14 Jūnijā, Sestdiena
Dzīve :

Mūžībā aizgājusi Margarita Stāraste

  • Facebook
  • Izdrukāt
  • Sazināties
  • Saites

Dzīve » Dažādi (D)

Palielināt Samazināt 18 Feb 2014 , 12:04

Mūžībā aizgājusi Margarita Stāraste

Mūžībā aizgājusi bērnu pasaku grāmatu autore un ilustratore Margarita Stāraste, kura aizvadītajā nedēļā nosvinēja savu 100 gadu jubileju.

Nozīmīga vieta latviešu bērnu literatūrā ir autores radītajiem pasaku tēliem - Zīļukam, piparkūku vīriņam Kraukšķītim «Ziemas pasakā» - un zinātkārajām meitenēm - Tincei Stārastes darbā «Tince grib mācīties» un Ieviņai Zentas Ērgles darbā «Ieviņa Āfrikā».

Kopumā māksliniece ir ilustrējusi aptuveni 100 gan pašas, gan citu autoru sarakstītas grāmatas - pasakas, tēlojumus, dzejoļus, kā arī tautasdziesmas. Viņas darbi tiek publicēti kopš 1942.gada. Pēc vairāku gadu prombūtnes Nīderlandē māksliniece bija atgriezusies uz dzīvi Latvijā.

1982.gadā Stāraste saņēmusi literāro balvu «Pastariņa prēmija», savukārt 1999.gadā viņas devums bērnu daiļliteratūrā un nopelni valsts labā novērtēti ar Triju Zvaigžņu ordeni.





IESKATIES!

Materiāls publicēts sadarbībā ar vietni

Ievietots : 18 Februārī 2014

Skatīts : 1565 reizes

Avots : http://www.tvnet.lv/izklaide/gramatas/498034-muziba_aizgajusi_margarita_staraste

Birkas : grāmatu, ilustratore, pasaku, literatūrā, mūžībā, Stāraste, autore

(Balsu nav)
"Ziņu Spice" rekomendē
  • Jūlijā Rīgas ostā ienākuši 20 kruīza kuģi

  • Odu laika aktualitātes

  • Gvantanamo pētnieks atklāj Latvijas uzņemtā ieslodzītā identitāti

Komentāru pagaidām nav. Esi pirmais !
{display:none;}
Ziņu Spice neatbild par rakstiem pievienotajām lasītāju atsauksmēm, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Ziņu Spice patur tiesības liegt rakstu komentēšanas iespēju, kā arī dzēst neatbilstošos komentārus.
Komentāru noformēšana

Vieni draugi ir labāki tālumā, citi - tuvumā; kas ne visai ir noderīgs sarunai, var būt brīnišķīgs sarakstē. Attālums nolīdzina negludumus, kas padara nepanesamas tuvas attiecības.
-- Grasians

Ginesa rekords? Iespējams, tālākie vārti futbola vēsturē

  • Visi aktuālie video
  • 14 Jūnijā vēsturē

    Kas ir vissvarīgākais Tavā dzīvē?
    Atbildes: 128

    Turpinās cīņa ar un par pieminekļiem. Andreja Upīša pieminekļa liktenis šobrīd Rīgas domes rokās: to – pēc mākslinieka Ivara Drulles priekšlikuma – gatavojas pārzāģēt pa vertikāli. Nu tad – pārzāģēs vai nepārzāģēs? Šodien par to un citiem pieminekļiem runājam ar arhitektu Jāni Dripi un mākslas vēsturnieku Ojāru Spārīti.

    01 Novembrī 2024
    Elita Veidemane

    Pedavaju kreditu

    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..

    Komentē    LIELISKAS ZIŅAS JUMS..
    15 Jūnijā 2023, 11:41
    Ārstniecības augi Latvijā | Пик известий | Tiek izmantotas uCoz tehnoloģijas | Kinofilm@LV