Sportista A un B provju analīzēs tika atrasts aizliegtais stimulants metileksanamīns. Tā ir viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem svara regulēšanai.
Kā Sočos aģentūrai LETA apliecināja Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers, B proves atvēršanu pieprasījis pats Pavlovs.
Sestdien notikusi SOK Disciplinārās komisijas sēde, kur telefonkonferences formātā piedalījās arī Vitālijs Pavlovs, noliedzot apzinātu aizliegto vielu lietošanu. Sportists apliecināja, ka šīs hokeja sacensību sezonas laikā ir lietojis vienīgi sava kluba Rīgas «Dinamo» ārsta ieteiktos medikamentus un uztura bagātinātājus.
Pēc oficiāla lēmuma Pavlovs tiks diskvalificēts no olimpisko spēļu ceturtdaļfināla mača ar Kanādu. Viņam tiks atņemta piemiņas medaļa un diploms par dalību olimpiskajās spēlēs, bet hokeja valstsvienības rezultātu tas neiespaidos.
LOK uzsver, ka visi medikamenti, atjaunošanās līdzekļi un uztura bagātinātāji, kurus saņem Latvijas komandas sportisti olimpisko spēļu laikā, ir laboratoriski pārbaudīti, ar atbilstošiem sertifikātiem un nesatur aizliegtās vielas.
Sākot ar pagājušā gada septembri, pēc LOK pasūtījuma Latvijas Antidopinga aģentūra (LAA) ir veikusi vairāk par 65 dopinga pārbaudēm, tai skaitā visiem 58 Latvijas olimpiskās komandas sportistiem. Tā 2013.gada 10.decembrī šāda pārbaude tika veikta arī Pavlovam, bet šīgada 2.janvārī no Helsinku Antidopinga laboratorijas tika saņemta atbilde par negatīvu rezultātu.
Soču olimpisko spēļu laikā jau ir veiktas dopinga analīzes 29 Latvijas sportistiem, atsevišķiem atlētiem - atkārtoti.
LOK uzsver, ka nosoda dopinga lietošanu sportā un ir par godīgu spēli, atzīstot, ka dopinga lietošana nav savienojama ar olimpiskajiem principiem un olimpieša statusu.
Pēc saņemtās informācijas no sportista SOK Disciplinārās komisijas sēdes laikā LOK piekrīt hokejistam, ka aizliegtā viela nav lietota apzināti.
Minētais dopinga gadījums neliek pārskatīt hokeja komandas spēļu rezultātus un izcīnīto astoto vietu olimpiskajā hokeja turnīrā.
Lēmumu par sportista diskvalifikāciju pieņems Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF), bet viņam varētu tikt liegts spēlēt hokeju līdz pat diviem gadiem.
Atgriežoties mājās pēc olimpiskajām spēlēm, LOK sadarbībā ar LAA, Latvijas Hokeja federāciju (LHF), hokeja klubu Rīgas «Dinamo» un tā apkalpojošo personālu veiks tālāku lietas patieso apstākļu noskaidrošanu, lai izslēgtu šādu gadījumu atkārtošanos nākotnē.
Tikmēr par iespējamiem sodiem, kas piemērojami sportistam, norīkots lemt Starptautiskajai Hokeja federācijai (IIHF).
Šis ir ceturtais oficiāli apstiprinātais dopinga lietošanas gadījums šajā Olimpiādē.
Pašlaik 24 gadus vecais Pavlovs Sočos piedalījās visās piecās Latvijas izlases spēlēs, veicot vienu rezultatīvu piespēli un iekrājot pozitīvu lietderības koeficientu +1.
Uzbrucējs 2012.gada vasarā noslēdza trīs gadu līgumu ar Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Rīgas «Dinamo», kura rindās viņš šosezon 50 spēlēs guvis sešus vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles.
Latvijas pēdējie oficiālie olimpiskie dopinga gadījumi bija 2000.gada Sidnejas Olimpiādē airētājam Andrim Reinholdam, kā arī 2002.gadā pirms Soltleiksitijas olimpiskajām spēlēm bobslejistam Sandim Prūsim, kas gan toreiz neliedza viņam startēt spēlēs.