14 Jūnijā, Sestdiena
Sports :

Martinam Dukuram otrais olimpiskais sudrabs!

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Sports » Ziemas sporti, Dienas ziņa, Soči 2014

Palielināt Samazināt 15 Feb 2014 , 21:45

Martinam Dukuram otrais olimpiskais sudrabs!

Latvijas skeletonists Martins Dukurs sestdien kļuva par Soču olimpisko spēļu vicečempionu, izcīnot savu otro olimpisko sudraba godalgu. Zelta medalu ieguva mājinieks Aleksandrs Tretjakovs, bet vecākais no brāļiem Dukuriem Tomass izcīnīja ceturto vietu. Šī ir kļuvusi par Latvijas veiksmīgāko ziemas Olimpiādi kopš neatkarības atgūšanas. Iepriekš Vankūverā tika izcīnītas divas sudraba medaļas, to skaitā arī M. Dukuram, bet Sočos jau iegūts viens sudrabs un divas bronzas.

Tomass Dukurs sacensības noslēdza ceturtajā vietā, izmantojot amerikāņa Džona Deilija rupjo kļūdu un pakāpjoties no piektās pozīcijas. Līdz medaļai latvieti šķīra 0,32 sekundes.

Dienas otrajā braucienā M. Dukurs uzrādīja otro labāko laiku aiz Tretjakova un summā viņam zaudēja 0,81 sekundi. Četros braucienos latvietis divreiz bija otrais, bet reizi - pirmais.

Trešais tikmēr bija Metjū Antuāns no ASV, kurš uzvarētājam zaudēja 2,97 sekundes.

T. Dukurs sacensību braucienos uzrādīja attiecīgi sesto, divpadsmito, piekto un septīto labāko laiku.

Prezidents sveic Dukurus

«Latvijas olimpieši turpina pārsteigt, šodien sniedzot neaprakstāmu prieku visiem, kas tur īkšķus par skeletonistiem,» paziņojumā medijiem citēts Valsts prezidents Andris Bērziņš, sveicot sportistu ar panākumu Olimpiādē.

Bērziņš izsaka pateicību Latvijas skeletona komandai par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu, sveic M. Dukuru ar sudraba medaļas iegūšanu un novēlot neapstāties pie sasniegtā un turpināt «tādā pašā uzvaras gājienā arī citos startos».

< VIETU SADALĪJUMS SKELETONĀ VĪRIEŠIEM >

1. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija): 3:44,29

2. Martins Dukurs (Latvija): 3:45,10 (+0,81)

3. Metjū Antuāns (ASV): 3:47,26 (+2,97)

4. Tomass Dukurs: (Latvija): 3:47,58 (+3,29)

5. Sergejs Čudinovs (Krievija): 3:47,59 (+3,30)

6. Ņikita Tregubovs (Krievija): 3:47,62 (+3,33)

7. Džons Fairbairns (Kanāda): 3:48,13 (+3,84)

8. Kristens Bromlijs (Lielbritānija): 3:48,17 (+3,88)

9. Aleksandrs Krokels (Vācija): 3:48,29 (+4,00)

10. Dominiks Pārsons (Lielbritānija): 3:48,36 (+4,07)

Dienas pirmajā braucienā M. Dukurs uzrādīja labāko laiku un spēja trasē mazināt Tretjakova pārākumu startā, no piektdien iekrātā deficīta atspēlējot 0,02 sekundes. Līdz ar to pirms noslēdzošā brauciena latvietis krievam zaudēja 0,54 sekundes.

Trešais bija Metjū Antuāns no ASV, kurš līderim zaudēja 2,26 sekundes un par 0,04 sekundēm apsteidza savu tautieti Džonu Deiliju.

Savukārt T. Dukurs uzrādīja piekto labāko laiku un pakāpās uz piekto vietu, no trešās pozīcijas atpaliekot par 0,31 sekundes tiesu.

M. Dukurs pēc piektdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem atrādās otrajā vietā, no Tretjakova atpaliekot par 0,56 sekundēm. Tikmēr T. Dukurs bija sestais, trešās vietas īpašniekam zaudējot 0,51 sekundi.

< KOPVĒRTĒJUMS PĒC TRĪS BRAUCIENIEM >

1. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija): 2:48,27

2. Martins Dukurs (Latvija): 2:48,81 (+0,54)

3. Metjū Antuāns (ASV): 2:50,53 (+2,26)

4. Džons Deilijs (ASV): 2:50,57 (+2,30)

5. Tomass Dukurs: (Latvija): 2:50,84 (+2,57)

6. Sergejs Čudinovs (Krievija): 2:50,88 (+2,61)

7. Ņikita Tregubovs (Krievija): 2:50,97 (+2,70)

8. Džons Fairbairns (Kanāda): 2:51,17 (+2,90)

9. Dominiks Pārsons (Lielbritānija): 2:51,40 (+3,13)

10. Kristens Bromlijs (Lielbritānija): 2:51,43 (+3,16)

11. Franks Rommels (Vācija): 2:51,47 (+3,20)

Sacensībās piedalījās 27 sportisti.

Līdz šim vēsturē divas olimpiskās medaļas ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un krievam Tretjakovam Sočos ir iespēja pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona, un tāds tas paliks arī Sočos, jo Olimpiādei nav kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Latvija olimpiskajās skeletona sacensībās debitēja 2002.gadā, kad uz Soltleiksitiju tika aizsūtīts tobrīd 20 gadus vecais Tomass, bet vēl pēc četriem gadiem Turīnā valsti pārstāvēja 21 gadu vecais Martins. Pēc šīm sacensībām sākās straujš skeletonistu progress, un uz 2010.gada Vankūveras Olimpiādi Martins jau ieradās kā galvenais favorīts. Tomēr viņam nācās piekāpties mājiniekam Montgomerijam, samierinoties ar sudrabu, bet Tomass ieguva ceturto vietu.

< KOPVĒRTĒJUMS PĒC DIVIEM BRAUCIENIEM >

1. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija): 1:51,99

2. Martins Dukurs (Latvija): 1:52,55 (+0,56)

3. Džons Deilijs (ASV): 1:53,58 (+1,59)

4. Metjū Antuāns (ASV): 1:53,84 (+1,85)

5. Sergejs Čudinovs (Krievija): 1:54,02 (+2,03)

6. Tomass Dukurs: (Latvija): 1:54,09 (+2,10)

7. Franks Rommels (Vācija): 1:54,14 (+2,15)

8. Džons Fairbairns (Kanāda): 1:54,26 (+2,27)

8. Kristens Bromlijs (Lielbritānija): 1:54,26 (+2,27)

10. Dominiks Pārsons (Lielbritānija): 1:54,40 (+2,41)

10. Ņikita Tregubovs (Krievija): 1:54,40 (+2,41)

Piektdien noslēdzās skeletona sacensības sievietēm, kurās 20 gadus vecā Lelde Priedulēna savās debijas Olimpiādes spēlēs izcīnīja dalītu 14. vietu. Par olimpisko čempioni kļuva Lielbritānijas sportiste Elizabete Jarnolda.

Olimpiskās spēlēs Krievijas kūrorta pilsētā risināsies līdz 23. februārim.


IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 15 Februārī 2014

Skatīts : 1650 reizes

Avots : http://www.tvnet.lv/sports/olimpiskas_speles/497711-martinam_dukuram_otrais_olimpiskais_sudrabs

Birkas : Dukurs, vicečempionu, godalgu, skeletonists, sudraba, Soču, olimpisko

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Praktiskajā dzīvē visi cilvēki - ateisti: caur saviem darbiem, ar savu uzvedību viņi noliedz jebkuru ticību.
-- Feijerbahs

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 14 Jūnijā vēsturē

    Kam šobrīd visvairāk būtu nepieciešama sociālā palīdzība?
    Atbildes: 55

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV