Šī saite saglabājās arī tad, ja citi faktori, kas statistiski saistīti ar kriminālu uzvedību, - garīgas slimības, problēmas ģimenē, nabadzība - tika izslēgti.
Hārvarda veselības aizsardzības koledžas pētnieces Andželas Paradī vadītā zinātnieku komanda pārskatīja 4000 amerikāņu veselības un veikto noziegumu vēsturi. Ievācot informāciju par šo cilvēku māšu smēķēšanas ieradumiem, atklājās, ka vismaz paciņu dienā smēķējošo māšu bērni pieaugušā vecumā par 30% biežāk pastrādāja kādu noziegumu, turklāt šajā grupa daudz biežāk tika izdarīti arī atkārtoti noziegumi.
«Lai arī mēs nevaram viennozīmīgi secināt, ka māšu smēķēšana grūtniecības laikā ir pieaugušo noziedzīgas uzvedības riska faktors, mūsu atklājumi apstiprina šo vienkāršo likumsakarību,» secinājuši pētījuma autori.
Iepriekšējie pētījumi atklājuši, ka pastāv izteikta korelācija starp grūtnieču smēķēšanu un dažāda spektra problēmām, ar kurām jāsaskaras viņu bērniem, ieskaitot hiperaktivitāti, nespēju ilgstoši noturēt uzmanību kā arī agresivitāti bērnībā un noziedzīgām darbībām pusaudžu gados. Pētījumi ar dzīvniekiem liek domāt, ka šis problēmas, iespējams, izraisa nikotīna iedarbība uz smadzeņu attīstību, īpaši uz neiromediatoru receptoriem.Pētījums publicēts žurnālā «Journal of Epidemiology and Community Health».