20 Aprīlī, Sestdiena
Sports :

Vēsturiska uzvara!!! Latvija pārspēj Šveici un iekļūst 1/4 finālā. Trešdien pret Kanādu

• Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Sports » Ziemas sporti, Dienas ziņa, Soči 2014

Palielināt Samazināt 18 Feb 2014 , 21:32

Vēsturisku uzvaru Soču olimpisko spēļu «play-off» kvalifikācijas turnīra mačā otrdien izcīnīja Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar 3:1 pieveica pasaules vicečempioni Šveici. 1/4 finālā Latvijas valstsvienība trešdien tiksies ar pašreizējo olimpisko čempioni Kanādu. Mūsu komanda olimpisko spēļu labāko astoņniekā iekļuvusi pirmo reizi.

Spēli abas vienības iesāka ātri un azartiski, tomēr turpmākajās minūtēs cīņas temps nedaudz kritās. Mača ceturtajā minūtē Koba Jass neatļauti bloķēja pretinieku spēlētāju par ko tika sodīts ar divu minūšu noraidījumu. Jau pirmajās skaitliskā vairākuma sekundes Šveice bīstami apdraudēja Edgara Masaļska sargātos vārtus, tomēr vārtsargs darbojās pārliecinoši.

Arī atlikušajās sekundēs Masaļskis vairākas reizes glāba Latviju no pirmo vārtu zaudējuma, palīdzot izturēt pirmo mazākumu spēlē. Pēcāk Šveice būtiski pārņēma iniciatīvu.

Mača devītajā minūtē Oskars Bārtulis ar precīzu metienu no distances izvirzīja vadībā Latviju - 1:0. Lieliski vārtu guvuma izspēlē darbojās Mārtiņš Karsums, kurš ar augumu aizsedza Šveices vārtsarga Jonasa Hillera redzamību. Divas minūtes vēlāk šveicietis Moriss Trakslers pārkāpa noteikumus pret Zemgu Girgensonu, ļaujot Latvijai pirmo reizi mačā aizvadīt skaitlisko vairākumu.

Jau pirmajās sekundēs Lauris Dārziņš pēc teicamas Miķeļa Rēdliha piespēles dubultoja pārsvaru - 2:0. Trešdaļas beigas aizritēja Latvijas izlases zīmē, vairākas reizes izveidojot bīstamas situācijas pie Hillera vārtiem, tomēr rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas pirmās minūtes aizritēja līdzvērtīgi, abām komandām izveidojot vairākus pusmomentus pie pretinieku vārtiem. Mača 27.minūtē Šveices izlases uzbrucējs Andrēass Ambīls no pašas vārtu priekšas izdarīja metienu augšējā vārtu stūrī, tomēr teicamu reakciju nodemonstrēja Masaļskis, kurš ripu iespaidīgi ķēra. Turpmākajās minūtēs būtiski pieauga Šveices ofensīva Latvijas izlases zonā, latviešiem spēlējot uz retiem pretuzbrukumiem.

Vēlāk - 35.minūtē - Šveice rezultātu uz tablo tomēr samazināja, kad precīzs metiens no vārtu priekšas padevās Plisam (2:1). Īsi pēc zaudētajiem vārtiem Jānis Sprukts Latvijai nopelnīja otro vairākumu spēlē, taču pēc divām minūtēm rezultāts nemainījās. Cīņas 38.minūtē Masaļskis kārtējo reizi glāba Latviju no vārtu zaudējuma, palīdzot izlasei arī pēc otrās trešdaļas atrasties vadībā.

Arī spēles trešā trešdaļa iesākās aktīvi, izlasēm spēlējot atklātu hokeju. Mača 47.minūte lielisku iespēju neizmantoja Girgensons, kura mestā ripa trāpīja virsū Hilleram. Turpinājumā Latvijas hokejisti ar spēka spēli mēģināja izjaukt visus Šveices izlases pozicionālos uzbrukumus.

53.minūtē Dārziņš ielauzās Šveices aizsardzības zonā un izpildīja bīstamu metienu, taču šveiciešu vārtsargs ar to tika galā. Trīs minūtes vēlāk Latvija izveidoja lielisku pretuzbrukumu, izslidojot trijatā pret vienu Šveices aizsargu, tomēr Girgensona mestā ripa trāpīja pa vārtu konstrukciju.

Trešdaļas pirmspēdējā minūtē Reto Surī no laukuma malas izslidoja vienatnē pret Masaļski, tomēr Latvijas izlases vārtsargs pozicionāli spēlēja veiksmīgi, ķerot ripu.

Spēles pēdējā minūtē Šveice nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju, taču jau pirmajā uzbrukumā Dārziņš ieguva ripu un guva Latvijai trešos vārtus mačā. Atlikušajās sekundēs Šveice vairs nespēja vārtus atgūt, kas ļāva Latvijai iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā.

Latvija - Šveice 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Vārtu guvēji: 1:0 Oskars Bārtulis (Daugaviņš, Girgensons) (08:38), 2:0 Lauris Dārziņš (M.Rēdlihs) (11:19, vair.), 1:2 Martins Pliss (Surī) (35:01), 3:1 Lauris Dārziņš (Pavlovs, Masaļskis) (59:00, tukšos vārtos).

Metieni: 22 - 33

Soda minūtes: 2 - 4

Latvija ar Šveici spēlēja arī Soču olimpiskā turnīra C apakšgrupas ietvaros. Uzvaru (1:0) šajā cīņā nepilnas astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām izcīnīja šveicieši.

Latvijas izlases sastāvs mačam ar Šveici

Vārtsargi: Edgars Masaļskis (Kristers Gudļevskis)

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Arvīds Reķis, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks, Oskars Bārtulis, Artūrs Kulda, Ralfs Freibergs

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis, Vitālijs Pavlovs, Mārtiņš Karsums, Miķelis Rēdlihs, Jānis Sprukts, Ronalds Ķēniņš, Kaspars Daugaviņš, Koba Jass, Herberts Vasiļjevs, Zemgus Girgensons

«Play-off» kārtas mači notiks 18.februārī, dienu vēlāk paredzēti ceturtdaļfināli, pusfināli būs 21.februārī, bet cīņas par medaļām notiks 22. un 23.februārī.

Turnīrā kopumā 12 izlases sadalītas tika trīs grupās, pa četrām komandām katrā, kas aizvadīja viena apļa turnīru. Pēc tā rezultātiem izlases tika sarindotas no pirmās līdz 12.labākajai, četrām vadošajām vienībām nopelnot automātisku vietu ceturtdaļfinālā. Pārējās astoņas komandas tiksies četros «play-off» kārtas pāros, noskaidrojot pārējās četras ceturtdaļfināla dalībnieces.

Pirmo reizi Latvijas hokeja izlase olimpiskajās spēlēs startēja pirmās brīvvalsts laikā 1936.gadā, kad ierindojās 13.vietā, bet pēc neatkarības atgūšanas tā piedalījusies arī 2002., 2006. un 2010.gada Olimpiādē, vienreiz izcīnot devīto vietu, bet divreiz ieņemot 12.pozīciju. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvijas izlase bija ļoti tuvu iekļūšanai ceturtdaļfinālā, tomēr «play-off» kārtas mačā vien pagarinājumā zaudēja Čehijai.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 18 Februārī 2014

Skatīts : 1541 reizi

Birkas : Šveici, Play-off, valstsvienība, Soču, olimpisko, ceturtdaļfinālā, hokeja

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Izteicienu grāmatas... ne tikai neapspiež prāta darbības patstāvību, bet, tieši otrādi, to izraisa.
-- Lamartins

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

• Visi aktuālie video
  • 20 Aprīlī vēsturē

Cik daudz naudas mēnesī tērējat mobilā telefona sarunām?
    Atbildes: 74

„Lai karš beigtos, Krievijai tas jāzaudē,” Davosas forumā teicis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, „tāpēc mēs piegādāsim Ukrainai bruņojumu ciešā komunikācijā ar mūsu partneriem.” Šķiet, viens no cerīgākajiem paziņojumiem. Šodien Vācijā acīmredzot tiks apstiprināts jauns aizsardzības ministrs – Boriss Pistoriuss, kuru vieni dēvē par klasisko vācu sociāldemokrātu raudzes politiķi, citi raugās uz viņu ar piesardzību, tomēr atzīst, ka diez vai ministrs pieņems lēmumus, kas nebūs saskaņoti ar Šolca politisko pozīciju. Ja Šolca pozīcija ir tāda, kādu viņš parādīja Davosā, tad nacistiskās Krievijas noorganizētā šausmu nakts varētu iet uz rīta pusi.

19 Janvārī 2023
    Elita Veidemane

Eiduka prestižajā 'Tour de Ski' sasniedz karjeras labāko rezultātu slēpojumā klasiskajā stilā

Наша команда искусных исполнителей приготовлена выдвинуть вам передовые системы утепления, которые не только гарантируют долговечную протекцию от холодильности, но и подарят вашему жилищу стильный вид.
    Мы эксплуатируем с современными строительными материалами, заверяя постоянный срок службы службы и превосходные решения. Изоляция наружных стен – это не только сокращение расходов на подогреве, но и ухаживание о окружающей природе. Экологичные инновации, каковые мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природных ресурсов.
    Самое основное: <a href=https://ppu-prof.ru/>Утепление фасада дома снаружи цена</a> у нас стартует всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домик в истинный приятный корнер с минимальными затратами.
    Наши достижения – это не только изоляция, это образование пространства, в где каждый член символизирует ваш личный образ действия. Мы берем во внимание все твои потребности, чтобы преобразить ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
    Не откладывайте заботу о своем квартире на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш обиталище не только теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших работах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в мир гармонии и стандартов.