Stacijā «Fukšima-1» ap plkst.16.00 (plkst.9 pēc Latvijas laika) noticis sprādziens, kurā cietuši vairāki cilvēki, ziņo ārvalstu plašsaziņas līdzekļi.
Varas pārstāvji norādījuši, ka šobrīd radiācijas līmenis reaktorā jau 1000 reižu pārsniedzis normu, savukārt pie stacijas vārtiem radiācijas līmeņa norma pārsniegta 70 reizes.
Valdības ģenerālsekretariātā ziņo, ka sprādzienā reaktors nav skarts.
Jaunākā informācija liecina, ka sprādzis ūdensvads, kas tiek izmantots dzesēšanai.
No stacijas pacēlies dūmu mākonis. Japānas mediji ziņo: sprādzienā sagrautas reaktora ēkas sienas un jumts.
Jaunākā informācija liecina, ka Japānas valdība lēmusi paplašināt evakuācijas zonu līdz 20 kilometriem no stacijām. Iepriekš bija izsludināta evakuācija desmit kilometru rādiusā.
Iepriekš pēc zemestrīces no ierindas izgāja enerģijas padeves ierīces, kas kontrolē temperatūru reaktorā un neļauj tam pārkarst. Āzijas mediji ziņo, ka no stacijas apkārtnes evakuēti divi līdz trīs tūkstoši cilvēku.
Ministru kabineta ģenerālsekretārs iepriekš ziņoja, ka situācija tiek kontrolēt un radiācijas noplūde nav konstatēta. Tikmēr ārvalstu mediji ziņo, ka iespējama «japāņu Černobiļa».
Tomēr vēlāk atbildīgie pārstāvji ziņoja, ka stacijas turbīnas zālē nolemts palaist radioaktīvo tvaiku. Šīs darbības sekas netiek precizētas, taču komentējot šo lēmumu, Japānas varas pārstāvis sacīja, ka ir iespējama neliela radiācijas noplūde.
Britu kodolfiziķis Volts Patersons paziņoja, ka stacijā, iespējams, radusies liela un nopietna problēma, kuru nepieciešams risināt maksimāli īsā laikā. «Ja neizdosies risināt šo problēmu tuvāko stundu laikā, viss var beigties ļoti nopietni,» paziņoja eksperts.
Viņš norāda, ka kodoldegvielas stieņi var izkust un «tas ir vislielākais murgs jebkuram kodolfiziķim».
Līdzīga situācija fiksēta arī netālu esošajā stacijā «Fukušima-2», arī tur konstatētas problēmas ar reaktora atvēsināšanas sistēmu. Ūdens temperatūra tur jau ir sasniegusi 100 grādus pēc celsija skalas.