Puķkopis Mārtiņš Maltenieks no Salaspils novada priecājas par puķzirnīšu ziedu skaistumu. Daļa puķzirņu aug siltumnīcās, daļa uz lauka nojumēs.
Puķzirņus regulāri laista un augšanas sezonā pāris reižu pamēslo ar šķidro komplekso mēslojumu. Vēro augu izskatu. Ja puķzirņi izskatās veselīgi un zied labi, papildu mēslojumu var nedot.
!!! Nevainojami skaistus ziedus, kādus var iegādāties puķu veikalos, bez pieseguma nevar izaudzēt.
Skaistas ziedēšanas noslēpums ir izgriezt visus vecos ziedus. Puķzirnīšus droši var griezt un likt vāzēs, dāvināt. Ja ziedu nenogriež, sāk veidoties sēklas, un augs pārtrauc ziedpumpuru veidošanu.
Galotņo tikai puķzirņu stādiņus (lai veidojas kuplāks cers), ne augus tagad dobē.
!!! Ja puķzirņi aug spēcīgi, bet nezied, ekstrēms pāraudzināšanas veids ir tos apgriezt (par trešdaļu vai pat pusi auguma).
Sēklas puķzirņiem var izaudzēt arī pats. Dažus dzinumus iezīmē (piesien lentīti) un no tiem ziedus negriež. Ļauj, lai pākstis piebriest un nogatavojas.
Laistīt (gandrīz) nevajag vienīgi asteres. Tās ir puķes, kuras aplaista, tikai iestādot. Liekais mitrums rosina fuzariozes attīstību. Puķe labi aug arī sausumā. Taču šovasar vienu reizi nācies aplaistīt arī asteres, jo sausums ir nebijušos apmēros.
Sausumā jāuzmanās ar mēslošanu. Lielākā daļa puķu dārzā mēslojamas vienu reizi. Kompleksos minerālmēslus pavasarī dod ziemcietēm – uzber un aprušina. Tos iestrādā augsnē, stādot viengadīgās puķes, kas paredzētas griešanai. Pārmēslot nedrīkst, jo karstumā augs nemaz nespēj uzņemt tam iedoto papildbarību un augsnē var veidoties pārāk liela sāļu koncentrācija. Piemēram, daži puķkopji sūdzas, ka puķzirņu lapas krokojas. Tajā, šķiet, varētu vainot karstumu, kas bloķē augam normālu vielmaiņu.
Mēslojuma papildporcija tagad derētu delfīnijām, kuras gatavojas ziedēšanai, īpaši tad, ja pavasarī tas nav izdarīts. Jārēķinās, ka papildu barība derētu tiem augiem, kurus intensīvi laista.
!!! Papildu barību augiem ieteicams dot tikai šķidrā veidā pēc salaistīšanas.