Tāpēc zinātnieki nenoguruši meklē formulu, pēc kuras varēs radīt brīnumzālīti labas pašsajūtas atgūšanai pēc pamatīgas uzdzīves.
Iemesli sāpošai galvai, nelabai dūšai un pārējai neražai lielākoties ir divi - vai nu dzerts pārāk daudz, vai arī dzerts slikts alkohols. Eksperimentā ar veselu pulku brīvprātīgo Amerikas Savienotajās Valstīs ticis pētīts, kuri alkoholiskie dzērieni rada vissmagākās paģiras. Visi eksperimenta dalībnieki izdzēruši vienādu daudzumu dažāda alkohola un atklājies, ka visnepatīkamākās sekas izraisa brendijs. Tam seko sarkanvīns, rums, viskijs, baltvīns, džins, un degvīns. Savukārt Japānā līdzīgs eksperiments beidzies ar skandālu, jo apstiprinājies, ka gandrīz katram otrajam japānim piemīt specifisks gēnu defekts, kura dēļ viņi vispār nepanes alkoholu, un vairāki eksperimenta dalībnieki atradušies uz dzīvības un nāves robežas.
Toties Vācijas speciālisti teoriju par paģirām papildinājuši arī ar psiholoģisko aspektu, proti, sajūtas nākamajā rītā pēc dzeršanas ir krietni nepatīkamākas tiem cilvēkiem, kuri jau dzerot izjutuši vainas apziņu par to, ka dzer, kā arī tiem, kuri lietojuši alkoholu dusmās, niknumā un depresijā.
Bet ko reāli darīt, lai pēcsvētku rīts ataustu pēc iespējas patīkamāks? - Ir daudz tādu cilvēku, kuri par to domā jau vakarā pirms svinēšanas un iesaka, lūk, ko:
- nedzert alkoholu tukšā dūšā, bet gan iepriekš paēst vai vismaz nedaudz uzkost; it sevišķi ieteicami kāpostu salāti, skābi kāposti un tamlīdzīgi produkti;
- pirms alkohola dzert daudz sulas, limonādes un minerālūdens;
- nodrošināt organismu ar krietnu devu C vitamīna.
Svinēšanas laikā:
- atteikties no lētiem un nekvalitatīviem dzērieniem un nedzert to, par ko nav īstas pārliecības;
- dzert daudz minerālūdens;
- ik pa laikam pastaigāties svaigā gaisā (ja svinēšana notiek telpās);
- arī pirms došanās gulēt iedzert labi daudz minerālūdens, vēlams ar palielinātu magnēzija saturu.
Nākamajā rītā:
- nepalikt vāļājoties gultā, bet izkustēties;
- atkal dzert minerālūdeni, cik vien daudz iespējams;
- dzert vitamīniem bagātas sulas, it sevišķi labi iedarbojas tomātu vai dārzeņu sula ar smalki sakapātiem seleriju kātiem un maltiem melnajiem pipariem;
- tiem, kuriem nav nepatika pret sarkanajām bietēm, labāk ieteicama biešu sula vai arī artišoku sula kombinācijā ar svaigu ābolu;
- ēst daudz augļu;
- lai mazinātu galvassāpes, deniņus var ierīvēt ar piparmētru eļļu.
Vāciešiem par tradīciju ir kļuvušas tā dēvētās paģiru brokastis, kas klasiskajā variantā sastāv no siļķu rolmopšiem, sālītiem gurķiem, marinētiem dārzeņiem, skābiem kāpostiem utml. Dažā variantā tiek rekomendēta arī sātīga dārzeņu zupa.
===============================================
10 līdzekļi, kā cīnīties ar paģirām
Ballītes, dzimšanas dienas, pasēdēšanas reizēm beidzas nepatīkami - nākamajā dienā sāp galva, uzmācas īgnums, neko negribas. Labi, ka paģiras ir kaite, ko var izārstēt pašu spēkiem. Desmit labākie veidi, kā paģiras novērst vai padarīt ciešamākas:
1. Pirms gulētiešanas iedzert citronūdeni. Lai cik ļoti pasaule grieztos un māktu nogurums, tiešām ir vērts saņemties un izdzert viena citrona sulu, kas samaisīta ar ceturtdaļlitru ūdens. Tā šķidrums uzreiz pirms gulētiešanas nonāk organismā un miegā cīnās ar toksīniem un atūdeņošanos.
2. Ilga vanna. Gulēšana vannā palīdz organismam, veicinot vielmaiņu.
3. Sejas maska. Jebkura veida sejas maska palīdzēs justies un izskatīties labāk.
4. Jāparūpējas par svaigiem un patīkamiem aromātiem telpā, kur uzturas. Īpaši svaigais citronu vai grepfrūtu aromāts palīdzēs atgūt pieņemamu garastāvokli. Var dedzināt ēteriskās eļļiņas, var sarūpēt elektrisko gaisa atsvaidzinātāju.
5. Pareiza elpošana. Dziļi, lēni elpas vilcieni uzreiz dos vairāk spēka.
6. Pastaigas. Pat tad, ja tam nepieciešams milzīgs gribasspēks, ir vērts saņemties un doties pastaigā. Pusstundu ilga pastaiga veicina vielmaiņu, ļauj elpot svaigu gaisu un palīdz tikt vaļā no alkohola.
7. Masāža ir viena no veselīgākajām procedūrām pasaulē. Tā noņem stresu un atjauno ādas un muskuļu šūnas. Ja nav neviena, kas varētu sniegt masāžu, var to darīt pats - ar roku vai tenisa bumbiņu.
8. Burvju triks. Viparita karani ir jogas treniņa sastāvdaļa, kas prasa ļoti minimālu spēka ieguldījumu, bet sniedz pārsteidzošu rezultātu. Nogulieties uz grīdas perpendikulāri pret sienu, kājas paceliet gaisā, dibenu piebīdiet pie sienas un palieciet šādā pozā desmit minūtes. Venozās asinis atplūst no kājām, atslogo sirdi un plaušas, paaugstinātais skābekļa līmenis uzlabo vielmaiņu un tādējādi arī šūnu atjaunošanos. Uzlabojas arī smadzeņu darbība, galva kļūst skaidrāka.
9. Jāēd augļi un jāuzņem vitamīni.
10. Smiekli. Jāmēģina radīt jautrību, skatoties komēdijas vai klipiņu internetā - smiekli noņem stresu, izvada toksiskās vielas no organisma, atslābina muskuļus, rosina organisma reģenerāciju un trenē 80 dažādus muskuļus.