Portāls, aptaujājot sievietes darbspējīgā vecumā, atklāj, ka 38 % aptaujāto šobrīd atrodas darba attiecībās kādā privātā uzņēmumā, 29 % - strādā valsts iestādē, 2 % ir pašnodarbinātie, 1 % darbojas savā uzņēmumā un strādā kā viesstrādnieki ārzemēs, savukārt 28 % portāla lasītāju pašlaik ilgstoši ir bez darba.
Visvairāk bez darba šobrīd atrodas šuvējas, skolotājas, PR jomā strādājošās sievietes, pārdevējas, ēdināšanas servisa darbinieces, tūrisma jomā strādājošās, frizieres, biroja administratores, filoloģes, kā arī uzskaitvedības un grāmatvedības speciālistes, klientu konsultantes un interjera dizaineres.
Kā lielāko problēmu darba attiecībās sievietes min pārāk mazo algu (šādu atbildi izvēlējušās 34 % respondentu), ar pārāk lielu slodzi nav apmierināti 14 % aptaujāto, 7 % neapmierina stresaini darba kolēģi un priekšnieki, 6 % traucē intrigas un izaicinājumu trūkums, 3 % atzina, ka viņiem traucē zināšanu trūkums konkrētajā amatā, bet 2 % atzina, ka darbā jūtas kā neveiksminieces, jo nemitīgi zaudē dažādus projektus, citām nepatīk nekonsekventi priekšnieki, augstais stresa līmenis un neiespējamība apgūt savā jomā kaut ko jaunu.
6 praktiski padomi darba meklētājām
Stāsta Aivis Brodiņš, CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs.
1. Sagatavot precīzu savu darba pieredzes aprakstu, norādot detalizētu informāciju (darba pienākumi, darba apjomi, sasniegumi, iniciatīva, u.c.).
2. Mērķtiecīgi meklēt darbu, piesakoties vakantajām pozīcijām (vairākām vienlaicīgi).
3. Mēģināt veidot kontaktu ar darba devēju vai atlases speciālistu pirms pašas tikšanās reizes klātienē (telefoniski vai rakstiski).
4. Pirms pieteikties vakancei, izpētīt informāciju par vakanci un uzņēmumu, sagatavot jautājumus iepriekš, kurus uzdot telefona sarunā vai tiekoties.
5. Sazvanīt uzņēmumu un pārliecināties, ka Jūsu pieteikumus ir saņemts, gadījumā, ja nesaņemat sava pieteikuma rakstisku apstiprinājumu.
6. Noteikt konkrētu uzņēmumu sarakstu, kuros vēlaties strādāt un meklējiet ceļus, kā nonākt savā vēlamajā darba vietā, uzrunājot uzņēmumu pa tiešo, gadījumā, ja uz konkrēto mirkli vakantu pozīciju nav!
7. Vari mēģināt izmantot arī Video CV! «Tas var ieekonomēt gan darba meklētāja, gan arī darba devēja laiku, bet ir arī savi mīnusi. Šādas video prezentācijas sagatavošana prasa ļoti labu kandidāta sagatavošanu, jo kā jau viss jaunais – arī šāda uzstāšanās kameras priekšā var radīt lieku stresu un potenciālais video CV izvērtētājs var saņemt nepareizu priekšstatu par cilvēku. Ne vienmēr visas atbildes var pateikt, kuras darba devējs vēlas dzirdēt video prezentācijas laikā, tāpēc neskatoties šim jauninājumam tirgū, standarta pārrunas tik un tā būs kā nemainīga vērtība personāla atlases jautājumos,» iesaka Aivis Brodiņš.
* Aptauja tika veikta Sieviesuklubs.lv interneta resursos un tajā piedalījās 500 respondentes.