Pareizas un drošas diētas priekšnoteikumi
1.Ja kāds apgalvo, ka trīs dienu laikā novājēsit par 10 kilogramiem, tad bēdziet! Šāds piedāvājums saistīts ar krāpšanu un naudas izmānīšanu, vai arī šāda metode ir bīstama dzīvībai. Normāls svara samazināšanas temps ir vidēji viens kilograms nedēļā. Nepieciešams atcerēties elementāru dzīves patiesību - cilvēki ar lielāku lieko svaru diētas laikā to zaudēs dinamiskāk, vidēji dūšīgi cilvēki to zaudēs lēnāk.
2.Es vienkārši neēdīšu un novājēšu! Ļoti izplatīts mīts starp pseidodietologiem. Lai novājētu, ēst nepieciešams obligāti! Pretējā gadījumā organisms, kurš zaudē nepieciešamās uzturvielas (olbaltuvielas, ogļūdeņražus, taukus, ūdeni utt.), sāks tās uzkrāt nebaltām dienām. Nojaušat, kur šie krājumi tiks noglabāti? Neēšanas rezultātā jūs svaru nevis zaudēsit, bet gan iegūsiet. Tāpēc jebkura badošanās drīkst noritēt tikai un vienīgi ārsta uzraudzībā un vēlams stacionārā. Šī piezīme neattiecas uz parastām atslodzes dienām, jo vienas dienas laikā organisms nepaspēs "nobīties" un ieslēgt krājumu uzkrāšanas mehānismu.
3. Nepieciešamas 5-6 ēdienreizes diennaktī. Ēdienu porcijas nelielas. Beidzamā ēdienreize ap plkst.18:00, izņēmuma gadījumā līdz plkst.19:00. Patiesības labad jāatzīmē, ka pastāv arī citi ieteikumi, kuri norāda, ka beidzamā ēdienreiz var būt 3 stundas pirms gulētiešanas. Tātad, ja gulēt dosities divos naktī, tad beidzamā ēdienreiz var būt ap plkst.23:00.
4. Ūdens. Bieži aizmirstam, ka cilvēka ķermenis vairāk par 50% sastāv no šķidruma. Ūdens lieliski izvada no organisma toksīnus un kaitīgās vielas. Ja organisms neuzņem pietiekami daudz ūdens, tad tas to sāk uzkrāt līdzīgi kā uzturvielas. Ūdens uzkrājas tauku šūnās. Domājams, komentāri lieki. Tāpēc pirms konkrētas diētas izvēlēšanās noteikti pārbaudiet, vai tajā ir punkts, kurā teikts, ka dienā nepieciešams izdzert no 2 līdz 2,5 litriem ūdens. Vēlams negāzēts, avota ūdens. Izņēmuma gadījumā to var aizstāt ar zaļo tēju (bez aromātiskām piedevām). Ūdeni nepieciešams dzert 30 minūtes pirms un pēc ēdienreizes.
5.Beidzamā laikā popularitāti ieguvušas monodiētas (ābolu, kefīra, griķu diētas utt.) un metodes, kad kardināli tiek ierobežota kādas uzturvielas uzņemšana - piemēram, ogļhidrātu (Kremļa diēta, bezogļhidrātu, Atkinsa diēta un citas). Pirmajā brīdī šķiet, ka tās dāvā pietiekami ātru un efektīvu rezultātu, tomēr ilgtermiņā to izmantošana izsauks izmaiņas vielmaiņā. Labākā gadījumā pēc šādām diētām jūs atgūsit to svaru, ar kuru sākāt cīnīties, sliktākā - var rasties sarežģījumi ar konkrētu orgānu darbību. Tāpēc pirms tik radikālu soļu speršanas nepieciešams veikt medicīnisko pārbaudi.
6. Vai diēta bez fiziskas slodzes var dāvāt labus rezultātus? Optimālais risinājums - garas pastaigas svaigā gaisā. Tomēr atcerēsimies, ka pastaigai jāilgst ilgāk par 30 minūtēm, tikai tad "ieslēgsies" tauku sadedzināšanas mehānisms. Diētas laikā nav ieteicams pārlieku aizrauties ar fizisko slodzi, trenažieru zāles vietā labāk apmeklējiet jogas nodarbības.
7.Īpaši nepieciešams atgādināt par dažādām brīnumkapsulām un supertējiņām, kas sadedzina organisma taukus. Pret jebkuru medikamentu un uztura bagātinātāju nepieciešams izturēties uzmanīgi. Pirms to lietošanas konsultējieties ar neatkarīgu ārstu. Lielākai daļai brīnumtējiņu reklāmas materiālos lasāmo īpašību nepiemīt. Labākajā gadījumā šīs tējiņas saturēs urīndzenošas vielas.
Kā redzat veselīgs un pareizs diētas process ir diezgan komplicēts, tomēr tas ir pa spēkam ikvienam.