Katrs zina, ka dzīvē gadās nostāties arī uz zebras melnās svītras: ķeras, kur vien griezies. Taču ko darīt, ja no šīs joslas vairs nevar tikt nost: darbā neiet, veselība klibo, bet raudāšanai nav asaru? Ja pārņem bezmiegs vai pārlieka miegainība, ne no šā, ne no tā sāk strauji kristies svarā vai pieņemties resnumā, toties analīzes neko sliktu neuzrāda?
36,6°C konsultante Vita Cipruse, dziedniece
36,6°C konsultante Ivita Cipruse, gaišreģe
Tie ir simptomi, ar kuriem nevajadzētu sadzīvot. Noteikti jāmeklē speciālists, kas palīdz atrast ceļu problēmas novēršanai. Varbūt ārsts. Bet varbūt dziednieks, jo tieši viņa rīcībā ir instruments, ar ko pārējie veselības sargi nedarbojas – iekšējā redze. Tā dažreiz slimību ļauj notvert jau tad, kamēr tā piesārņojuma veidā vēl mitinās tikai biolaukā jeb aurā.
Šādu piesārņojumu iespējams gan nejauši uzraut pašam, gan dabūt kā apzināti uzliktu kaitējumu.
Laimes naudiņa? Neņem!
Aplam būtu katru soli vērtēt ar piesardzību. Bet to, ka diezgan viegli pašam iedzīvoties kaitējumā, vajadzētu apzināties. Eju pa ielu – ai, divi lati! Laimes naudiņa, kā neņemsi? Neņem! Visticamāk, ka monētai nav nekādas vainas, taču nauda var būt nomesta arī speciāli – lai cilvēks, to paceļot, paņemtu sev kādu ligu. Jo lielāks ļaunums, jo dārgāka atpirkšanās.
Uzmanīgiem jābūt arī ar izdevību tikt pie labas mantas par pārsteidzoši mazu maksu. Jauna mašīna, bet tik lēta – jāņem ciet!
Skaista māja, un par sviestmaizi – esmu veiksminieks! Šādai laimei gandrīz vienmēr klāt informatīvais atsvars nelaimē.
Negatīvisma piesaiste dažreiz notiek saskarē ar veciem cilvēkiem.
Pie dziednieka pēc palīdzības vērsās nesen pensijā aizgājusi sieviete. Nolīgusi par mājsaimnieci pie cienījama veckundziņa. Jutusies kā sapnī: alga laba, saimnieka attieksme arī.
Bet tad sākušās problēmas. Vispirms nespēks, tad par sevi atgādinājušas savulaik pārciestās slimības. Veikusi lērumu pārbaužu, bet nekādas novirzes veselībā neatrastas. Tikko atgriežas savā dzīvoklī, viss labi, bet dienesta vietā kaites atkal virsū. Taisījusies darbu uzteikt, bet onkulītis lūdzies: paliec, tik labi sen neesmu juties.
Dziedniekam skaidrs: vecais vīrs, kurš mūžam paredzēto enerģiju iztērējis, neapzināti pieslēdzies savas aprūpētājas dzīvesspara rezervēm.
Sievietes biolaukam bija iespējams uzlikt aizsardzību, un viņa darbu varēja turpināt, diemžēl večuks vairs tik sprauns nejutās.
Bet ne vienmēr tas izdodas. Cita kundze paņēma savā aprūpē mammu, kaprīzu un komandēt ieradušu dāmu. Mīlēja, kopa, pamazām kļūdama slimāka par viņu. Kad šī neveselīgā enerģētiskā sasaiste tika pārtraukta, meita strauji atveseļojās. Diemžēl pēc laika savārga atkal: man laikam pazudusi jūsu aizsardzība.
Pastāstīja, kā atveseļošanās laikā aizvedusi māti uz laukiem pie māsas, bet uzzinājusi, ka viņa to pietiekami labi neaprūpē. Savākusi atpakaļ. Īsā laikā pati vairs nevarēja nostāvēt kājās, toties mamma atkal bija uz strīpas.
Mūsu senči zināja metodes, kā tādās reizēs gan palīdzēt nevarīgajam, gan aizsargāt sevi, mums diemžēl bieži jābalstās tikai uz savu intuīciju un godaprātu. Kad ciešu tuvinieku vidū enerģiskais vampīrisms notiek apzināti, nekāda no malas likta aizsardzība nedarbojas – cilvēka brīvā izvēle ir stiprāka. Dziednieks var tikai informēt par izvēles sekām. Mierinājumam paskaidrojot, ka divu sirdsskaidro vidū šāda pieslēgšanās parasti nerodas.
Runājot par paaudžu attiecībām, vietā atgādināt, ka mazi bērni nedrīkst gulēt kopā ar veciem cilvēkiem.
Turpretī ar kaķi vai suni vienā gultā var atrasties – uz veselību! Saimniekam vārguļojot, suns pat bieži paņem ligu uz sevis.
Seja pelēka kā zeme
Cilvēku aurā bieži atrodamas arī liecības par apzināti nodarītu kaitējumu, kas panākts gan ar sakāpinātām skaudības vai atriebības domām, gan izpaužas kā pasūtīts ļaunums. Pirmā pazīme, ka biolaukam nodarīts šāds kaitējums – izmainās ādas krāsa. Ne velti saka – seja pelēka kā zeme.
Ja kāds naktīs mostas no trijiem līdz pieciem, un tas ieilgst, vispirms jāpārbauda aknas, jo šīs stundas ir aknu aktivitātes laiks.Par to streikošanu liecina gan nepatīkamas sajūtas labajā paribē – tā ir jutīga un piepūšas, gan normai neatbilstošs holesterīna un cukura līmenis asinīs. Ja ar aknām viss labi, iespējams, noticis apzināts mēģinājums sašūpot veselību, atņemt veiksmi vai pat dzīvību.
Tāpēc jāmācās ieklausīties sevī, jo daudz ko var pamanīt pats. Un nenokavēt vēršanos pēc palīdzības.
Ja kāds naktīs mostas no trijiem līdz pieciem, un tas ieilgst, vispirms jāpārbauda aknas, jo šīs stundas ir aknu aktivitātes laiks.
Kāda sieviete jau pirms Lieldienām iedēstīja kartupeļus, bet Jāņos tie vēl nebija sadīguši. Citiem sējumiem uzkrita vārnas un visu noknāba. Govīm piemetās caureja, cūkas nevarēja apsēklot. Neko ļaunu šī kundze nebija darījusi, bet nezinot nopirkusi māju, kuru iecerējis cits. Un tad bešā palikušais bija ņēmis palīgā tumšo rituālu zinātājus. Gadījumos, ja kāds to dara speciāli, upuris pats sevi pasargāt nevar. Līdzēt var tikai dziednieks.
Bet, paldies Dievam, tādu gadījumu nav daudz.
Baznīcas svece, apsvētīts krītiņš
Skatoties Skroderdienas, parasti gaidām ainu, kur Tomulīša vārdo Bebenes zobu. Šajā sirsnīgajā epizodē vērts ne vien rast iemeslu gaišiem smiekliem, bet arī priekam par senču māku kārtot vidi un veselību.
Mūsdienu ļaudīm nenāktu par ļaunu apgūt vismaz kādu aizmirstu paņēmienu sevis un savu telpu attīrīšanai.
Vieglāk pieejamie enerģētiskie telpu attīrītāji ir sīpoli vai ķiploki: tos smalki sagriež, uzber uz papīra lapas vai ieliek trauciņā un izvieto pa istabas stūriem.
Desmit dienas pēc kārtas mitekli kvēpina vispirms ar asinszāli, tad ar vērmeli.
Ik pa laikam veic pamatīgāku enerģētisko tīrīšanu, izmantojot baznīcas sveces un svētītos krītiņus. Vislabāk, ja svecītes iegādātas Lielajā Piektdienā, Ziemas-svētkos vai Lieldienās, bet krītiņi – Agates dienas dievkalpojumā.
Rituāls sākams no ārdurvīm. Vienā rokā svece, otrā krītiņš – ejot pulksteņa rādītāja virzienā, nostāties pretī katram telpas kaktam un trīs reizes noskaitīt Tēvreizi, tad, turot rokā degošo sveci, stūri pārkrustīt un ar krītiņu ievilkt krustiņu. Tīrīšanu beidz pie tām durvīm, no kurām sākts.
Vieglāk pieejamie enerģētiskie telpu attīrītāji ir sīpoli vai ķiploki: tos smalki sagriež, uzber uz papīra lapas vai ieliek trauciņā un izvieto pa istabas stūriem.
Ja priekšnamā ir koka mēbeles, kādai no zariņu vietām ar krītu apvelk aplīti, bet vidū iedur sīku adatiņu – tad neviens ar tumšām domām netiks pāri slieksnim. Ja ienāks, jutīsies tik slikti, ka manīsies prom.
To pašu var izdarīt guļamistabā – tad gulētāju naktsmieru netraucēs zemie astrāļi.
Žēl, ka ļaudis pēc palīdzības visbiežāk vēršas ar ieilgušām vainām. Savureiz gan atzīst: mani par šo problēmu brīdināja jau pirms gadiem trim, bet toreiz neko sliktu nejutu. Dziednieks bieži pasaka to, kas aurā jau redzams, bet īstenojas vēlāk. Ja netiek novērsts.
Ja pret vienu dziednieku nerodas uzticība, vajag sacīto pārbaudīt vēl
pie kāda viņa amatbrāļa. Jo ātrāk uz problēmu reaģē, jo vieglāk
nevēlamo procesu apturēt.
Nenāks par ļaunu, ja iegaumēsi
Netver mantu, ko kāds aizņēmies un atnesis atdot, no rokas rokā – lai viņš noliek, tu paņem.
Naudu, kas aizdota vienā gabalā, neņem atpakaļ sīkākās vienībās vai sīknaudā.
Neatdod nevienam apģērbu, ar ko izņēmi bērnu no dzemdību nama, arī kristāmās drēbītes labāk atstāj piemiņai.
Centies neaizlienēt sāli, olas un uguni, neaizdod tos arī citiem.
Neatstāj uz galda vaļējā trauciņā sāli.
Ja intuīcija brīdina, ka otrs varbūt tev enerģētiski pieslēdzies, paņem divas jaunas saspraužamās adatas, izver vienu caur otru ar galvgaliņiem uz leju un abas krusteniski piespraud apģērbam virs otrās (divu pirkstu tiesa zem nabas), trešās (saules pinums) un ceturtās (viduspunkts starp krūtīm) čakras. Ja adatas nosūbē, negatīvā piesaiste bijusi. Vecās ieroc zemē un liec nākamās – enerģētiskie centri būs aizsargāti.
Lai kopā dzīvojošie nenaidotos, viszemākajā telpas vietā novieto kilogramu dabiskā auduma maisiņā sapildītu sāli, augstākajā – tikpat daudz cukura, kurā saraksts ar savējo vārdiem.
Ūdens slikto aizskalo, tālab pēc kaitējuma noņemšanas cilvēki bieži raud, svīst, vemj, pastiprināti čurā.