Pirmās trešdaļas sākumā reāla iespēja atklāt rezultātu bija Baltkrievijai, kad Oskars Cibuļskis aiz Latvijas vārtiem nespēja savaldīt ripu - Andrejs Kosticins viņam to atņēma un izdarīja bīstamu metienu pa Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem, taču vārtus baltkrievs neguva.
Mirkli pēc tam Latvijas izlase spēlēja vairākumā, tomēr rezultāts nemainījās.
Turpinājumā Latvijai jau bija vairākas iespējas gūt vārtus, taču veiksmīgi spēlējošo Andreju Mezinu pārspēt neizdevās. Spēles desmitajā minūtē divas minūtes par mača gaitas vilcināšanu saņēma Mezins, kurš ripu raidīja pāri apmalei.
Latvijas izlasei vairākumā bija nepieciešamas tikai sešas sekundes, lai atklātu rezultātu, kad Arvīda Reķa mesto ripu pie vārtiem pielaboja Cipulis un atklāja spēles rezultātu.
Pēc gūtajiem vārtiem Latvijai vēlreiz bija iespēja izspēlēt skaitlisko pārsvaru, kurā Mezina atvairīto metienu Pujacs raidīja tukšos vārtus un Latviju izvirzīja vadībā ar 2:0.
Pusotru minūti vēlāk Artūrs Kulda saņēma divu minūšu noraidījumu par rupjību, taču šajā pārsvarā rezultāts nemainījās. Spēles 18.minūtē Miķelis Rēdlihs iegāja Baltkrievijas aizsardzības zonā un izdarīja piespēli uz zilās līnijas Pujacam, kurš ar spēcīgu šķēlienu otro reizi šajā mačā pārspēja Mezinu.
Trešdaļas pašā izskaņā baltkrievi vienus vārtus tomēr atguva, kad vairākumā no zilās līnijas precīzi meta Kostjučenoks. Līdz trešdaļas beigām tobrīd bija palikušas tikai 29 sekundes.
Otrā trešdaļa iesākās ar vēl vienu Latvijas izlases mazākumu, kad Pujacs ar nūju pa seju iesita Mihailam Grabovskim. Baltkrievijai bija nepieciešamas tikai 30 sekundes, lai samazinātu rezultātu, kad Dmitrija Meļeško mestā ripa vārtu priekšā atsitās pa kāju Grabovskim un ielidoja vārtu tīklā.
Spēles 25.minūtē Latvija pie Mezina sargātajiem vārtiem izveidoja vairākus ļoti bīstamus vārtu gūšanas momentus, tomēr baltkrievu pārspēt neizdevās.
Turpinājumā abas komandas apmainījās ar vēl diviem ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem, tomēr, pateicoties abu vienību neprecizitātei, vārti netika gūti.
Mirkli pēc tam Latvija atkal bija spiesta spēlēt mazākumā, kad uz noraidīto soliņu devās Jānis Andersons, taču rezultāts šajā vairākumā nemainījās. Latvijai izturot mazākumu, tiesnesis vēlreiz piesprieda divu minūšu sodu, taču arī šajā pārsvarā Baltkrievija vārtus neguva.
Četras minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Ņiživijs diezgan kuriozā veidā guva vārtus, kad ripa, kuru viņš mēģināja piespēlēt Cipulim vārtu priekšām, ieslīdēja vārtu apakšējā stūrī.
Nedaudz vēlāk Kaspars Saulietis ar aktīvu spēli nopelnīja Latvijai vairākumu. Latvija šajā viena laukuma spēlētāja pārsvarā vārtus neguva. Otrā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 4:2 Latvijas komandas labā.
Vārtu guvēji: Mārtiņš Cipulis (Reķis, Ņiživijs) 9:26 (1:0, vair.), Georgijs Pujacs (Džeriņš, M.Rēdlihs) 13:23 (2:0, vair.), Georgijs Pujacs (M.Rēdlihs) 17:19 (3:0), Viktors Kostučjonoks (Kitarovs, Demakovs) 19:13 (1:3, vair.), Mihails Grabovskis (Korobovs, Meleško) 20:53 (2:3, vair.), Aleksandrs Ņiživijs (Cipulis, Vasiļjevs) 36:17 (4:2), Mārtiņš Cipulis 49:44 (5:2, vair.).
Atpalicēju turnīra pirmajā kārtā ceturtdien Latvija ar 2:5 zaudēja Slovēnijai, piedzīvojot ceturto neveiksmi pēc kārtas un sarežģījot uzdevumu nosargāt vietu elitē. Tikmēr Baltkrievija ar 7:2 uzvarēja Austriju, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā.
Arī Baltkrievijai grupu turnīrs izvērtās neveiksmīgs. Ar 1:4 tika zaudēts Kanādai un Šveicei, kā arī ar 1:2 pagarinājumā atzīts Francijas pārākums.
Atgādinām, ka piecos pasaules čempionātos, kopš izlases galvenais treneris ir Oļegs Znaroks, tikai vienreiz - 2007. gadā Maskavā nācās cīnīties par vietas saglabāšanu elitē, ar ko komanda tika galā lieliski.
Tomēr šī ir jau ceturtā reize, kad Znaroka vadītā komanda neizpilda Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes pirms turnīra izvirzīto uzdevumu iegūt konkrētu vietu.
Kā ziņots, Latvijas komandas vadība sev par mērķi bija izvirzījusi iekļūšanu ceturtdaļfinālā, bet uzdevums no Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ir saglabāt vietu elites divīzijā.
Otrā sestdienas spēlē Slovēnija tiekas ar Austriju, kas būs Latvijas pretiniece svētdien. Turnīra divas labākās komandas saglabās vietu elitē arī nākamajā gadā, bet divas vājākās pārcelsies uz pirmo divīziju.
Nākamajā gadā elitē spēlēs 2011. gada pirmās divīzijas turnīru uzvarētājas Kazahstāna un Itālija.
PČ Bratislavā un Košicē risinās no 29. aprīļa līdz 15. maijam.