22 Novembrī, Piektdiena
Sievietēm :

Parazīti - kur un kā tos var dabūt?

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Sievietēm » Veselība

Palielināt Samazināt 9 Nov 2010 , 09:11

Parazīti - kur un kā tos var dabūt?

Pēdējā laikā tiek daudz runāts par organisma un apkārtējās vides piesārņojumu. Sakarā ar ūdens un pārtikas piesārņojumu, ar lielu ķīmisko vielu un antibiotiku lietošanu un ar tūristu pieaugumu strauji palielinās inficēšanās ar dažāda veida parazītiem. Parazīti - cērmes, nematodes, amēbas u.c. daudz lielākā mērā ir izplatīti starp iedzīvotājiem nekā par to ir informēti medicīnas darbinieki.

Parazīts -  organisms, kas dzīvo uz sava saimnieka rēķina. Viņš dzīvo mūsu organismā paralēlu dzīvi, pārtiek no mūsu enerģijas, no mūsu šūnām, no mūsu pārtikas.

Cilvēka organismā var dzīvot vairāk nekā 100 dažāda veida parazīti - sākot ar mikroskopiskām amēbām un beidzot ar lenteņiem, kas var būt pat vairākus metrus gari.

Parazīti dzīvo ne tikai kuņģa zarnu traktā, tos var atrast jebkurā ķermeņa daļā - aknā, plaušās, muskuļos, smadzenēs, asinīs, ādā un pat acīs.

Tradicionāli parazītus nosaka ar fekāliju analīžu palīdzību, bet problēma ir tā, ka šāda metode nav pārāk droša. Analīžu laikā parazītu klātbūtni var noteikt, ja laborants zem mikroskopa ierauga parazīta oliņas, bet, ja tanī brīdī, kad veic analīzes, parazīts nav saražojis oliņas, to klātbūtne paliks nepamanīta. Daži ārsti ieteic veikt analīzes 3 reizes, bet tas visticamāk nepalīdzēs, jo oliņu atlikšanas laiks ir nenormēts. Tikai 8.-10. reizē varētu iegūt patiesu atbildi.

Pirmās pazīmes, kas liecina par parazītu klātbūtni mūsu organismā

Aizcietējumi. Dažas cērmes savu izmēru dēļ var bloķēt dažādus orgānus. Piemēram žūlts ceļu nosprostojums var novest pie aknu slimībām un dzeltes, savukārt zarnu nosprostojums pie aizcietējumiem, bet sliktākajā gadījumā līdz zarnu necaurejamībai un operācijai.

Caureja. Daudzi parazīti ražo vielu līdzīgu prostaglandīnam, kas provocē šķidru vēdera izeju. Caureja - tas var būt viens no rādītājiem parazītu klātbūtnei organismā.

Gāzes un vēdera uzpūšanās. Iekaisuma process tievajās zarnās izsauc vēdera uzpūšanos un gāzu veidošanos. Ja neattīra zarnas no parazītiem šis process ar dažādu intensitāti var atkārtoties dažu mēnešu vai pat dažu gadu garumā.

Zarnu iekaisumi. Parazīti var kairināt un veidot iekaisuma procesu zarnu sieniņās, kas savukārt izraisa daudz nepatīkamu simptomu un mazina barības vielu, jo sevišķi  nepiesātināto taukskābju uzsūkšanās spējas. Rezultātā taukvielas, kurām vajadzētu uzsūkties tievajās zarnās nonāk resnajā zarnā izprovocējot spazmas, aizcietējumus, caureju. Šos taukus var atrast fēču analīzēs un bieži tiek izrakstītas zāles, kas ārstē zarnu iekaisumu, bet neattīra organismu no parazītu piesārņojuma.

Alerģijas.  Pēc savas būtības parazīti ir alergēni un tas liek aizdomāties. Kopā ar ekoloģisko un cita veida piesārņojumu arī parazitārais piesārņojums veicina alerģisko saslimšanu palielināšanos.

Sāpes locītavās un muskuļos. Ir sen zināms, ka parazīti migrē pa mūsu organismu. Kad tas notiek cilvēks jūt sāpes, ko bieži uzskata par artrīta sekām.  Muskuļu iekaisumi un sāpes locītavās bieži var būt kā imunitātes atbildes reakcija uz parazītu klātbūtni organismā, kā arī sekas, kuras ir radījuši parazīti traumējot audus.

Ādas iekaisumi.  Parazīti var izsaukt papilomas, nātreni, ekzēmu, furunkuļus un citus ādas iekaisumus.

Svara problēmas.  Arī paaugstināts vai pazemināts svars var būt par iemeslu parazītu klātbūtnei organismā.
 
Pazemināts svars - zarnu trakta traucējumi, vēdera sāpes, pazemināta apetīte.

Liekais svars -  kā sekas cērmju invāzijai. Trūkstot kuņģa zarnu traktā fermentiem un pienskābām baktērijām pasliktinās pārtikas šķelšanās process un šāda vide ir labvēlīga parazītiem, kā rezultātā organisms piesārņojas arvien vairāk  un veidojas liekais svars. Svara pieaugumu veicina arī toksisko vielu iedarbība uz vielmaiņu. 

Hronisks nogurums. Hroniska noguruma simptomi -  vājuma sajūta, apātija, depresija, koncentrēšanās spēju samazināšanās, slikta atmiņa u.c. Nepietiekamas  barības vielas izsauc fizisko, smadzeņu darbības un emocionālo problēmu rašanos. Pat pie ļoti labas pārtikas lietošanas: olbaltumvielas, taukvielas, vitamīni un minerālvielas sakarā ar sliktām uzsūkšanās spējām organismā neuzsūcās. Un to  pastiprina pastāvīga organisma saindēšanās ar parazītiem un to toksīniem.

Imunitātes traucējumi.  Parazīti novājina imūno sistēmu, samazinot imunoglobolīna aizsargspējas un izprovocējot alerģiskās reakcijas. Tādā veidā tiek atvērts ceļš dažādu infekciju iekļūšanai organismā un kuņģa zarnu traktā veidojas disbakterioze. Parazītu atstātās pēdas var būt par iemeslu biežai slimošanai.

Onkoloģiskās slimības. Hroniska organisma indēšana, novājināta imūnā sistēma, tieša traumējoša iedarbība uz šūnām un orgāniem, ilgstoši iekaisumi un barības vielu nepietiekamība organismā - tas ir pilnīgi pietiekami, lai izprovocētu audzēju veidošanos.

Elpošanas ceļu iekaisums. Daudzi parazīti migrē pa mūsu organismu ,ieskaitot arī elpošanas ceļus. Klepus, paaugstināta temperatūra, gļotu izdalīšanās, iesnas, sinusīts ir pilnīgi reāli simptomi, kas var liecināt par parazītu klātesamību mūsu organismā.

Kādi faktori veicina parazītu vairošanos mūsu organismā
 
Pirmais veicinošais faktors ir  ilgstošs resnās zarnas piesārņojums. Vairums parazītu atrodas resnajā zarnā, vai emigrē caur to. Pēc Britānijas Karaliskās Medicīniskās Akadēmijas zinātnieku domām, 95% slimību tiešā vai netiešā veidā ir saistītas ar resno zarnu.  Akadēmijā tika noteiktas vairāk kā 40 dažādas indīgas vielas, kas veidojas resnajā zarnā. Šie toksīni nokļūst asinsritē un graujoši iedarbojas uz organismu.

 Doktors B. Džensens uzskata ka, vidējam cilvēkam, vecākam par 40 gadiem, resnajā zarnā apmēram noslāņojas no 2-12 kg fēces vielu. Tādā fēces vielu daudzumā var savairoties jebkura izmēra parazīti, kas saindē mūsu organismu. Parazīti pārtiek no paša labākā, ko ēd viņa saimnieks, atstājot tikai ēdiena paliekas. Tieši tāpēc cilvēkiem, kuri ievēro veselīgu dzīves veidu un lieto vitamīnus, ļoti bieži netiek novērots veselības uzlabojums.

"Iekšējie netīrumi ir vēl bīstamāki nekā ārējie. Tas, kas attīrās tikai no ārpuses, paliek piesārņots no iekšpuses. Cik ļoti daudz paliek indīgu vielu organismā, kuras būtu nepieciešams iztīrīt no organisma ar dabīgiem līdzekļiem." tie ir Pola Breggi vārdi, kurš pamatoja un praktizēja organisma attīrīšanu un piekopa veselīgu dzīves veidu. Kad viņš traģiski gāja bojā 96 gados, veicot sekciju, dakteri atklāja ka, viņa iekšējie orgāni bija kā 18 gadīgam jauneklim.

"Mums jāattīra savs organisms no fēču vielām un parazītiem, lai izvairītos no organisma saindēšanās. Neveicot nekādas organisma attīrīšanas procedūras, mēs savu organismu  pakļaujam lielam toksīnu piesārņojumam. 90% slimības sākas resnajā zarnā, šlakvielas iesūcas limfā un asinsritē, parazīti apēd visas vērtīgās uzturvielas un izdala indīgas toksiskās vielas. Toksīni bloķē fermentus - un lūk jums sākums visām slimībām,"  raksta doktors B.Karpenters.


IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 09 Novembrī 2010

Skatīts : 3955 reizes

Avots : http://woman.delfi.lv/health/medicine/paraziti---kur-un-ka-tos-var-dabut.d?id=35048391

Birkas : cērmes, inficēšanās, amēbas, parazītiem, parazīts, parazīti, analīžu, organismā, organisms, organisma

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • Ilmārs Poikāns: Esmu Neo

  • No dzimumzīmes līdz melanomai

  • Kaupers komponē mīlas dziesmu korim

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Cildeni ir atmaksāt vienīgi sev līdzīgam, kas atrodas līdzīgā stāvoklī.
-- Tukidids

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 22 Novembrī vēsturē

    Kam šobrīd visvairāk būtu nepieciešama sociālā palīdzība?
    Atbildes: 55

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Eiduka prestižajā 'Tour de Ski' sasniedz karjeras labāko rezultātu slēpojumā klasiskajā stilā

    Наша команда искусных исполнителей приготовлена выдвинуть вам передовые системы утепления, которые не только гарантируют долговечную протекцию от холодильности, но и подарят вашему жилищу стильный вид.
    Мы эксплуатируем с современными строительными материалами, заверяя постоянный срок службы службы и превосходные решения. Изоляция наружных стен – это не только сокращение расходов на подогреве, но и ухаживание о окружающей природе. Экологичные инновации, каковые мы внедряем, способствуют не только личному, но и поддержанию природных ресурсов.
    Самое основное: <a href=https://ppu-prof.ru/>Утепление фасада дома снаружи цена</a> у нас стартует всего от 1250 рублей за м²! Это доступное решение, которое превратит ваш домик в истинный приятный корнер с минимальными затратами.
    Наши достижения – это не только изоляция, это образование пространства, в где каждый член символизирует ваш личный образ действия. Мы берем во внимание все твои потребности, чтобы преобразить ваш дом еще более дружелюбным и привлекательным.
    Подробнее на <a href=https://ppu-prof.ru/>ppu-prof.ru</a>
    Не откладывайте заботу о своем квартире на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш обиталище не только теплым, но и стильным. Заинтересовались? Подробнее о наших работах вы можете узнать на нашем сайте. Добро пожаловать в мир гармонии и стандартов.

    Komentē    ppu-prof_ea
    18 Janvārī 2024, 11:58
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV


    Pēdējā laikā tiek daudz runāts par organisma un apkārtējās vides piesārņojumu. Sakarā ar ūdens un pārtikas piesārņojumu, ar lielu ķīmisko vielu un antibiotiku lietošanu un ar tūristu pieaugumu strauji palielinās inficēšanās ar dažāda veida parazītiem. Parazīti - cērmes, nematodes, amēbas u.c. daudz lielākā mērā ir izplatīti starp iedzīvotājiem nekā par to ir informēti medicīnas darbinieki.">