Latvija U-20 hokeja izlase atgūst vietu Elites divīzijā

• Sazināties
  • Saites

Sports » Hokejs

Palielināt Samazināt 20 Dec 2010 , 05:55

Vietu pasaules hokeja čempionāta Elitē pēc gada pārtraukuma svētdien atguva Latvijas U-20 hokeja valstsvienība, kas izšķirīgajā spēlē pirmajā divīzijā Bobruiskā ar rezultātu 3:1 pieveica turnīra rīkotājus - Baltkrievijas vienaudžus.

Pats spēles sākums Latvijas hokejistiem padevās ļoti nesekmīgs, jo pirmo divu minūšu laikā noraidījumus izpelnījās Dīķis un Ralfs Freibergs. It īpaši apšaubāms šķita Freibergam piešķirtais noraidījums par spēles laika vilcināšanu, jo situācijas atkārtojumi parādīja, ka ripa pirms laukuma atstāšanas acīmredzami skāra Baltkrievijas komandas hokejista plecu.

Drīz vien divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru veiksmīgi prata realizēt Baltkrievijas pārstāvji, kad mača trešajā minūtē vārtus guva Jerokho.

Pēc gūtajiem vārtiem laukuma saimniekiem radās vēl viena laba izdevība tikt pie vārtu guvuma, taču veiksmīgi Latvijas vienības vārtos darbojās Jānis Kalniņš. Pēc brīža iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā radās arī Latvijas izlasei, ko acīgi prata izmantot Dīķis. Vārtu guvumā viņam precīzi asistēja Upītis un Zemgus Girgensons.

Arī perioda turpinājumā komandas daudz atradās skaitliski nevienādos sastāvos, taču allaž veiksmīgi darbojās abu vienību vārtsargi un aizsargi.

Perioda beigās iniciatīva jau pilnībā bija pārgājusi Latvijas hokejistu pusē, taču tā izskaņā Latvijas komanda atkal palika trīs laukuma spēlētāju sastāvā, un no otro vārtu zaudējumu viņus glāba tikai izmisīga mazākuma virknējumu un Kalniņa spēle.

Jau pašā otrā perioda sākumā Latvijas izlase prata izvirzīties vadībā, kad pirmais pie vārtsarga atsistās ripas piesteidzās Zabis un no gaisa trieca to pretinieku vārtos.

Pēc gūtajiem vārtiem spēlē iestājās notikumos skops posms, taču pēc astoņām nospēlētām minūtēm lielu vēlmi atspēlēties sāka izrādīt laukuma saimnieki, vairākas reizes iespiežot Latvijas izlases spēlētājus savā aizsardzības zonā un veidojot bīstamas saspēles Kalniņa sargāto vārtu tuvumā.

Drīz vien gan Latvijas vienībai atkal radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, kas spēles iniciatīvas grožus atgrieza Leonīda Beresņeva vadītās komandas rokās.

Latvieši pretinieku vārtu virzienā raidīja vairākus daudzsološus metienus, taču pārliecinoši savus pienākumus pildīja Baltkrievijas izlases vārtsargs Aleksandrs Boroduļa. Perioda beigās Latvijas vienība sāka piekopt izteiktu spēli uz pretuzbrukumiem, lielāku vērību piešķirot savu vārtu drošībai un pie katras izdevības cenšoties pieturēt ripu pretinieku aizsardzības zonā.

Piekoptais spēles stils otrā perioda izskaņā Latvijas izlasei dāvāja vairākas labas iespējas dubultot savu pārsvaru, kā arī ļāva spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču rezultāts uz tablo palika nemainīgs -2:1 Latvijas izlases labā.

Dueļa noslēdzošās trešdaļas pirmā puse pagāja bez vērā ņemamiem notikumiem pie abu komandu vārtiem. Kamēr baltkrieviem vienreiz radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, Latvijas izlases pie šādas izdevības tika divas reizes, taču pārspēt pretinieku vārtsargu viņiem neizdevās.

Tuvojoties mača beigām, manāmi aktivizējās laukuma saimnieki, kamēr Latvijas hokejisti joprojām piekopa piesardzīgu spēles stilu, cerot uz veiksmi pretuzbrukumos.

Veiksmīgi Latvijas izlases vārtos turpināja darboties Kalniņs, kurš vairākas reizes acīgi atvairīja pretinieku raidītās ripas. Teicama izdevība izlīdzināt rezultātu laukuma saimniekiem radās divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Latvijas vārtu priekšā no lieliskas pozīcijas vairākas reizes pa ripu trāpīt nespēja mājinieku uzbrucējs.

Drīz vien Baltkrievija nomainīja savas komandas vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču to acīgāk prata izmantot Latvijas vienība, kad ripu tukšos sāncenšu vārtos raidīja komandas kapteinis Upītis.

Latvija U-20 - Baltkrievija U-20 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Vārtu guvēji: Vadims Jeroko (Avtajevs) 2:19 (0:1 vair.), Edgars Dīķis (Upītis, Girgensons) 7:29 (1:1 vair.), Bruno Zabis (Pelšs) 22:07 (2:1), Juris Upītis 59:28 (3:1 tukšos vārtos).

Metieni: 21 - 26

Soda minūtes: 20 - 12

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 6:1 apspēlēja Lielbritānijas vienaudžus, nākamajā mačā 9:0 sagrāva Ukrainas hokejistus, pēc tam ar 2:1 pieveica Japānu, bet ceturtajā spēlē 1:0 uzvarēja Itāliju.

Kā pirms pasaules čempionāta informēja Latvijas U-20 izlases vadība - mērķis ir iekļūt augstākajā divīzijā.

Latvijas U-20 izlases sastāvs pasaules čempionātā Bobruiskā

Vārtsargi: Jānis Kalniņš (Liepājas metalurgs), Kristers Gudļevskis (HK Rīga).

Aizsargi: Ēriks Ševčenko (HK Rīga), Mārtiņš Porejs (HK Rīga), Mārtiņš Jakovļevs (HK Rīga), Artūrs Salija (HK Rīga), Kārlis Kalvītis (HK Rīga), Edgars Dīķis (HK Rīga), Raimonds Tūbelis (Liepājas metalurgs), Ralfs Freibergs (Texas Tornado HC, ASV).

Uzbrucēji: Māris Bičevskis (HK Rīga), Juris Upītis (HK Rīga), Elvijs Biezais (HK Rīga), Dāvis Straupe (HK Rīga), Artūrs Mickevičs (HK Rīga), Māris Diļevka (Liepājas metalurgs), Egils Kalns (Liepājas metalurgs), Bruno Zabis (Liepājas metalurgs), Ronalds Ķēniņš (GCK Lions, Šveice), Ģirts Jansons (Muik Hockey, Somija), Kristiāns Pelšs (Edmonton Oil Kings, Kanāda), Zemgus Girgensons (Dubuque Fighting Saints, ASV).

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 20 Decembrī 2010

Skatīts : 1475 reizes

Birkas : izlase, divīzijā, Baltkrievijas, čempionāta, U-20, elitē, hokejistiem, spēles, valstsvienība, hokeja

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Vīns tika saukts par Venēras pienu.
-- Helvēcijs

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

• Visi aktuālie video
  • 29 Martā vēsturē

Vai jūsu paziņu lokā atrodas kāds, kurš nemaksā nodokļus?
    Atbildes: 49

„Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

19 Janvārī 2023
    Elita Veidemane

Eiduka prestižajā 'Tour de Ski' sasniedz karjeras labāko rezultātu slēpojumā klasiskajā stilā

Наша команда искусных исполнителей приготовлена выдвинуть вам передовые системы утепления, которые не только гарантируют долговечную протекцию от холодильности, но и подарят вашему жилищу стильный вид.
    Мы эксплуатируем с современными строительными материалами, заверяя постоянный срок службы службы и превосходные решения. Изоляция наружных стен – это не только сокращение расходов на подогреве, но и ухаживание о окружающей природе. Экологичные инновации, каковые мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природных ресурсов.
    Самое основное: <a href=https://ppu-prof.ru/>Утепление фасада дома снаружи цена</a> у нас стартует всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домик в истинный приятный корнер с минимальными затратами.
    Наши достижения – это не только изоляция, это образование пространства, в где каждый член символизирует ваш личный образ действия. Мы берем во внимание все твои потребности, чтобы преобразить ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
    Не откладывайте заботу о своем квартире на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш обиталище не только теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших работах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в мир гармонии и стандартов.