Sadzīves apstākļi ir smagi - telpām nepieciešams remonts, darbojas tikai viena duša, turklāt tikai ar auksto ūdeni, bet skapīšu "kaujas tērpu" žāvēšanai un izvietošanai, kā arī savām mantām nepietiek, kā arī tie ir veci, sestdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Aculiecnieks".

Kā atklāj raidījums, visas sienas iepriekš bijušas ar PSRS laika vecajām flīzēm un remontu veikuši glābēji pašu spēkiem. Tas gan varētu būt valsts pienākums, bet kamēr tiks sagaidīts apstiprinājums tāmei un līdzekļu piešķiršana - vieglāk darbus padarīt pašiem.

Kā stāsta glābēji, skapīšos var ielikt vienu, maksimums, divus, "kaujas kostīmus". Kad glābēji atgriežas no ugunsgrēka, kaujas tērps ir slapjš, bet, tā kā brigādēs ir vismaz 10 cilvēki, tāpēc skapīšos tērpus var žāvēt tikai daļa glābēju. Arī skapīšus glābēji labo paši, lai gan atzīst, ka viņiem noderētu palīdzība, Tiem, kas ilgāk strādā VUGD, ir divi darba tērpu komplekti, bet jaunākajiem kolēģiem nākas iztikt ar vienu. Vecākajiem tāpēc ir vieglāk - kamēr viens tērps žūst, otrs tiek vilkts uz izsaukumu.

Raidījums atklāj, ka ir telpas, ko parasti nerāda ciemiņiem un politiķiem. "Cenšamies nevest iekšā," atzīst Māris Gribusts, ugunsdzēsēju Rīgas Reģiona Pārvaldes 1.daļas glābējs. Telpās pārģērbjas četras glābēju maiņas - 56 ugunsdzēsēji tur glabā savus kaujas tērpus. Skapīši ir ļoti veci un viens no tiem pieder bojāgājušajam Sergejam Ižikam. Vajadzētu skapīšus salabot un arī telpu izremontēt. Gribusts atzīst, ka glābēji nečīkst un nesūkstās, visu cenšas padarīt saviem spēkiem.

Lielu daļu savas dienas viņi pavada atpūtas telpā, kurā paši veikuši kosmētisko remontu. Katra maiņa nedaudz devusi savu ieguldījumu. Telpās, kur tiek pavadīta liela daļa dzīves, glābēji vēlas tomēr labus apstākļus. Tāpēc paši glābēji atnesuši, dīvānus, televizoru un citas lietas, kā arī viņi "sametas" dekoderam un televīzijas abonēšanai. Viņiem nav pieejams publiskais internets, jo tā ievilkšanu firmas novērtējušas kā pārāk dārgu.

Avīzes lasa tad, ja tās nopircis kāds kolēģis, un tās rindas kartībā lasa visa maiņa.

Arī virtuvē glābēji paši iekārtojuši telpas. Savukārt par dušas telpām Dmitrijs Novikovs, VUGD RPP 1.daļas glābējs, LTV saka, ka dušā ir auksts ūdens un darbojas tikai viena no vairākām dušām. Ir sabojājušies divi no trim 300 litru boileriem un paši glābēji nevar tos salabot - līdzekļus tam meklē vadība.

Ar valdības piešķirtajiem 8 miljoniem latu pietiek tikai daļai remontu, nevis jaunu depo izbūvēšanai, stāsta LTV. Tāpēc ASV piešķīrušas finansiālu atbalstu 2,3 miljonus ASV dolāru.