12 Jūlijā, Sestdiena
Dzīve :

Cilvēks pie datora un TV pavada pusi savas dzīves

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Dzīve » Dažādi (D)

Palielināt Samazināt 19 Aug 2010 , 17:10

Cilvēks pie datora un TV pavada pusi savas dzīves

21.gadsimta cilvēks visas dzīves garumā pie televizora un datora pavada gandrīz pusi sava nomoda laika, liecina pētījumi.

Pieaudzis cilvēks diennaktī nomodā pavada 15 stundas un 45 minūtes, bet pie datora un televizora viņš pavada 45% no šī laika, raksta «Daily Mail».

Mūsdienu cilvēks iemācījies vienlaicīgi tikt galā ar vairākiem uzdevumiem, piemēram, vienlaicīgi nosūtīt e-vēstules un klausīties mūziku, apskatīt interneta lapas un vēl arī skatīties televizoru. Šādi cilvēkiem izdodas dienas laikā «uzsūkt» 8 stundu mediju informāciju, tam patērējot nedaudz vairāk kā 7 stundas reālā laika.

Vislabāk ar šo uzdevumu tiek galā jaunieši. Piemēram, jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem 5 stundu informāciju, ko saņem no medijiem, spēj ietilpināt mazāk nekā 2 stundās reālā laika.

Pieaugušie 212 minūtes katru dienu velta dažādu video - televizora, interneta klipu un DVD skatīšanai. Aktivitātes augstākais punkts iestājas pulksten 21.

Milzum lielu laiku cilvēki velta datoram. Vairāk kā 70% cilvēku pieeja datoram ir mājās, bet vairāk kā trešdaļa datoru izmanto darbā.

91 minūti cilvēks diennaktī patērē, lai klausītos radio, 80 minūtes - lai apmainītos ar paziņojumiem dažādos sociālajos tīklos un ar e-pastu palīdzību. 2009. gadā briti nosūtījuši 104 miljardus šādu paziņojumu, salīdzinot ar 2004. gadu, kad tika nosūtīti vien 27 miljardi paziņojumu.

Cilvēki, kas vecāki par 55 gadiem, aizvien biežāk lieto datoru, turklāt vairums no viņiem to dara, lai izmantotu savus e-pastus. Šī vecuma  cilvēku interese par dažādiem sociālajiem tīkliem pēdējo divu gadu laikā dubultojusies - šobrīd dažādus sociālos tīklus aktīvi izmanto 12% padzīvojušu cilvēku.

IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 19 Augustā 2010

Skatīts : 2163 reizes

Avots : http://www.apollo.lv/portal/news/articles/211928

Birkas : laika, nomoda, cilvēks, dzīves, tv, diennaktī, datora, televizora, informāciju, pētījumi

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Mēs cenšamies attālināties no tiem, kas vēlas pret mums atbalstīties.
-- Halifakss

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 12 Jūlijā vēsturē

    Uz kā gatavojat ēst savās mājās?
    Atbildes: 77

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV