19. janvāris, 21:21
Dilstošs mēness – 26. janvāris, 12:57

Februāris

Jauns mēness – 3. februāris, 02:31
Augošs mēness – 11. februāris, 07:18
Pilns mēness – 18. februāris, 08:36
Dilstošs mēness – 24. februāris, 23:26

Marts

Jauns mēness – 4. marts, 20:46
Augošs mēness – 12. marts, 23:45
Pilns mēness – 19. marts, 18:10
Dilstošs mēness – 26. marts, 12:07

Aprīlis

Jauns mēness – 3. aprīlis, 14:32
Augošs mēness – 11. aprīlis, 00:05
Pilns mēness – 18. aprīlis, 02:44
Dilstošs mēness - 25 aprīlis, 02:47

Maijs

Jauns mēness – 3. maijs, 06:51
Augošs mēness – 10. Maijs, 20:33
Pilns mēness – 17. maijs, 11:09
Dilstošs mēness – 24. maijs, 18:52

Jūnijs

Jauns mēness – 1. jūnijs, 21:03
Augošs mēness – 9. jūnijs, 02:11
Pilns mēness – 15. jūnijs, 20:14
Dilstošs mēness – 23. jūnijs, 11:48

Jūlijs

Jauns mēness – 1.jūlijs, 08:54
Augošs mēness – 8. jūlijs, 06:29
Pilns mēness – 15. jūlijs, 06:40
Dilstošs mēness – 23. jūlijs, 05:02
Jauns mēness – 30. jūlijs, 18:40

Augusts

Augošs mēness – 6. augusts, 11:08
Pilns mēness – 13. augusts, 18:57
Dilstošs mēness – 21. augusts, 21:54
Jauns mēness – 29. augusts, 03:04

Septembris

Augošs mēness – 4.septembris, 17:39
Pilns mēness – 12.septembris, 09:27
Dilstošs mēness – 20. Septembris, 13:39
Jauns mēness – 27. septembris, 11:09

Oktobris

Augošs mēness – 4. oktobris, 03:15
Pilns mēness – 12. oktobris, 02:06
Dilstošs mēness – 20. oktobris, 03:30
Jauns mēness – 26. oktobris, 19:56

Novembris

Augošs mēness – 2.novembris, 16:38
Pilns mēness – 10.novembris, 20:16
Dilstošs mēness – 18. novembris, 15:09
Jauns mēness – 25.novembris, 06:10

Decembris

Augošs mēness – 2.decembris, 09:52
Pilns mēness – 10.decembris, 14:36
Dilstošs mēness – 18.decembris, 00:48
Jauns mēness – 24.decembris, 18:06


Atslodzes dienas – patīkama alternatīva diētai

Tas nu fakts – ja stingriem atteikumiem plosītu diētu īstenot grūti, var līdzēt atslodzes dienas.

Pareizi tās ievērojot, arī rezultāts nebūs mazāk iespaidīgs. Turklāt neatkarīgi no tā, vai mērķis ir novājēt vai vienkārši darīt labu savam organismam, atslodzes dienas ir ieteicamas visiem.

Kas ir atslodzes diena?
Jau pats vārdu salikums ietver mesidžu – atslogot, mazāk ēdot. Vai neēdot nemaz, bet tikai dzerot – tēju, ūdeni. Šādā režīmā, ievērojot atslodzi vienu vai, labāk, divas dienas nedēļā, organismam un visām tā sistēmām tiek uzdāvināta veselīga atpūta.
Viens gan jāievēro, neatkarīgi no tā, kāda veida atslodzes dienas izvēlies (ar ēšanu vai bez tās), uz sāli vai cukuru pat neskaties! Toties dzer daudz ūdens, lai visi sārņi un apēstās nešķīstības skalojas laukā. Tik vienkārši! Mainot ēšanas režīmu, organisms tiekpaķerts uz izbrīna un nepagūst pielāgoties, tāpēc nesāk dzīvot, taupot ikvienu apēsto kumosiņu. Tā ir patīkama priekšrocība, salīdzinot ar ilgstošām diētām, kad, tikai nedaudz vairāk apēdot vai atkāpjoties no stingrajiem priekšrakstiem, viss tiek noguldīts tauku rezervēs – ja nu atkal būs jābadojas... Gluži kā depozīts bankā.
Mazsvarīgs nav arī psiholoģiskais aspekts – atslodzes diena neilgst mūžīgi, atslogojusies dienu, divas, vari ēst kā vienmēr. (Patiesībā pat nemanīsi, ka būsi sākusi ēst nedaudz mazāk, jo atslodzes dienas palīdz normalizēt apēstā daudzumu arī vēlāk.) Ilgstoši aizliegumi – mūžīgais diētu pavadonis – parasti arī ir iemesls kapitulācijas karoga uzvilkšanai cīniņā par lieko svaru. Izvēloties atslodzes dienas, baltais karodziņš, visticamāk, netiks atritināts.
Ko ēst un dzert?
Ja atslodzes dienā priekšroku dod mērenai ēšanai, izvēlies vienu vai divus mazkaloriju produktus, ko sadali pa vismaz piecām ēdienreizēm vai ēd tad, kad vēders piesaka badastreiku. Atslodzes dienām piemēroti augļi, dārzeņi, svaigi spiestas sulas (lai gan veselīgāk apēst augļus veselus, ar visām miziņām, kas kalpos kā maiga slota tavam zarnu traktam), arī skābpiena produkti, piemēram, liess jogurts, biezpiens, kefīrs, ko vari aizdarīt ar sasmalcinātiem garšaugiem, gurķiem vai tomātiem – būs arī laba deva vitamīnu un ne vēsts no tracinošās bada sajūtas. Turklāt garšaugi, bagātīgi lietoti, palīdz iztikt bez sāls. Ieteicams izvēlēties sezonas augļus un dārzeņus, kas tepat pašmāju dobēs, mežos un dārzos sauli baudījuši, tāpēc ir dabiskāki par dabiskiem un veselīgāki. Tiem ir pavisam cita garša un vērte, turklāt tie nav ne īpašos vaskos vaiķīmijā mērcēti, lai pacietīgi varētu mērot ceļu līdz pircējam. To atceries pavasarī un vasarā, kad ienāksies pirmais gurķis, dille un redīss vai zemene.
Cik daudz?
Attiecībā uz visu šo svaigo zaļumu darbojas princips – ēd, cik lien! Ne mazāk par kilogramu. Bet var droši vairāk. Patiesībā šāda vienveidība, kad jāpārtiek no kaut kā viena, ātri apnīk, un tu nemaz nespēsi apēst ziloni gurķa izskatā. Visos augļos un ogās, arī dārzeņos un garšaugos ir daudz vitamīnu, minerālvielu un bioloģiski aktīvu savienojumu, kas tev nepieciešami. Tāpēc ieteicams vienmēr neēst tikai, piemēram, zemenes vai ābolus, bet pēc iespējas dažādot, katru reizi izvēloties kaut ko citu, lai organismam tiktu pilnīgi viss vajadzīgais, jo katrā no produktiem kāda labuma būs vairāk, cita – mazāk.
Ja izvēlies pārtikt no ūdens vai tējas (sula un skābpiena dzērieni vienlaikus ir ēdiens), vajadzētu izdzert vismaz astoņas glāzes vai vairāk, lai organisms neatūdeņotos un skalotos. Mēdz gadīties, ka, dzerot tikai ūdeni, iespējama slikta pašsajūtu – galvassāpes, nespēks, viegls nelabums. Ja tā, izvēlies augļus vai dārzeņus, vai kaut kobiezāku. Dažreiz pēc tīras atslodzes dienas (tā saucamās ūdens dienas) nākamajā gadās, ka organisms tev atriebjas par nežēlīgo badināšanu un cenšas to kompensēt ar pastiprinātu izsalkumu. Dažreiz gluži otrādi – izskalots tīrs un nevainīgs kā mazs jēriņš, tas vismaz vēl dienu ir ļoti pieticīgs un nemaz nekāro papildu porcijas. Atliek ieklausīties sevī un izvēlēties piemērotāko.
Ko mums no tā būs zināt
Atslodzes dienas sniedz vairākus fiziski jūtamus un redzamus labumus:
• tā ir iespēja attīrīt organismu no sārņvielām;
• ideāla atslodze ikdienā pārslogotajam zarnu traktam;
• veids, kā samazināt svaru;
• viegli īstenojamas un nav mokošas.


Mēness kalendārs tievētājiem

Mēness fāzes parāda, kad organisms ir briedumā, kad nespēcīgs un vājš. Tieši Mēness fāzes nosaka, cik ātri un intensīvi organisms uzsūc vai gluži pretējiizvada ar uzturu uzņemtās vielas.

Zinot Mēness fāzes, cilvēks var vieglākatbrīvoties no liekajiem kilogramiem, kā arī plānot dažādas diētas vaiorganisma atslodzes dienas.

Ēst saskaņā ar Mēness ritmu nozīmē ēst atbilstošiorganisma patiesajām vajadzībām.

Augoša Mēness laikā organisms cenšas maksimāli uzņemt uzturu un pēciespējas vairāk to uzkrāt, bet dilstoša mēness laikā organisms aktīvi izlietouzņemtās kalorijas, nesteidzoties tās uzkrāt. Tādēļ augoša mēness laikā jāēdmazāk, bet dilstoša Mēnesī var atļauties vairāk gastronomisku vaļību.

Mēness apetīte un diēta:

Jauns mēness:

  • notiek organisma pašattīrīšanās, tiek izvadītas kaitīgas vielas, tāpēc ieteicamas būtu augļu vai sulu kūres, atslodzes dienas, gavēnis;
  • šķidrumu uzņemšana paātrina un uzlabo vielmaiņu;
  • īsi pirms Jauna Mēness iestāšanās var sākt atmest smēķēšanuvai kādu citu kaitīgu ieradumu - var izdoties!
  • alkohola patēriņš īpaši bīstams.

Augošs mēness:

  • pašdisciplīnas treniņš;
  • labāk nebadoties, bet ēst mazāk nekā parasti, jo organismam ir tieksme uzkrāt biezāku "rezervīti";
  • organisms ir ļoti jūtīgs un veido rezerves: ko apēdīsi, ar to arī azotē nēsāsi;
  • maltīti jābeidz pirms pārņem sāta sajūta,
  • vēlams neēst pēc plkst. 18;
  • organisms tiecas izmanto visu, ko uzņemam ar ēdienu un dzērienu.
  • alkohola patēriņš - nevēlams.

Pilnmēness:

  • ūdens "iztek" no organisma;
  • diētu vislabāk sākt 2-3 dienas pirms pilnmēness;
  • organisms ir ļoti jūtīgs un uzņēmīgs, tādēļ ieteicams ēst mazāk nekā parasti;
  • pilnmēness laikā vislabāk ir ievērot gavēni; organisms īpaši izjūt bada sajūtu, tāpēc tieši šajā laikā pastāv vislielākais risks uzēst liekos kilogramus.

Dilstošs mēness:

  • organisms ir kļuvis mazāk jūtīgs un svars būtiski nepieaug;
  • vieglāka kaitīgu vielu izvadīšanu no organisma;
  • bada sajūta vairs nav tik izteikta;
  • sākam veidot rezervīti.

4 stihijas ēdienreizēs

Sabalansētam uzturam svarīga ir arī četru stihiju sadalījums pa Zodiaka zīmēm, kuras Mēness nomaina vidēji ik pēc divarpus dienām.

Kad Mēness atrodas Uguns stihijas zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks), organismam vajag vairāk olbaltumvielu. Augošā mēnesī iespējams palielināt muskuļu masu, kā arī nostiprināt ķermeni. Dilstošā Mēnesī olbaltumvielas kompensē spēku patēriņu.

Mēnesim esot Zemes stihijas zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), palielinās vajadzība pēc minerālvielām, bet sāļi aktīvāk nogulsnējas.

Gaisa stihija zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) - organisms labi uzņem un pārstrādā taukvielas, tāpēc to lietošana jāierobežo. Šis laiks jāizmanto, lai nostiprinātu nervu sistēmu ar elpošanas vingrinājumiem un atslābināšanos.

Mēnesim esot Ūdens stihijas zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis) organisms ir īpaši izsalcis pēc ogļhidrātiem. Uzturā ieteicams lietot augļus, dārzeņus un pākšaugus.

Savukārt atslodzes dienas un diētas labāk iekārtot dilstošā Mēness laikā. Diētu vislabāk sākt divas trīs dienas pirms pilnmēness.

Uzskata, ka ieteicams ieturēt atslodzes dienu (par to gan jākonsultējas arģimenes ārstu) 12 stundas pirms fāzes maiņas brīža un 12 stundas pēc tās.

Vēlams Mēness fāžu maiņas dienās neēst pēc plkst. 18.00

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 18 Decembrī 2010

Skatīts : 18407 reizes

Avots : http://www.dzivozali.lv/uzturs-receptes/meness-fazes-2011-gada

Birkas : diētas, Mēness, diētu, fāzes, kalendārs, organisma, organisms, fāžu, atslodzes, grafiks

(5 Balsis)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Cilvēka audzināšana sākas kopš viņa dzimšanas,- viņš vēl nerunā, vēl neieklausās, bet jau mācās.
-- Ruso

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 29 Martā vēsturē

    Kam šobrīd visvairāk būtu nepieciešama sociālā palīdzība?
    Atbildes: 55

    „Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

    19 Janvārī 2023
    Elita Veidemane

    Eiduka prestižajā 'Tour de Ski' sasniedz karjeras labāko rezultātu slēpojumā klasiskajā stilā

    Наша команда искусных исполнителей приготовлена выдвинуть вам передовые системы утепления, которые не только гарантируют долговечную протекцию от холодильности, но и подарят вашему жилищу стильный вид.
    Мы эксплуатируем с современными строительными материалами, заверяя постоянный срок службы службы и превосходные решения. Изоляция наружных стен – это не только сокращение расходов на подогреве, но и ухаживание о окружающей природе. Экологичные инновации, каковые мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природных ресурсов.
    Самое основное: <a href=https://ppu-prof.ru/>Утепление фасада дома снаружи цена</a> у нас стартует всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домик в истинный приятный корнер с минимальными затратами.
    Наши достижения – это не только изоляция, это образование пространства, в где каждый член символизирует ваш личный образ действия. Мы берем во внимание все твои потребности, чтобы преобразить ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
    Подробнее на <a href=https://ppu-prof.ru/>ppu-prof.ru</a>
    Не откладывайте заботу о своем квартире на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш обиталище не только теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших работах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в мир гармонии и стандартов.

    Komentē    ppu-prof_ea
    18 Janvārī 2024, 11:58
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV